18 Серпня 2022

Як ефективно підготувати озимий ріпак до перезимівлі

Ріпак озимий – це завжди гра в рулетку, оскільки навіть при використанні якісного насіння, протруйників та дієвих бакових сумішей гербіцидів немає жодної гарантії на його вдалу перезимівлю.

Одним із методів усунення ризику вимерзання посівів є застосування регуляторів росту, – стверджують фахівці компанії «UKRAVIT».

«На жаль, аграрії не завжди мають можливість посіяти ріпак озимий в оптимальні строки, оскільки дата сівби кореляційно залежить від наявності вологи у верхньому шарі ґрунту.

За ранніх строків сівби підвищується ризик переростання, оскільки рослини продовжують розвиватись навіть при +5ºС, використовуючи при цьому пластичні речовини для фотосинтезу і дихання. Їх тканини містять велику кількість води й недостатній запас поживних речовин, тому сприйнятливі до вимерзання.

За пізніх же строків сівби не встигає сформуватись необхідна для перезимівлі кількість листків, і цукри повноцінно не накопичуються в точках росту (для вдалої перезимівлі ріпак має містити не менше 18% цукрів).

Ситуацію ускладнює й конкуренція рослин ріпаку із бур’янами, які провокують надмірне витягування культурних рослин та винесення кореневої шийки над поверхнею ґрунту, що, своєю чергою, погіршує зимостійкість посівів, – відзначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Загальна архітектоніка визначається ауксинами, цитокінінами, а також гіберелінами. Проте винятково гібереліни відповідають за стимуляцію росту стебла, шляхом розтягування клітин. Якщо заблокувати дію гіберелінів, то вектор дії інших гормонів зміститься на розвиток потужної кореневої системи, потовщення стебла та формування компактної розетки.

Блокування процесу утворення гіберелінів сприятиме підвищенню кількості вуглеводів у клітинному соку та «загущенню» протоплазми, що безпосередньо вплине на морозостійкість. Тому застосування ретардантів є обов’язковим елементом технології вирощування ріпаку озимого в осінній період».

Для регуляції ростових процесів ріпаку озимого, Олександр рекомендує застосувати бакову суміш із високоефективного фунгіциду з рістрегулюючими властивостями Унікаль (тебуконазол, 250 г/л) та регулятора росту Гулівер Хлормекват-хлорид (хлормекват-хлорид, 700 г/л). Ця комбінація забезпечить, окрім ефективного контролю гормонального балансу, також надійний захист від комплексу хвороб.

Унікаль володіє системною дією. Тебуконазол у його складі швидко поглинається рослинами через вегетативні органи та, переміщуючись акропетально, рівномірно розподіляється у центральній частині стебла. Тебуконазол пригнічує біосинтез ергостеролу, який входить до складу клітинних стінок патогенів, викликаючи їх загибель.

Фунгіцид володіє захисними, лікувальними та викорінюючими властивостями й надійно та тривало захищає ріпак озимий від широкого спектра хвороб. При цьому він одночасно проявляє рістрегулюючі властивості, а саме – знижує висоту стебла, уповільнює ріст вегетативної маси та сприяє інтенсивному розвитку кореневої системи культури.

Гулівер Хлормекват-хлорид активно засвоюється рослинами ріпаку озимого як через листя, так і через кореневу систему і вже через годину після внесення не змивається дощем, що є дуже суттєвою перевагою в мінливих погодних умовах осені.

Хлормекват-хлорид гальмує синтез гіберелінів, сприяючи зміцненню стінок стебел, укороченню їх довжини та розвитку потужної кореневої системи. Крім цього, він підвищує стійкість ріпаку до вилягання та збудників кореневих гнилей.

Застосування такої комбінації ефективно вирішує комплекс проблем та гарантує отримання дружніх і здорових рослин навесні.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

В Україні зростають закупівельні ціни на соняшник

Згідно з даними моніторингу ІА «АПК-Інформ», в...

У південних регіонах нетипово рано дозрів соняшник

На Одещині та Миколаївщині відмічають нетипово раннє...

Російські окупанти вкрали 200 тисяч тонн урожаю в агрохолдингу HarvEast

Російські окупанти викрали близько 200 тисяч тонн...

Погода

Kyiv
рвані хмари
20.8 ° C
22.6 °
20.4 °
82 %
0.5kmh
61 %
Чт
30 °
Пт
29 °
Сб
28 °
Нд
31 °
Пн
31 °