17 Травня 2022

Як боротися з бур’янами в органічному землеробстві – досвід

Однією із найбільших проблем органічного землеробства є бур’яни. В звичайному землеробстві ситуацію із забур’яненістю полів завжди можна врятувати за допомогою хімічних препаратів. В органічному землеробстві «хімія» категорично заборонена.

Голова ТОВ «Жива нива» (Житомирська обл.) Олексій Язиков поділився досвідом боротьби з бур`янами у власному господарстві.

«В органічному землеробстві бур’янів багато, вони швидко ростуть, єдиний спосіб боротьби з ними – механічний. Також, щоб не було бур’янів, треба досягнути, щоб верхній шар грунту (2-3 см) завжди був сухий.  Для цього його постійно потрібно ворошити. За сезон такі операції проводимо від одного до п`яти разів.

Зокрема, непросто боротися з бур’янами в посівах сої. Проте урожайність сої в органічному землеробстві може бути навіть вищою (у нашому випадку на 15 %), ніж після обробітку хімічними препаратами (вони «присаджують» культуру в рості). Але це за умови, що в органічній сої не буде бур`янів.

Після посіву, до того, як соя зійде, ми використовуємо штригельну борону. Знищуємо бур’яни в стані «білої ниточки», коли вони мають коріння не більше 2-3 см. Якщо проходить дощ, ця «ниточка» знову з’являється і знову запускаємо штригельну борону.

У стадії вегетації використовується роторна борона. Це – два основні агрегати, які допомагають підтримувати чистоту полів. На піщаних землях з бур’янами боротися легше. Саме тому «органіка» найкраще вдається на піщаних землях», – розповів Олексій Язиков.

ТОВ «Жива нива» засновано 2002 року. Обробляє 4,2 тис. га сільгоспугідь, на яких вирощує органічну сою (3,3 тис. га), озиму пшеницю, спельту, кукурудзу, гречку й гарбузи. Підприємство є одним із найбільших органічних господарств України, де застосовують інноваційні технології.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Окупанти знищили єдиний в Україні генетичний банк рослин

Російські солдати повністю знищили єдиний в Україні...

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку...

«Контінентал» завершив посадку картоплі

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася посадка картоплі....

Погода

Kyiv
кілька хмар
19.3 ° C
19.3 °
19.3 °
21 %
6.7kmh
12 %
Вт
18 °
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
21 °
Сб
17 °