06 Серпня 2026
KVATROFORS_wheat_1068x130

Яким буде урожай сільськогосподарських культур у 2022 році, – прогноз

Аналітики зернового ринку «АПК-Інформ» уже роблять свої оцінки посівних площ і, на їх основі, врожайності основних зернових і олійних культур.

Отож, за прогнозами аналітика Андрія Купченка, посівні площі під пшеницею зменшаться з торішніх 7,1 до 6,8 млн га.

Площа під соняшником складе 6,7 млн га, а під кукурудзою скоротиться з 5,5 до 5,4 млн га. Адже частину площ, яку хотіли засіяти «царицею полів», відведуть під сою.

Валовий збір кукурудзи в цьому році в Україні аналітик поки що очікує на рівні 34-36 млн т. На його думку, врожайність неминуче знизиться, оскільки сільгоспвиробники вноситимуть менше добрив, які на цей сезон різко подорожчали.

Урожай пшениці, на його думку, складе 26-28 млн т, ячменю — 8-8,5 млн т. Соняшнику, за прогнозами, буде зібрано 15,4-15,8 млн т, сої — 3,2-3,7 млн т, ріпаку — 2,5-2,9 млн т.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Науковці визначили якість зібраного в Україні зерна

Загалом якість зібраного в Україні зерна нового...

Посів ріпаку та соняшнику однією сівалкою BEDNAR MATADOR

Чому директор ТОВ «Агроюніверсал» Руслан Шевченко планує...

Погода

Kyiv
чисте небо
38.7 ° C
38.7 °
38.7 °
33 %
0.5kmh
0 %
Чт
39 °
Пт
37 °
Сб
27 °
Нд
25 °
Пн
29 °