14 Червня 2021

Як зменшити втрати пестицидів при обприскуванні

Вчені з Університету Британської Колумбії (Канада) запропонували скоротити кількість хімікатів, які втрачаються при обробці полів, шляхом додавання поліетиленоксиду.

Виявилося, що останній підвищує здатність рідких добрив, пестицидів та інших агрохімікатів прилипати до поверхні рослини.

«Це перша кількісна оцінка результатів з використанням реальних умов розпилення, які можуть бути безпосередньо перенесені з лабораторії в польові умови», – розповів професор Джон Фростад (John Frostad), керівник дослідницької групи.

В рамках проєкту вчені виготовили пристрій, що дозволяє точно вимірювати кількість хімікатів, які потрапили на поверхню рослин. Застосування поліетиленоксиду також дозволило скоротити втрати рідких добрив при обприскуванні з 30% до 5%.

На думку дослідників, нові формули рідких агрохімікатів дозволять значно скоротити як витрати фермерів, так і шкоду для екології.

Phys.org

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Фітосанітарний стан посівів та садів на 14 червня

Повсюди агрокліматичні умови сприяли розвитку та поширенню...

Як ефективно контролювати пероноспороз соняшника

Затяжні опади весняно-літнього періоду, а також нетиповий...

Неякісні гербіциди можуть спровокувати пасинкування кукурудзи

Сучасні гібриди кукурудзи переважно мають одне стебло....

Погода

Kyiv
кілька хмар
23.6 ° C
26.1 °
20.6 °
53 %
4kmh
20 %
Пн
23 °
Вт
26 °
Ср
25 °
Чт
26 °
Пт
25 °