01 Липня 2022

Як технології Precision Planting від AGCO допомагають підвищити рентабельність виробництва

В цьому році корпорація AGCO анонсувала про початок Massey Ferguson Crop Tour 2019 в Україні. Це унікальний проект, який спрямований на пошук шляхів поліпшення врожайності сільськогосподарських культур за допомогою інноваційних рішень для сільськогосподарської техніки. Crop Tour проходить на різних фермах по всьому світу. У 2018 році він відбувся в Північній Америці, Африці та Європі. В 2019 році до AGCO Crop Tour приєдналась і Україна.

В Україні Crop Tour буде проведений в шести різних локаціях, а саме в Одеській, Київській, Харківській, Полтавській, Хмельницькій та Львівській областях. Підтримку туру забезпечують офіційні дистриб’ютори техніки  Massey Ferguson.

Мета проекту полягає в тому, щоб в реальних практичних умовах показати аграріям як за допомогою сучасних технологій Precision Planting від AGCO можна полегшити посівну кампанію, підвищити врожайність і уникнути помилок та зайвих витрат.

Перше дослідне поле в Україні було закладено в Одеській області. Наступний етап відбувся наприкінці квітня на базі господарства ТОВ «Агро-Регіон» в селі Рогозів Бориспільського району Київської області, де було проведено посів соняшнику та кукурудзи.

сівалка Massey Ferguson 9108VEДля демонстрації було використано сівалку Massey Ferguson 9108VE (Vacuum-Electric), яка оснащена технологіями Precision Planting, а саме дозуючими апаратами vSet2 з електроприводом vDrive, системою інтелектуального автоматичного регулювання тиску на висівну секцію  DeltaForce, системою швидкісного посіву SpeedTube та системою аналізу вологості, температури, чистоти борозни від пожнивних залишків та рівня органіки в ґрунті SmartFirmer.

Розглянемо ці системи більш детально. Серцем кожної висіваючої секції є вакуумні висівні апарати vSet з 5-позиційним скидачем і барабанним виштовхувачем, які забезпечують ідеальну сівбу соняшнику, кукурудзи, сої та інших культур. Кожна секція обладнана електромотором приводу висівного апарату vDrive для індивідуального управління роботи секції. Електромотори можуть відключати секції при роботі з перекриттям, що дозволяє економити посівний матеріал.

Кожна висівна секція обладнана електромотором приводу висівного апарату vDrive для індивідуального управління роботи секції
Кожна висівна секція обладнана електромотором приводу висівного апарату vDrive для індивідуального управління роботи секції

Система інтелектуального автоматичного регулювання тиску на висівну секцію  DeltaForce забезпечує незалежне контрольоване сенсором притискне зусилля на кожному рядку, для дотримання глибини посіву. Згідно проведених компанією досліджень, де порівнювались недостатнє, правильне та надмірне притискне зусилля на висівну секцію були отримані наступні результати: автоматична система DeltaForce збільшила врожайність кукурудзи на 0,403 т/га в порівнянні з надмірним, і на 1,35 т/га в порівнянні з недостатнім притискним зусиллям.

Система швидкісного посіву SpeedTube дозволяє проводити сівбу на високій швидкості. Це абсолютно нова система подавання насіння, що забезпечує можливість висіву деяких культур зі швидкістю до 19 км/год із адаптацією до різних грунтових умов та підтриманні точності розташування насінин та їх поштучного розділення. Доставка насіння відбувається із використанням секційного ременя.

Система швидкісного посіву SpeedTube дозволяє проводити сівбу на швидкості до 19 км/год
Система швидкісного посіву SpeedTube дозволяє проводити сівбу на швидкості до 19 км/год

Новітня система SmartFirmer, що встановлена на сівалках Massey Ferguson 9000 VE, дозволяє проводити аналіз вологості, температури, чистоти борозни від пожнивних залишків та рівня органіки в ґрунті в режимі реального часу. Сенсор SmartFirmer, під час сівби сканує грунт понад 100 разів в секунду, визначаючи основні його параметри.

Система SmartFirmer дає змогу проводити аналіз вологості, температури, чистоти борозни від пожнивних залишків та рівня органіки в ґрунті в режимі реального часу
Система SmartFirmer дає змогу проводити аналіз вологості, температури, чистоти борозни від пожнивних залишків та рівня органіки в ґрунті в режимі реального часу

Всі дослідження в рамках AGCO Crop Tour в Україні проводяться на кукурудзі та соняшнику по 4 напрямкам (див. табл.), а саме:

  • дослідження впливу притискного зусилля секції на схожість, розвиток кореневої системи та врожайність;
  • дослідження впливу глибини посіву на схожість, розвиток кореневої системи та врожайність;
  • дослідження впливу двійників і пропусків під час посіву на схожість, розвиток кореневої системи та врожайність;
  • дослідження впливу швидкості роботи сівалки на схожість, розвиток кореневої системи та врожайність.

Досліди закладаються в різних кліматичних зонах, на різних типах грунту та з різними  технологіями його обробітку, що дозволить продемонструвати всі переваги технології Precision Planting безпосередньо в умовах України.

Після здійснення досліджень на кожній демо-ділянці буде проведений масштабний день поля, на якому всі охочі зможуть перевірити і пересвідчитися в ефективності технологій Massey Ferguson та збільшенні врожайності сільськогосподарських культур.

«Агроном»

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Науковці вивели сорт пшениці, надстійкої до хвороб

Група доктора Хана Фангпу з Інституту генетики...

В Україні знову змінилися закупівельні ціни на сою та ріпак

Котирування на ріпак та сою кілька тижнів...

Експорт української агропродукції залізницею під загрозою

За словами Марії Дідух, директора ГС «Всеукраїнський аграрний...

Погода

Kyiv
чисте небо
30.4 ° C
30.4 °
30.4 °
51 %
0.5kmh
0 %
Пт
30 °
Сб
27 °
Нд
29 °
Пн
31 °
Вт
33 °