25 Жовтня 2021

Зростають ціни на пивоварний ячмінь. Трейдери готові додатково доплачувати за якість

Поступово зростають, і вже здолали попередні рекорди, світові ціни на пивоварний ячмінь. Про це повідомляють експерти RMI Analytics у звіті, оприлюдненому наприкінці вересня.

​​​​​​​​​​Канадський ячмінь зараз значно дорожчий, ніж ячмінь з інших країн, оскільки обсяг пошкодження врожаю в Канаді поки остаточно не оцінено. Ймовірно, країні прийдеться імпортувати пивоварний ячмінь.

В інших країнах ціни на ячмінь або стабільно високі, або продовжують зростати. Збільшується і премія за пивоварну якість, тоді як ціни на фуражний ячмінь дещо впали.

Активність на ринках знизилася, оскільки деякі покупці, зокрема Китай, скоротили закупівлі внаслідок високого рівня цін.

Основними постачальниками для Китаю зараз є Франція та Аргентина, тоді як Австралія отримує все більше запитів від покупців, які шукають високу якість та прийнятні ціни.

Аналітики попереджають, що на тлі посилення дефіциту пивоварного ячменю навряд чи варто найближчим часом очікувати зниження цін на ячмінь.

В Україні премія за пивоварний ячмінь відносно фуражного на початку сезону складала 500-800 грн/т, а зараз переробники готові її збільшити за якісне зерно.

За три місяці 2021/22 МР Україна експортувала 3,7 млн т із прогнозованих 5 млн т ячменю, тоді як у попередньому сезоні експорт ячменю склав 4,2 млн т. Це посилює конкуренцію за якісний ячмінь, особливо на тлі невисокої натури та великого рівня білку в поточному сезоні.

На тлі зростання цін на кукурудзу до 255-260 $/т та фуражну пшеницю до 265-270 $/т попит на український ячмінь також виріс, і наразі ринок очікує підсумків тендеру в Туреччині, яка планує придбати 300 тис. т ячменю.

graintrade.com.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Осіннє застосування гербіцидів: альтернатива чи необхідність?

Останні десятиліття характеризуються стрімким глобальним потеплінням та...

Електричний трактор економить виноградному господарству 2600 доларів на рік

Скільки грошей заощаджує електричний трактор з точки...

Погода

Kyiv
чисте небо
6.7 ° C
7.6 °
5.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Пн
8 °
Вт
12 °
Ср
11 °
Чт
13 °
Пт
15 °