17 Травня 2022

За два роки Україна подвоїла поставки фруктів і ягід до Польщі

В минулому сезоні 2017/18 років (червень-травень) Україна експортувала в Польщу свіжих і перероблених фруктів, ягід і горіхів на суму $ 56 млн. Таким чином обсяг поставок фруктової продукції з України в Польщу подвоївся всього за два роки.

Більш того, Україна увійшла в десятку найбільших постачальників фруктів і ягід на ринок Польщі, нарівні з такими країнами, як Нідерланди, Іспанія, Німеччина, Італія, Еквадор, Туреччина, Бельгія, Португалія і Греція і обійшла за обсягами експорту таких провідних світових експортерів плодоовочевої продукції як Франція і Чилі.

Основним товаром, який Україна поставляє до Польщі, є заморожені ягоди. Перш за все це малина, а також дикорослі чорниця, культурна лохина, ожина і суниця садова (полуниця). Питома вага цієї категорії в поставках становила близько 69%. Також в минулому сезоні різко зріс експорт до Польщі слив та інших кісточкових фруктів. Крім того, з України в Польщу поставляється досить багато горіхів і свіжих ягід. Деякі з цих ягід є сировиною для польських переробників, які знаходяться поблизу кордону з Україною. Після цього дана продукція перепродується в інші країни світу вже як польська.

Негативна тенденція в постачаннях відзначалася лише по кавуну і дині, що частково було пов’язано з дефіцитом продукції на внутрішньому ринку в минулому році внаслідок занадто короткого сезону і сплеску внутрішнього споживання, після гучної «баржі з кавунами». Однак уже в цьому сезоні можливе відновлення експорту.

Однак найцікавішим фактом можна вважати поставку 58 тонн яблук з України в Польщу. Це не були яблука для переробки, а саме яблуко для свіжого ринку. Інтерес до постачання яблук з України в Польщу полягає в тому, що Польща є найбільшим виробником і експортером яблук в Європі. Більш того, Польща багато років поспіль поставляла яблуко на ринок України. Однак, на даний момент, українські виробники яблук усвідомили, що можуть конкурувати з Польщею на цьому ринку не тільки за ціною, але і за якістю.

Керівник Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Федір Рибалко прогнозує, що в сезоні 2018/19 років поставки фруктів з України на польський ринок продовжать рости. Перш за все, в черговий раз, виросте експорт заморожених ягід. Також варто очікувати збільшення експорту свіжих ягід, кавунів, динь і навіть яблук, незважаючи на рекордний урожай яблук в Польщі.

EastFruit 

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку...

«Контінентал» завершив посадку картоплі

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася посадка картоплі....

Надійний післясходовий захист соняшника, стійкого до імідазолінонів

Вирощування гібридів соняшника за окремими виробничими системами,...

Погода

Kyiv
кілька хмар
19.3 ° C
19.3 °
19.3 °
21 %
6.7kmh
12 %
Вт
18 °
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
21 °
Сб
17 °