16 Травня 2022

Амбасадор і Балерина Форте – експерти в захисті зернових!

Однією із найважливіших проблем збільшення виробництва зерна та іншої сільсько­господарської продукції залишається захист поля від небажаної рослинності, тобто бур’янів. І це зрозуміло: боротьбу за вологу, мінеральне живлення та місце під сонцем ніхто не скасовував. У цій справі досягнуто неабияких успіхів, однак одвічна проблема боротьби з бур’янами й надалі залишається однією з найважливіших для агровиробника.

За підрахунками вчених, втрати врожаю від бур’янів значно більші, ніж від шкідників і хвороб сільськогосподарських культур разом узятих. Наприклад, світові втрати зерна пшениці від забур’янення полів досягають понад 34 млн тонн.

Забур’яненість посівів є також одним із чинників, що знижують ефективність усіх інших заходів на полі в цілому, починаючи з підбору високоврожайних сортів, живлення рослин, агротехнологій тощо.

Бур’яни зазвичай значно активніші й спроможний засвоювати поживні речовини із ґрунту та мінеральних добрив у більшій кількості, ніж культурні рослини, тобто вони більш агресивні.

Найбільш шкодочинні в посівах польових культур багаторічні бур’яни. Особливо небезпечні з них коренепаросткові, викорінення яких потребує великих затрат енергії та часу, Основні представники цього типу – осот рожевий (будяк польовий, Cirsium arvense), жовтий осот польовий (Sonchus arvensis), березка польова (Convolvulus arvensis), хвощ польовий (Equisetum arvense), молочай звичайний (Euphorbia virgata), льонок звичайний (Linaria vulgaris), гірчак звичайний (Acroptilon repens), латук (молокан) татарський (Sonchus tataricus) та інші.

Характерною особливістю цих рослин є те, що всі вони мають дуже розвинуту кореневу систему, яка здатна проникати у ґрунт на глибину від 1 до 9 метрів – залежно від виду. Розмножуються вони як вегетативним, так і насіннєвим способом. Бруньки головного кореня і всієї кореневої системи цих бур’янів здатні утворювати нові рослини впродовж усього вегетаційного періоду. Кількість бруньок велика. Так, осот утворює їх близько 1800 на 1 м2.

Питання контролю цих злісних видів остається відкритим. Одним із ефективних методів боротьби з коренепаростковими бур’янами є внесення гліфосатів у другий період вегетації, коли пожнивні речовини активно переміщуються з листя в корені, що необхідно для підготовки до пере­зимівлі й подальшого розвитку.

Читати по темі: Від чого залежить ефективність роботи гліфосату

По вегетації основними, найбільш ефективними діючими ре­човинами залишаються гербіциди на основі гормональної складової. До них відноситься піклорам із хімічної групи пириди­нів (похідних пиридинкарбонових кислот).

Піклорам – це «імітатор ауксину», або синтетичний ауксин. Цей тип гербіциду вбиває чутливі рослини, імітуючи гормон росту рослин ауксин (індолоцетову кислоту), і при внесенні в ефективних дозах викликає неконтрольований і дезорганізований ріст рослин, що призводить до їх загибелі.

Піклорам має системну дію і легко переміщується в рослині акропетально (знизу догори, від кореня до вершини) і базипетально (згори донизу). Він надходить у рослини через листя і через корені, в оброблених рослинах похідні піколінової кислоти концентруються в центрах підвищеної метаболічної активності.

Їхні «мішені» в рослині – точки росту, меристематична тканина кореня, стебла і пагонів. Зовнішні симптоми ушкоджень типові для гербіцидів – синтетичних аналогів ауксину (регуляторів росту). Рослини «крутить», листя і стебла деформуються. Перші видимі симптоми помітно через 12–18 годин з часу обробки, а остаточна загибель бур’янів настає через 1–3 тижні.

Механізм дії Піклораму й інших гербіцидів цієї групи, що імітують ауксин, полягає в  тому, що вони підкислюють клітинну стінку, а це, у свою чергу, ослаблює її і сприяє подовженню клітин, що пригнічує подальший поділ і розвиток.

