26 Жовтня 2021

Як вирощувати кукурудзу та соняшник і не виснажувати землю – досвід

В СФГ «Левада» (Київська обл.) найбільш рентабельними культурами є соняшник та кукурудза. Але, щоб не виснажувати ними землю, тут розробили власну технологію вирощування. Про це розповів керівник господарства Борис Ткач.

«У нас є власний секрет, як вирощувати соняшник та кукурудзу, не завдаючи шкоди землі. Це – застосування органічних добрив. Минулого року на поля внесли понад 7 тисяч тонн курячого помету (у перерахунку по діючій речовині на коров`ячий гній, це дуже велика кількість) і 18 тисяч тонн гноївки (поряд великий свинокомплекс). Від мінеральних добрив відмовилися повністю.

Також сприятливим є те, що соняшник дає велику вегетативну масу, яка переорюється восени. У комплексі все це приносить непогані результати.

Після того, як ми відмовилися від внесення мінеральних добрив, урожайність культур не зменшилася, а навпаки, десь на 7-10 ц з га зросла.

Застосування органічних добрив має дві переваги. По-перше, це вигідно фінансово, по-друге – земля залишається «живою».

Раніше, коли вносили мінеральні добрива, на землю босою ногою не ступиш – колюча та тверда, як цемент. Зараз ідеш по земельці, нібито по перині. Розкопаєш – багато черв`яків та інших мікроорганізмів. Тому, попри те, що у сівозміні у нас є близько 27 % соняшника, завдяки органічним добривам, земля повністю зберігає свої родючі якості», – сказав Борис Ткач.

У СФГ «Левада» вирощують озимі пшеницю і ріпак, кукурудзу, соняшник, сою, цукрові буряки.

По всіх культурах мають непогану урожайність, яка щороку потроху зростає. Наприклад, озима пшениця торік у середньому дала 68 ц з га, соняшник – 40 ц з га, кукурудза – 100 ц з га.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Компанія «Сингента» запускає новий сезон аграрного реаліті-шоу на YouTube

20 жовтня на YouTube-каналі компанії «Сингента» стартував...

Компанія McConnel розробила автономний обприскувач

Компанія McConnel спільно з університетом Harper Adams...

Ціни на ріпак знову досягли рекордного рівня

Зростання вартості ріпаку відбулося через подорожчання нафти...

Погода

Kyiv
чисте небо
8.6 ° C
10.2 °
7 °
51 %
0.9kmh
0 %
Вт
8 °
Ср
10 °
Чт
14 °
Пт
13 °
Сб
15 °