18 Травня 2022

За якою технологією у ТОВ «Агро-Регіон Україна» вирощують соняшник

Соняшник у компанії вирощується приблизно на 20 % площ, на поле він повертається раз на 4-5 років. Середня урожайність складає 32-35 ц/га.

«Посівний матеріал використовуємо відомих компаній, перед цим ретельно його підбираємо, – розповідає головний агроном ТОВ «Агро-Регіон Україна» Юрій Лисак.Кілька років тому закупили обладнання і створили власну лабораторію, де перевіряємо насіння на якість калібрування та визначаємо енергію схожості».

Обробіток грунту – оранка або дисколаповий. Якщо попередником була кукурудза і вона зібрана пізно, то проводять весняний обробіток грунту. Але весною, підкреслює головний агроном, це – вимушений захід.

З осені на га вносять 80 кг калію хлористого і 70 кг амофосу (якщо це – весняний обробіток, то  добрива вносять ранньою весною). «Обов`язково під час передпосівної культивації даємо 120 кг карбаміду. Намагаємося не загущувати посіви. Висіваємо 60-65 тисяч насінин на га в залежності від гібриду. Строки посіву, зазвичай, перед кукурудзою», – каже Юрій Лисак.

З метою захисту посівів застосовують грунтові гербіциди. На супіщаних полях, де є ризик промивання грунтових гербіцидів, використовують Кліардфілд-технологію або Експресс-технологію. Тобто, все залежить від стану полів.

Після того, як внесли ґрунтові гербіциди, поля постійно моніторять, і якщо десь ґрунтовий гербіцид «пропустить» бур`яни, працюють відповідним страховим гербіцидом.

Далі стежать за дозріванням соняшнику. Якщо рослини дозрівають рівномірно, то додаткових заходів не проводять. Коли ж відмічається нерівномірне дозрівання культури (що загрожує високою вологістю і втратами під час збирання) – проводять десикацію.

«Із соняшником постійно експериментуємо, вдосконалюємо технологію, – каже головний агроном. – Наприклад, у Борисполіському підрозділі ми сіяли соняшник з міжряддями не 70 см, а 35 см (наші сівалки дозволяють це робити), щоб культура швидше закрила міжряддя і меншим було випаровування вологи. Таким чином, площа живлення стала більш оптимальною. Від нашого нововведення кілька центнерів на га прибавки урожайності було забезпечено».

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

На Хмельниччині висіяли колекцію світового генофонду гречки

Понад 250 зразків колекції світового генофонду гречки...

Окупанти знищили єдиний в Україні генетичний банк рослин

Російські солдати повністю знищили єдиний в Україні...

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку...

Погода

Kyiv
сильний дощ
8 ° C
8.2 °
7.6 °
90 %
0.9kmh
100 %
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
20 °
Сб
22 °
Нд
13 °