27 Січня 2022

Вирощування кукурудзи визнали більш екологічним, ніж пшениці та ріпаку

Німецькі вчені озвучили результати досліджень з вирощування кукурудзи, а фермери погодилися з перевагами, які дає «цариця полів».

Кукурудза вимагає набагато менше хімічної та механічної обробки, ніж інші культури. Це встановили проведені дослідження Інституту культурних рослин Юліуса Кюна.

Кукурудза, у порівнянні з іншими сільськогосподарськими культурами, найменше потребує і пестицидів. У той час як для озимої пшениці необхідно в середньому чотири обробки, для озимого ріпаку – п’ять, то для кукурудзи потрібно в середньому всього близько 1,5 обробки пестицидами.

Президент асоціації фермерів Бранденбурга Хенрік Вендорф згоден з висновками. Він додає, що кукурудза з року в рік дає порівняно стабільні врожаї на піщаних ділянках з невеликою кількістю опадів.

Попри переважно позитивні ефекти, не можна приховувати й недоліки. Зокрема, це – ризик виникнення ґрунтової та водної ерозії навесні й після збору врожаю через погане ґрунтове покриття. Вимивання поживних речовин через розріджену кореневу масу також є недоліком.

Але багато фермерів знають, як з цим впоратися, наприклад, за допомогою проміжних культур, квітучих підсівних культур, які служать їжею для корисних комах-запилювачів.

«У випадку дуже великих кукурудзяних полів застосовується структурна модернізація у вигляді живоплотів або створення трав’яних проходів», – пояснив Вендорф.

topagrar.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Як погодні умови другої декади січня вплинули на стан озимих

Упродовж другої декади січня зимуючі культури знаходилися...

Чому сучасні гібриди озимого ріпаку потребують менше азоту

В сучасних умовах ведення сільськогосподарського виробництва перед...

Погода

Kyiv
рвані хмари
-4.6 ° C
-4.1 °
-7.3 °
85 %
0.9kmh
75 %
Чт
-0 °
Пт
1 °
Сб
-0 °
Нд
2 °
Пн
-1 °