21 Жовтня 2021

Як боротися з бур’янами в органічному землеробстві – досвід

Однією із найбільших проблем органічного землеробства є бур’яни. В звичайному землеробстві ситуацію із забур’яненістю полів завжди можна врятувати за допомогою хімічних препаратів. В органічному землеробстві «хімія» категорично заборонена.

Голова ТОВ «Жива нива» (Житомирська обл.) Олексій Язиков поділився досвідом боротьби з бур`янами у власному господарстві.

«В органічному землеробстві бур’янів багато, вони швидко ростуть, єдиний спосіб боротьби з ними – механічний. Також, щоб не було бур’янів, треба досягнути, щоб верхній шар грунту (2-3 см) завжди був сухий.  Для цього його постійно потрібно ворошити. За сезон такі операції проводимо від одного до п`яти разів.

Зокрема, непросто боротися з бур’янами в посівах сої. Проте урожайність сої в органічному землеробстві може бути навіть вищою (у нашому випадку на 15 %), ніж після обробітку хімічними препаратами (вони «присаджують» культуру в рості). Але це за умови, що в органічній сої не буде бур`янів.

Після посіву, до того, як соя зійде, ми використовуємо штригельну борону. Знищуємо бур’яни в стані «білої ниточки», коли вони мають коріння не більше 2-3 см. Якщо проходить дощ, ця «ниточка» знову з’являється і знову запускаємо штригельну борону.

У стадії вегетації використовується роторна борона. Це – два основні агрегати, які допомагають підтримувати чистоту полів. На піщаних землях з бур’янами боротися легше. Саме тому «органіка» найкраще вдається на піщаних землях», – розповів Олексій Язиков.

ТОВ «Жива нива» засновано 2002 року. Обробляє 4,2 тис. га сільгоспугідь, на яких вирощує органічну сою (3,3 тис. га), озиму пшеницю, спельту, кукурудзу, гречку й гарбузи. Підприємство є одним із найбільших органічних господарств України, де застосовують інноваційні технології.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

В Україні поступово зростають площі під бататом

Наразі площі під бататом або ж солодкою...

ALFA Smart Trading відновлює український експорт жита до Туреччини

Вперше за останні 12 років українське жито...

Селекціонери вивели морозостійкий сорт картоплі

Протягом декількох років група вчених із США...

Погода

Kyiv
чисте небо
16.1 ° C
16.5 °
15.5 °
51 %
0.5kmh
0 %
Чт
16 °
Пт
16 °
Сб
11 °
Нд
7 °
Пн
6 °