18 Жовтня 2021

Як за останні 60 років зміни клімату вплинули на урожайність агрокультур

За останні 60 років кліматичні зміни призвели до зменшення урожайності сільськогосподарських культур у середньому на 21%. Модель впливу погоди на урожайність разом з урахуванням зміни клімату розробили дослідники Мерілендського університету у співпраці зі Стенфордським університетом.

Результати комп’ютерного моделювання показали, що з 1961 року продуктивність сільського господарства у світі знизилася на 21%. Причому більша частина цього падіння припала на останні 7 років.

Ця робота свідчить про те, що світове сільське господарство стає все більш вразливим до наслідків зміни клімату, причому найсильніше страждають тепліші регіони: Африка, Латинська Америка і Карибський басейн.

«Наше дослідження показало, що кліматичні та погодні фактори вже мали великий вплив на продуктивність сільського господарства, — зазначає Роберт Чемберс, учасник дослідження. – Ми використовували модель, щоб оцінити, якби виглядали загальні моделі факторної продуктивності без зміни клімату».

Дослідження також показало, що у той час як зростання продуктивності сільського господарства у світі сповільнилося приблизно на 21% з 1961 року, в таких регіонах, як Африка, Латинська Америка і країнах Карибського басейну зростання вже сповільнилося на 26-34%. Однак США постраждали від цього найменше – темпи зростання сповільнилися приблизно на 5-15%.

«Деякі люди думають про зміну клімату як про віддалену проблему, яка повинна стосуватися у першу чергу майбутніх поколінь. При цьому не береться до уваги той факт, що люди вже різко змінили клімат, – заявили вчені. – Наше дослідження показує, що антропогенна зміна клімату вже робить непропорційно сильний вплив на бідніші країни, які залежать в першу чергу від сільського господарства».

hightech.fm

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Виведено сорт картоплі з генами диких рослин стійкий до фітофторозу

Одним із найбільш розповсюджених і шкодочинних захворювань...

Корейські вчені отримали нове ефективне добриво з метану

Дослідники з Університету Кен Хі (Південна Корея)...

Погода

Kyiv
чисте небо
6.2 ° C
8 °
4.1 °
64 %
1.8kmh
0 %
Нд
6 °
Пн
11 °
Вт
10 °
Ср
13 °
Чт
17 °