Вчені з Пенсільванського університету виявили, що грунтовий ентомопатогенний гриб Metarhizium robertsii J.F. Bisch. різко знизив розвиток гусениць совки-іпсилон (Agrotis ipsilon Hufn.) і стимулював зростання рослин кукурудзи.
Вчені інокулювали насіння кукурудзи спорами гриба Metarhizium robertsii та вивчили взаємодію й вплив грибів на шкідливих лускокрилих комах в лабораторних та тепличних умовах.
Дослідники виявили гриб у 91% рослин кукурудзи, вирощених з інокульованого насіння. Було встановлено, що Metarhizium robertsii частіше зустрічається в коренях рослин, аніж в листі. Колонізовані рослини були вищими і з більшою надземної біомасою, аніж контрольні. Відносна швидкість розвитку гусениць совки-іпсилон була меншою на листках рослин, колонізованих грибом, аніж на контрольних.
«Ми виявили, що колонізація рослин кукурудзи грибом M. robertsii сприяла зростанню рослин і стимулювала експресію окремих генів, що беруть участь в захисті від шкідників. Підвищена захисна реакція зменшувала швидкість розвитку гусениць совки-іпсилон».
Мері Барберчек (Mary Barbercheck) зазначила, що вчені давно знають про цей гриб. Вона повідомила, що Metarhizium robertsii смертельний для гусениць комах, однак він більше зацікавив дослідників, коли з’ясувалося, що гриб може колонізувати коріння рослин.
Вчені вважають, що їхнє відкриття може сприяти поширенню органічного землеробства.
psu.edu