16 Вересня 2021

З Aскра® Xpro – урожай на добро

Щодня перед аграріями постають все нові й нові виклики у вирощуванні зернових культур. Але робити з них однозначні висновки та копіювати сезони попередніх років не варто – це не завжди дасть очікувані результати у технологіях вирощування. Всі ці виклики є результатом дуже швидких змін у біоценозах, кліматичних зонах, видах і особливостях розвитку шкодочинних об’єктів – навіть впродовж одного сезону. Відповідно такі зміни потребують швидкого реагування або універсальних рішень. Про одне таке універсальне рішення ми й поговоримо у цій статті.

Аскра® Хрrо з’явилась на українському ринку фунгіцидів ще у минулому, 2020 році та вже встигла порадувати аграріїв і знайти своє місце у технології вирощування озимої пшениці та ячменю. У чому ж привабливість і особливість цього фунгіциду?

Системні властивості Аскра® Xpro забезпечують посилений контроль захворювань зернових культур
Системні властивості Аскра® Xpro забезпечують посилений контроль захворювань зернових культур

На перший погляд може здатись, що Аскра® Хрrо мало чим відрізняється від фунгіцидів конкурентів, проте при більш детальному аналізі стає зрозуміло, що фунгіцид дійсно унікальний, оскільки поєднання двох потужних SDHI компонентів – флуопіраму та біксафену з одним із найбільш дієвих азолів – протіоконазолом розкриває весь потенціал фунгіцидної ефективності. Причому це стосується не лише контролю хвороб, а й позитивного впливу на фізіологію обробленої культури. Названа комбінація дає змогу отримати дуже вагомі переваги у швидкості контролю збудників, особливо в умовах високого тиску хвороб, і досягти швидкого лікувального ефекту. Останнє забезпечується флуопірамом: вже у першу годину після нанесення він починає поширюватись по листках, і за 7 годин його концентрація у точках росту суттєво збільшується. Майже одночасно з флуопірамом починає поширюватись по листковій пластинці й протіоконазол, повінстю покриваючи її за 7 годин.

У звичайних традиційних фунгіцидах на цьому мало б бути й усе, але тільки не у випадку з Аскра® Хрrо, оскільки далі у гру вступає третя складова – біксафен, який і забезпечує довготривалість захисту для лікувальної та профілактичної дії. Завдяки фізико-хімічним властивостям препарату покращується ефективність і якість контролю захворювань зернових культур (септоріоз, піренофороз, іржа, борошниста роса, плямистості листя ячменю, рамуляріоз).

Скрін ділянок із цифрової платформи Climate FieldView™. Ділянки з використанням Аскра® Xpro та здоров’я поля (справа)
Скрін ділянок із цифрової платформи Climate FieldView™. Ділянки з використанням Аскра® Xpro та здоров’я поля (справа)

За традицією розглянемо практичні сторони використання препарату в різних умовах України у 2020 році. Так, керівництво господарства «Агрофірма «Лугове» у Львівській області люб’язно погодилося провести порівняння ефективності та урожайність у полі з використанням цифрової платформи Climate FieldView™, яка допомагає максимізувати урожай за допомогою застосування цифрових карт і більш детально аналізувати ефективність вирощування рослин на обраних ділянках. Для проведення експерименту було обрано поле, площею 347 га, на якому 9 ділянок обробили фунгіцидом Аскра® Хрrо у нормі 1,25 л/га, а іншу частину – конкурентним фунгіцидом. Моніторинг ділянок проводили 10 липня. Було відмічено значну різницю в розвитку рослин впродовж цього періоду. Проте частина ділянок, яку обробляли Аскра® Хрrо, була значно зеленішою на супутникових картах, що свідчить про добрий фізіологічний стан рослин на них. Відповідно середня урожайність на них становила 74,9 ц/га, значна прибавка урожайності +6,5 ц/га порівняно з конкурентом із урожайністю 68,3 ц/га.

Показники урожайності на ділянках, які оброблялись Аскра® Xpro та конкурентним фунгіцидомЯкий висновок із цього можемо зробити? В умовах минулорічних складних кліматичних умов на однаковому фоні мінерального живлення та в одному полі з однотипними ґрунтами прибавка від використання фунгіциду Аскра® Хрrо становила понад 9% порівняно зі стандартною схемою з конкурентним фунгіцидом. Про що це свідчить у нашому випадку? Насамперед це яскравий доказ того, що при правильному використанні фунгіциду Аскра® Хрrо ми маємо всі можливості, щоб розкрити потенціал урожаю за рахунок зменшення впливу лімітуючих чинників, які регулює фунгіцид, зокрема, тиску з боку захворювань.

Спостерігається покращення засвоєння азоту та інших елементів живлення, подовження вегетації рослин, завдяки чому вони можуть використати максимальний потенціал і збільшити частку нетто-асиміляції (ЧНА) (продуктивність листкової маси рослини за одиницю часу на одиниці площі), що прямо впливає на кількісний показник урожаю.

Підсумовуючи, можемо впевнено сказати: дійсно, з Аскра® Хрrо – урожай на добро.

Нехай технології компанії «Байєр» завжди приносять прибутки!

Гарних вам урожаїв!

Олександр Кузьмінський, менеджер з маркетингу,  компанія «Байєр», oleksandr.kuzminskyy@bayer.com

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2021

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

З яким добривом сіяти озиму пшеницю?

При сівбі озимої пшениці восени (а також...

Монітор плюс – бур’яни мінус

Навіщо обробляти пшеницю восени, якщо бур'яни, в...

Сучасна система живлення пшениці

Вирощування високих і сталих урожаїв, отримання якісного...

Погода

Kyiv
чисте небо
14.3 ° C
16.2 °
14 °
72 %
2kmh
0 %
Чт
16 °
Пт
20 °
Сб
17 °
Нд
17 °
Пн
10 °