01 Липня 2022

Як за останні 60 років зміни клімату вплинули на урожайність агрокультур

За останні 60 років кліматичні зміни призвели до зменшення урожайності сільськогосподарських культур у середньому на 21%. Модель впливу погоди на урожайність разом з урахуванням зміни клімату розробили дослідники Мерілендського університету у співпраці зі Стенфордським університетом.

Результати комп’ютерного моделювання показали, що з 1961 року продуктивність сільського господарства у світі знизилася на 21%. Причому більша частина цього падіння припала на останні 7 років.

Ця робота свідчить про те, що світове сільське господарство стає все більш вразливим до наслідків зміни клімату, причому найсильніше страждають тепліші регіони: Африка, Латинська Америка і Карибський басейн.

«Наше дослідження показало, що кліматичні та погодні фактори вже мали великий вплив на продуктивність сільського господарства, — зазначає Роберт Чемберс, учасник дослідження. – Ми використовували модель, щоб оцінити, якби виглядали загальні моделі факторної продуктивності без зміни клімату».

Дослідження також показало, що у той час як зростання продуктивності сільського господарства у світі сповільнилося приблизно на 21% з 1961 року, в таких регіонах, як Африка, Латинська Америка і країнах Карибського басейну зростання вже сповільнилося на 26-34%. Однак США постраждали від цього найменше – темпи зростання сповільнилися приблизно на 5-15%.

«Деякі люди думають про зміну клімату як про віддалену проблему, яка повинна стосуватися у першу чергу майбутніх поколінь. При цьому не береться до уваги той факт, що люди вже різко змінили клімат, – заявили вчені. – Наше дослідження показує, що антропогенна зміна клімату вже робить непропорційно сильний вплив на бідніші країни, які залежать в першу чергу від сільського господарства».

hightech.fm

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Науковці вивели сорт пшениці, надстійкої до хвороб

Група доктора Хана Фангпу з Інституту генетики...

В Україні знову змінилися закупівельні ціни на сою та ріпак

Котирування на ріпак та сою кілька тижнів...

Експорт української агропродукції залізницею під загрозою

За словами Марії Дідух, директора ГС «Всеукраїнський аграрний...

Погода

Kyiv
чисте небо
30.4 ° C
30.4 °
30.4 °
51 %
0.5kmh
0 %
Пт
30 °
Сб
27 °
Нд
29 °
Пн
31 °
Вт
33 °