26 Жовтня 2021

Проблема дефіциту магнію в рослин

Дефіцит магнію передусім спостерігається на легких і кислих ґрунтах, а також на високоокиснених калієм і багатими кальцієм.

Першою реакцією на дефіцит магнію є аномальна, недорозвинена коренева система. Пізніше симптоми спостерігаються на надземних частинах рослин та проявляються у вигляді блідо-зелених листків і яскравих прожилків.

З тим, щоб уникнути дефіциту магнію, варто вносити цей компонент перед сівбою (30% рекомендованої дози) і при внесенні добрив навесні (70% дози). При цьому потреба в магнії у різних культур різна.

Найбільш доступним і дешевим способом магнієвого збагачення є внесення кальцієво-магнієвих добрив. Можна також використовувати сульфат магнію або кізерит – таким чином, крім магнію, ґрунт буде збагачуватись сіркою.

У березні магній можна вносити за допомогою обприскування листя рослин. Для прикладу, використовуючи гептагідрат сульфату магнію. У цей час також добре вносити фосфор і, в залежності від потреб поля, інші елементи живлення.

Також варто пам’ятати, що рослини мають різну потребу у магнії і поглинання інгредієнту окремими видами не є однаковим. Тому все потрібно прораховувати індивідуально.

Найбільше потребують магнію: цукрові і кормові буряки, кукурудза, люцерна, конюшина і пасовища. Середньо вимогливі: картопля, ріпак, бобові. Найменше потребують магній злаки.

Приблизна кількість магнію, який споживають рослини:

  • пшениця на 7 тонн зерна + солома – 30 кг/га;
  • цукрові буряки на 50 т коренеплодів + листя – 80 кг/га;
  • ріпак на 4 т насіння + солома – 40 кг/га;
  • кукурудза на зерно 8 т + солома – 65 кг/га.

Споживання магнію є найвищим у період найбільшого наростання біомаси. Тоді рослини найчутливіші до дефіциту цього елемента (так звані критичні фази). Для основних рослин це періоди:

  • ріпак – від бутонізації до формування стручків;
  • злаки – від проростання до кінця колосіння;
  • буряк – з червня по вересень;
  • картопля – при утворенні бульб.

growhow.in.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Компанія «Сингента» запускає новий сезон аграрного реаліті-шоу на YouTube

20 жовтня на YouTube-каналі компанії «Сингента» стартував...

Компанія McConnel розробила автономний обприскувач

Компанія McConnel спільно з університетом Harper Adams...

Ціни на ріпак знову досягли рекордного рівня

Зростання вартості ріпаку відбулося через подорожчання нафти...

Погода

Kyiv
чисте небо
8.6 ° C
10.2 °
7 °
51 %
0.9kmh
0 %
Вт
8 °
Ср
10 °
Чт
14 °
Пт
13 °
Сб
15 °