Тому компанія «Август-Україна» в цьому році виводить на ринок нові, посилені цією діючою речовиною гербіциди для захисту зернових колосових (пшениця, ячмінь, жито й овес) – Амбасадор, ВГ. Препарат Балерина® Форте зареєстрований на пшеницю, ячмінь, овес та кукурудзу.

Фото на час внесення препарату Амбасадор® 0,075 кг_га + ПАР Ад'ю 0,2 л_га
Фото на час внесення препарату Амбасадор® 0,075 кг/га + ПАР Ад’ю 0,2 л/га

Foto-na-36-den-pislya-obrobky-Ambasador-0075-kg_ga-PAR-Adyu-02-l_ga
Фото на 36 день після обробки Амбасадор® 0,075 кг/га + ПАР Ад’ю 0,2 л/га

До складу гербіциду Амбасадор® входять трибенурон-метил, 200 г/кг, флорасулам, 80 г/кг і піклорам, 350 г/кг. Ця комбінація забезпечує високу ефективність проти коренепаросткових бур’янів по вегетації культури, дає змогу контролювати не менш проблемні бур’яни, як-от амброзія полинолистна, фіалка польова та багато інших, а також, що дуже важливо, кілька хвиль падалиці соняшнику та ріпаку, в т. ч. гібридів, стійких до імідазолінонів і трибенурон-метилу; запобігає появі резистентності у бур’янів. Гербіцид Амбасадор® має широке вікно застосування на пшениці: від 3 листків до фази прапорцевого листка, на ячмені – до другого міжвузля.

Амбасадор® – сила і надійність потрійного захисту!

Балерина® Форте – препарат із серії виробництва Avgust, куди також  входять добре відомі Балерина® та Балерина® Супер, посилений піклорамом. До складу препарату входять складний 2-етилгексиловий ефір 2,4-Д кислоти, 452 г/л, піклорам, 37,5 г/л і флорасулам, 10 г/л.

Фото на момент внесення препарату Балерина Форте 0,7 л_га
Фото на момент внесення препарату Балерина Форте 0,7 л/га

Foto-na-56-den-obrobky-preparatom-Baleryna-Forte-07-l_ga
Фото на 56 день обробки препаратом Балерина Форте® 0,7 л/га

Переваги цього засобу полягають у більшій ефективності проти широкого спектра однорічних дводольних і багаторічних коренепаросткових бур’янів, включаючи види осоту, лободи, амброзії, березки, гірчаку, підмаренника, падалиці соняшнику (в т. ч. гібридів, стійких до трибенурон-метилу й імідазолінонів). Піклорам у складі препарату сприяє контролю кількох хвиль падалиці соняшнику, знищенню надземної частини і кореневої системи бур’янів, запобіганню появі резистентності у бур’янів.

Рекомендуємо вносити Балерина® Форте до фази другого міжвузля на колосових та у фазі 3–5 листків на кукурудзі при середньодобовій температурі +8°С і вище.

Балерина® Форте – максимум ефективності!

Нові препарати Амбасадор® і Балерина® Форте в сезонах 2020–2021 років пройшли випробування в різних регіонах України і показали високу ефективність контролю небажаної рослинності на посівах наших агровиробників.

З нами рости легше!

Геннадій Ковальов, керівник групи з технологічних і демонстраційних випробувань ТОВ «Август-Україна»

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2022

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Чому не завжди спрацьовують бакові суміші або двокомпонентні ґрунтові гербіциди

Дуже актуальною є проблема фітотоксичності грунтових гербіцидів...

Як підвищити стійкість рослин до стресів?

Стрес у рослин – найпопулярніша тема останніх...

Стійкість бур’янів до гербіцидів та шляхи її подолання

Бур’яни – конкуренти культурних рослин за мінеральні...

Погода

Kyiv
хмарно
18.1 ° C
18.7 °
18.1 °
34 %
4.9kmh
92 %
Пн
17 °
Вт
17 °
Ср
13 °
Чт
18 °
Пт
22 °