08 Серпня 2022

З Aскра® Xpro – урожай на добро

Щодня перед аграріями постають все нові й нові виклики у вирощуванні зернових культур. Але робити з них однозначні висновки та копіювати сезони попередніх років не варто – це не завжди дасть очікувані результати у технологіях вирощування. Всі ці виклики є результатом дуже швидких змін у біоценозах, кліматичних зонах, видах і особливостях розвитку шкодочинних об’єктів – навіть впродовж одного сезону. Відповідно такі зміни потребують швидкого реагування або універсальних рішень. Про одне таке універсальне рішення ми й поговоримо у цій статті.

Аскра® Хрrо з’явилась на українському ринку фунгіцидів ще у минулому, 2020 році та вже встигла порадувати аграріїв і знайти своє місце у технології вирощування озимої пшениці та ячменю. У чому ж привабливість і особливість цього фунгіциду?

Системні властивості Аскра® Xpro забезпечують посилений контроль захворювань зернових культур
Системні властивості Аскра® Xpro забезпечують посилений контроль захворювань зернових культур

На перший погляд може здатись, що Аскра® Хрrо мало чим відрізняється від фунгіцидів конкурентів, проте при більш детальному аналізі стає зрозуміло, що фунгіцид дійсно унікальний, оскільки поєднання двох потужних SDHI компонентів – флуопіраму та біксафену з одним із найбільш дієвих азолів – протіоконазолом розкриває весь потенціал фунгіцидної ефективності. Причому це стосується не лише контролю хвороб, а й позитивного впливу на фізіологію обробленої культури. Названа комбінація дає змогу отримати дуже вагомі переваги у швидкості контролю збудників, особливо в умовах високого тиску хвороб, і досягти швидкого лікувального ефекту. Останнє забезпечується флуопірамом: вже у першу годину після нанесення він починає поширюватись по листках, і за 7 годин його концентрація у точках росту суттєво збільшується. Майже одночасно з флуопірамом починає поширюватись по листковій пластинці й протіоконазол, повінстю покриваючи її за 7 годин.

У звичайних традиційних фунгіцидах на цьому мало б бути й усе, але тільки не у випадку з Аскра® Хрrо, оскільки далі у гру вступає третя складова – біксафен, який і забезпечує довготривалість захисту для лікувальної та профілактичної дії. Завдяки фізико-хімічним властивостям препарату покращується ефективність і якість контролю захворювань зернових культур (септоріоз, піренофороз, іржа, борошниста роса, плямистості листя ячменю, рамуляріоз).

Скрін ділянок із цифрової платформи Climate FieldView™. Ділянки з використанням Аскра® Xpro та здоров’я поля (справа)
Скрін ділянок із цифрової платформи Climate FieldView™. Ділянки з використанням Аскра® Xpro та здоров’я поля (справа)

За традицією розглянемо практичні сторони використання препарату в різних умовах України у 2020 році. Так, керівництво господарства «Агрофірма «Лугове» у Львівській області люб’язно погодилося провести порівняння ефективності та урожайність у полі з використанням цифрової платформи Climate FieldView™, яка допомагає максимізувати урожай за допомогою застосування цифрових карт і більш детально аналізувати ефективність вирощування рослин на обраних ділянках. Для проведення експерименту було обрано поле, площею 347 га, на якому 9 ділянок обробили фунгіцидом Аскра® Хрrо у нормі 1,25 л/га, а іншу частину – конкурентним фунгіцидом. Моніторинг ділянок проводили 10 липня. Було відмічено значну різницю в розвитку рослин впродовж цього періоду. Проте частина ділянок, яку обробляли Аскра® Хрrо, була значно зеленішою на супутникових картах, що свідчить про добрий фізіологічний стан рослин на них. Відповідно середня урожайність на них становила 74,9 ц/га, значна прибавка урожайності +6,5 ц/га порівняно з конкурентом із урожайністю 68,3 ц/га.

Показники урожайності на ділянках, які оброблялись Аскра® Xpro та конкурентним фунгіцидомЯкий висновок із цього можемо зробити? В умовах минулорічних складних кліматичних умов на однаковому фоні мінерального живлення та в одному полі з однотипними ґрунтами прибавка від використання фунгіциду Аскра® Хрrо становила понад 9% порівняно зі стандартною схемою з конкурентним фунгіцидом. Про що це свідчить у нашому випадку? Насамперед це яскравий доказ того, що при правильному використанні фунгіциду Аскра® Хрrо ми маємо всі можливості, щоб розкрити потенціал урожаю за рахунок зменшення впливу лімітуючих чинників, які регулює фунгіцид, зокрема, тиску з боку захворювань.

Спостерігається покращення засвоєння азоту та інших елементів живлення, подовження вегетації рослин, завдяки чому вони можуть використати максимальний потенціал і збільшити частку нетто-асиміляції (ЧНА) (продуктивність листкової маси рослини за одиницю часу на одиниці площі), що прямо впливає на кількісний показник урожаю.

Підсумовуючи, можемо впевнено сказати: дійсно, з Аскра® Хрrо – урожай на добро.

Нехай технології компанії «Байєр» завжди приносять прибутки!

Гарних вам урожаїв!

Олександр Кузьмінський, менеджер з маркетингу,  компанія «Байєр», oleksandr.kuzminskyy@bayer.com

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2021

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Вирощування пшениці на змитих чорноземах

Прибутковість вирощування пшениці значною мірою залежить від...

Вплив кислотності та засоленості ґрунту на врожай пшениці

Підвищена кислотність або лужність ґрунтів обмежують розвиток...

Вилягання зернових – велика небезпека

У процесі вирощування зернових культур на рослини...

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
23.8 ° C
24.8 °
22.6 °
78 %
0.9kmh
27 %
Пн
24 °
Вт
23 °
Ср
22 °
Чт
26 °
Пт
27 °