05 Грудня 2021

Як правильно обрізати плодові дерева восени

Починати осіннє обрізання плодових культур потрібно після опадання листя, коли для дерев настане період спокою, а закінчити процес необхідно до морозів.

Зимування з пошкодженою або загущеною кроною небезпечне для рослин, тому восени проводять санітарну обрізку всіх культур, у ході якої дерева позбавляють від зламаних, неплодоносних і сухих гілок.

Особливу увагу слід приділити гілкам, ураженим шкідниками та хворобами. Такі ділянки добре помітні після того, як із дерев опало листя. При проріджуванні всередині крони зрізають гілки, які перешкоджають доступу світла або перехрещуються і труться одна об одну, пошкоджуючи кору. «Зайвими» можна назвати і пагони, що відходять від стовбура вгору під гострим кутом.

Важливо пам’ятати, що не можна видаляти багато великих гілок водночас, адже
це значно ослабить дерево, призведе до захворювання рослини чи навіть її
загибелі. Після видалення великих гілок рани дерев обов’язково замазуються
садовим варом, олійною фарбою тощо.

При обрізанні завжди слід використовувати гострий і якісний інструмент, тому що тупим можна нанести рвані рани, які надалі довго гояться. До того ж інструмент повинен бути чистим, що мінімізуватиме ризик завдати шкоди рослині.

Для обрізання високих дерев варто скористатися драбиною або ж спеціальним
інструментом, призначеним для обрізки гілок на висоті.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
димка
-2.6 ° C
-1.8 °
-3.4 °
93 %
3.1kmh
75 %
Нд
-1 °
Пн
2 °
Вт
3 °
Ср
1 °
Чт
3 °