18 Серпня 2022

Після внесення карбаміду на сої з’явилися опіки. Яка причина і що робити?

Для підживлення сої вносили стимулятор росту, бор та карбамід, через кілька досить спекотних днів посіви почали сохнути. За місяць до цього обробляли площу лише гербіцидом…

Така ситуація трапилася в одному з господарств Чернігівщини. Її причиною стало порушення правил внесення карбаміду, що призвело до опіків листової поверхні рослин.

Здійснюючи позакореневе підживлення будь-яких культур мікроелементами, стимуляторами росту та азотними добривами, необхідно бути надзвичайно уважними при виборі дозування та не забувати про умови використання карбаміду, селітри та КАС по листу. А саме:

  • відносна вологість повітря повинна бути не менше 56%;
  • погода має бути хмарною з проясненнями;
  • температура – не вище +20 градусів;
  • забороняється внесення після проливних дощів, сильної роси (лист обов’язково повинен бути сухим).

Погодні умови цьогоріч далеко не ідеальні. Перепади температур призводять до того, що на листовій поверхні рослин захисний восковий наліт недостатньо сформований.

Карбамід, потрапивши на листки, дуже швидко висихає та, у випадку подальшого підвишення температури та збільшення активності сонячного випромінення, утворює ефект лінзи. Як наслідок – відбувається руйнування клітин.

Здебільшого, опіки призводять до втрати врожаю. Однак, як це не парадоксально, але деякі проведені наукові дослідження показали, що невеликі пошкодження рослин не завжди мають негативний ефект. Це – свого роду «загартування», яке збільшує потенціал культури (звісно, якщо у місцях відмирання тканин не почали розвиватися різного роду грибні захворювання та не відбулося заселення шкідниками).

Як показує практика, крайовий опік і опік менше 15% листкової поверхні не знижує врожайність і не впливає на ефективність препаратів, що вносилися у комплексі з азотом. В результаті культура повністю відновлюється через 10 днів.

Якщо рослини вже почали сохнути (як у випадку з господарством Чернігівщини), то, з метою запобігання розвитку грибних захворювань, у місцях виникнення опіків доцільно терміново провести обробку фунгіцидами системної дії з лікувальними та профілактичними властивостями. А також стимулювати відновлення рослин антистресантами та комплексним добривом з підвищеним вмістом калію, магнію та мікроелементів.

vpoli.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

В Україні зростають закупівельні ціни на соняшник

Згідно з даними моніторингу ІА «АПК-Інформ», в...

У південних регіонах нетипово рано дозрів соняшник

На Одещині та Миколаївщині відмічають нетипово раннє...

Російські окупанти вкрали 200 тисяч тонн урожаю в агрохолдингу HarvEast

Російські окупанти викрали близько 200 тисяч тонн...

Погода

Kyiv
рвані хмари
20.8 ° C
22.6 °
20.4 °
82 %
0.5kmh
61 %
Чт
30 °
Пт
29 °
Сб
28 °
Нд
31 °
Пн
31 °