17 Травня 2022

Як виявити та боротися із картопляною міллю взимку

Картопляна міль (Phthorimaea operculella Zell) шкодить навіть у сховищах. Гусінь шкідника під час зберігання може повністю знищити  бульби.

Після закладки заражених бульб на зберігання, за наявності сприятливих умов, розвиток шкідника триває всю зиму. Гусениці проникають всередину бульби картоплі через вічко, місце прикріплення столону або дрібні пошкодження, тріщини.

У картопляних бульбах може бути одночасно до 6 личинок. Але навіть однієї з них достатньо, щоб зіпсувати картоплю.

Гусениці молі відрізняються особливою живучістю. Бульби картоплі замерзають, стають непридатними для харчування при зниженні температури до – 1 ºС, однак шкідник виживає навіть в таких умовах.  Загибель шкідника усіх стадій розвитку настає при температурі нижче – 4 ° С.

Якщо ви помітили наявність шкідника у сховищі, потрібно негайно здійснити захисні заходи. Підставою для хвилювання є наявність дрібних метеликів, які порхають у сховищі та ураження самих бульб.

Пошкодження бульб картоплі може бути двох типів. Перший – це так зване поверхневе пошкодження, коли гусениця проникає під шкірку бульби, а потім харчується, роблячи ходи під шкіркою картоплі. Шкірка поступово висихає, осідає, утворюючи при цьому помітний неозброєним оком рубець. Другий тип ушкодження – утворення у бульбах більш глибоких ходів, що характерно саме у сховищах, де температура повітря понад 10 оС та нижче. Такі ушкодження майже непомітні, але псують картоплю всередині. В залежності від ступеню ураження бульби можуть повністю втратити харчову придатність.

З агротехнічних заходів найбільш дієвим є дотримання температурного режиму. При температурі у сховищі 3-5 оС усі стадії шкідника (імаго, гусениці та яйцекладка) впадають у стан спокою, не відкладають яйця, не харчуються та не проходить розвиток ембріонів. Ще обов’язково слід пам’ятати, що температура у сховищі може відрізнятись від температури всередині бульб та бути на 1-1,5 оС вище.

dpss-ks.gov.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку...

«Контінентал» завершив посадку картоплі

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася посадка картоплі....

Надійний післясходовий захист соняшника, стійкого до імідазолінонів

Вирощування гібридів соняшника за окремими виробничими системами,...

Погода

Kyiv
кілька хмар
19.3 ° C
19.3 °
19.3 °
21 %
6.7kmh
12 %
Вт
18 °
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
21 °
Сб
17 °