16 Вересня 2021

Жнива озимого ріпаку трохи запізнюються, але урожайність очікують високу

Аналітики, оцінюючи поточний стан посівів ріпаку в Україні, прогнозують рекордний рівень його урожайності.

Згідно даних Міністерства аграрної політики та продовольства України станом на 29 липня в Україні ріпак зібрано з 56,5% площі, наполочено 1484.1 тис. тонн за середньої урожайності 26,1 ц/га. При цьому найвища урожайність відмічається в Черкаській – 35,6 ц/га, Хмельницькій – 35,1 ц/га, Івано-Франківській – 33,8 ц/га, Полтавській – 32,2 ц/га, Львівській – 32,2 ц/га, Волинській – 31 ц/га та Сумській областях – 30,6 ц/га.

«Масове збирання врожаю ріпаку в поточному році зсувається на більш пізні терміни за рахунок погодних умов (холодна, затяжна весна, пізнє дозрівання, літні зливи), що, відповідно, впливає на початок активної фази сезону. В той же час регіональні новини про початок збиральної кампанії і перші дані про урожайність підтверджують очікування щодо рекорду», – зазначає Світлана Купрєєва, аналітик олійного ринку.

Експерт відзначила, що український ринок, як і раніше, орієнтований на експорт сировини в країни ЄС. Попит буде підвищений через критичну ситуацію з посівами ріпаку в Канаді.

Ціни на український ріпак варіюються на високих рівнях, проте волатильність змушує аграріїв займати вичікувальну позицію, що погіршує ситуацію з пропозицією ріпаку.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Значно зросли закупівельні ціни на соняшник, сою та ріпак

Закупівельні ціни на соняшник в Україні за...

Агропікнік Amazone 2021: обмін досвідом у дружній атмосфері

9 вересня 2021 року ДП «Амазоне-Україна» провело...

Погода

Kyiv
чисте небо
14.3 ° C
16.2 °
14 °
72 %
2kmh
0 %
Чт
16 °
Пт
20 °
Сб
17 °
Нд
17 °
Пн
10 °