18 Серпня 2022

Жнива озимого ріпаку трохи запізнюються, але урожайність очікують високу

Аналітики, оцінюючи поточний стан посівів ріпаку в Україні, прогнозують рекордний рівень його урожайності.

Згідно даних Міністерства аграрної політики та продовольства України станом на 29 липня в Україні ріпак зібрано з 56,5% площі, наполочено 1484.1 тис. тонн за середньої урожайності 26,1 ц/га. При цьому найвища урожайність відмічається в Черкаській – 35,6 ц/га, Хмельницькій – 35,1 ц/га, Івано-Франківській – 33,8 ц/га, Полтавській – 32,2 ц/га, Львівській – 32,2 ц/га, Волинській – 31 ц/га та Сумській областях – 30,6 ц/га.

«Масове збирання врожаю ріпаку в поточному році зсувається на більш пізні терміни за рахунок погодних умов (холодна, затяжна весна, пізнє дозрівання, літні зливи), що, відповідно, впливає на початок активної фази сезону. В той же час регіональні новини про початок збиральної кампанії і перші дані про урожайність підтверджують очікування щодо рекорду», – зазначає Світлана Купрєєва, аналітик олійного ринку.

Експерт відзначила, що український ринок, як і раніше, орієнтований на експорт сировини в країни ЄС. Попит буде підвищений через критичну ситуацію з посівами ріпаку в Канаді.

Ціни на український ріпак варіюються на високих рівнях, проте волатильність змушує аграріїв займати вичікувальну позицію, що погіршує ситуацію з пропозицією ріпаку.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

В Україні зростають закупівельні ціни на соняшник

Згідно з даними моніторингу ІА «АПК-Інформ», в...

У південних регіонах нетипово рано дозрів соняшник

На Одещині та Миколаївщині відмічають нетипово раннє...

Російські окупанти вкрали 200 тисяч тонн урожаю в агрохолдингу HarvEast

Російські окупанти викрали близько 200 тисяч тонн...

Погода

Kyiv
рвані хмари
20.8 ° C
22.6 °
20.4 °
82 %
0.5kmh
61 %
Чт
30 °
Пт
29 °
Сб
28 °
Нд
31 °
Пн
31 °