17 Травня 2022

Потужна новинка від компанії Sharda Cropchem

Уже понад 10 років індійська агрохімічна компанія Sharda Cropchem є надійним постачальником постпатентних високоякісних засобів захисту рослин. Цього року компанія презентувала свої новинки, серед яких є дійсно унікальні продукти.

 Орієнтуючись на побажання агрономів, компанія Sharda Cropchem провела реєстрацію нових препаратів, серед яких є гербіциди: Буззін, ВГ (метрибузин, 700 г/кг); Рініді, ВГ (дикамба, 550 г/кг + нікосульфурон, 92 г/кг + римсульфурон, 23 г/кг); Старес, КЕ (пропізохлор, 720 г/л); Оттер Форте, КС (S-метолахлор, 312,50 г/л + тербутилазин, 187,50 г/л) та фунгіцид Анзор, КС (азоксистробін, 200 г/л + тебуконазол, 200 г/л).

Усі новинки високоякісні й ефективні, проте більш детально ми розповімо про один унікальний продукт – Рініді, ВГ.

Уже кілька років поспіль аграрії, що вирощують кукурудзу, прагнуть отримати потужний гербіцид, який не проявлятиме фітотоксичності на саму культуру. Саме тому на особливу увагу заслуговує новий препарат Рініді, ВГ, який складається із трьох діючих речовин: дикамба, 550 г/кг + нікосульфурон, 92 г/кг + римсульфурон, 23 г/кг.

Унікальність цього гербіцида полягає у його потужній дії як на злаки (завдяки поєднанню римсульфурону та нікосульфурону), так і на понад 200 видів дводольних бур’янів (внаслідок ефективної дії дикамби). Так, завдяки гербіциду Рініді, ВГ відбувається посилений контроль важковикорінюваних бур’янів (види берізки, осоту, мишію, лободи, гірчаку, молочаю; пирію повзучого, плоскухи звичайної, амброзії полинолистої, хвощу польового тощо) та падалиці всіх видів соняшнику.

Досить часто агрономи стикаються із проблемою переростання бур’янів або їх загущенням на одиницю площі. Саме в такій ситуації гербіцид Рініді, ВГ буде найбільш доречним. Варто також варто відмітити його ефективність для технологій No-till.

Препарат потрібно застосовувати у фазі 2–5 листків культури (BBCH 12–15). Застосування саме у ці фази забезпечить здоровий ріст і розвиток кукурудзи в Україні. Його використання не залежить від ФАО гібрида. Проте зауважимо, що цей продукт не призначений для посівів цукрової та розлусної кукурудзи.

Унікальність Рініді, ВГ полягає і у відсутності його впливу на наступні культури сівозміни.

Рекомендовані норми використання продукту 250–440 г/га + ПАР/ад’ювант. Норма витрати робочого розчину становить 200–300 л/га.

Рис. 1. Контроль. Не застосовувався препарат Рініді, ВГ. Поле ГК «Агроінвест»
Рис. 1. Контроль. Не застосовувався препарат Рініді, ВГ. Поле ГК «Агроінвест»

Рис. 2. Застосовувався препарат Рініді, ВГ у нормі 440 г_га + 300 мл ПАР при нормі виливу робочого розчину 200 л_га. Поле ГК «Агроінвест»
Рис. 2. Застосовувався препарат Рініді, ВГ у нормі 440 г_га + 300 мл ПАР при нормі виливу робочого розчину 200 л/га. Поле ГК «Агроінвест»

Рис. 3. Застосовувався лише препарат Рініді, ВГ. Осінь (6 жовтня, 2020 р.). Поле ГК «Агроінвест»
Рис. 3. Застосовувався лише препарат Рініді, ВГ. Осінь (6 жовтня, 2020 р.). Поле ГК «Агроінвест»

Віктор Михайлович Бригинець, головний агроном ГК «Агроінвест», Чернігівська область:

– Наше господарство має в обробітку 5500 га земель, серед яких 1550 га займають посіви кукурудзи. Попередні роки ми вже працювали із гербіцидом, який містив ці 3 діючі речовини (дикамба, 550 г/кг + нікосульфурон, 92 г/кг + римсульфурон, 23 г/кг), проте цього сезону нам надали для випробування його повноцінний аналог – гербіцид Рініді, ВГ компанії Sharda Cropchem.

Препарат застосували на усій площі посіву кукурудзи у нормі 440 г/га + 300 мл  ПАР на основі 90% етоксилату ізодецилового спирту при нормі виливу робочого розчину 200 л/га.

Хотів би відзначити досить високий рівень контролю злакових і дводольних бур’янів. Найбільш проблемними дводольними бур’янами у посівах кукурудзи для нас є редька дика, лобода, осот, берізка тощо. Препарат бездоганно викорінив названі бур’яни, а також чудово впорався із падалицею соняшнику.

Також мушу зазначити, що препарат не проявив фітотоксичної дії на саму культуру. У захисті кукурудзи від бур’янів інші гербіциди ми не застосовували, оскільки цілком задоволені ефективною дією Рініді, ВГ на сегетальну рослинність. Головна порада – не використовувати препарат пізніше фази 5 листків культури.

Із впевненістю можу сказати, що препарат Рініді, ВГ високої якості, і без вагань раджу його колегам.

Олена Кравець, агроном-консультант компанії «Шарда Кропхем»

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2020

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Чому не завжди спрацьовують бакові суміші або двокомпонентні ґрунтові гербіциди

Дуже актуальною є проблема фітотоксичності грунтових гербіцидів...

Як підвищити стійкість рослин до стресів?

Стрес у рослин – найпопулярніша тема останніх...

Стійкість бур’янів до гербіцидів та шляхи її подолання

Бур’яни – конкуренти культурних рослин за мінеральні...

Погода

Kyiv
кілька хмар
19.3 ° C
19.3 °
19.3 °
21 %
6.7kmh
12 %
Вт
18 °
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
21 °
Сб
17 °