25 Жовтня 2021

З хворобами рослин боротимуться за допомогою фітоінжектора

Вчені Массачусетського технологічного інституту винайшли незвичайний спосіб боротьби з хворобами рослин – робити ін’єкції за допомогою дронів.

Цей метод науковці випробовують на томатах. Літальний апарат зависає над рослиною, і випускає маленькі дротики, що впиваються в стебло.

За словами науковців, до цього відкриття їх підштовхнув той факт, що за традиційного способу внесення засобів захисту рослин лише 5% обсягу препарату потрапляє в рослину, решта забруднює ґрунт і ґрунтові води. Окремі хвороби взагалі неможливо здолати, розпилюючи препарат, оскільки він таким чином не потрапляє в потрібні частини рослини.

Американські вчені сподіваються, що дані проблеми можна буде вирішити за допомогою фітоінжектора – пристрою, який вони розробляють.

Такий пристрій передбачає новий спосіб доставки препарату до рослини. Засобом доставки виступає тоненький клаптик матерії, до якого прикріплені мікроголки, які й виконують ін’єкцію рослині. Потім мікроголки розпадаються, а тканина відпадає або її відривають.

Мікроголки виготовляють зі спеціального твердого шовку, що нагадує пластик, з якого також можна виготовляти медичні імпланти. Однак ученим вченим університету довелося змінити формулу матеріалу, щоб він розпадався. Шовкові мікроголки різного розміру вже випробувані на різних культурах.

Випробування показали, що мікроголки успішно доставляють препарати з різним розміром молекул. Тепер учені досліджують, наскільки ефективно препарат, доставлений фітоінжектором, надходить до різних органів рослини — від коріння до листя.

Science News for students

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Осіннє застосування гербіцидів: альтернатива чи необхідність?

Останні десятиліття характеризуються стрімким глобальним потеплінням та...

Електричний трактор економить виноградному господарству 2600 доларів на рік

Скільки грошей заощаджує електричний трактор з точки...

Погода

Kyiv
чисте небо
6.7 ° C
7.6 °
5.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Пн
8 °
Вт
12 °
Ср
11 °
Чт
13 °
Пт
15 °