Культиватор-аплікатор. Агрегат очима агронома

386

Забезпечити рослину добривами, коли вона їх найбільше потребує — на початку вегетації, у критичні для формування врожаю фази чи для подолання стресу, та ще й у потрібній кількості — саме такими є основні принципи ефективного керування живленням рослин.

Водночас кліматичні зміни, непередбачувані погодні умови та економічні виклики спонукають фермерів переходити на ефективніші рідкі форми добрив, а виробників техніки пропонувати аграріям нові рішення для їх внесення — точного, економного, без втрат.

Тема рідких добрив в Україні – це тренд останніх кількох років. Саме рідкі добрива найбільш ефективно засвоюються з точки зору біології: рідка форма є найбільш доступною для рослин, особливо в посушливих умовах, які в останні роки вже стали звичним явищем в нашій країні.

Однією з компаній, що спеціалізується на виробництві відповідної сільськогосподарської техніки є ТОВ «ТЕХНОПОЛЬ АГРОТЕХНОЛОГІЇ», яка сьогодні пропонує аграріям сучасні аплікатори-культиватори – причіпний CONCORD-2020 та навісний CORD для внесення рідких добрив. Агрегати призначені для просапних та зернових культур з міжряддям від 30 до 70 см.

Технічні характеристики CONCORD-2020Інноваційна технологія стрічкового внесення рідких добрив за допомогою аплікатора-культиватора, завдяки локальному внесенню точно під корінь рослини на глибину до 15 см, де активно працюють бактерії, сприяє максимальному їх засвоєнню рослиною, а також унеможливлює втрати добрив через випаровування чи вивітрювання.

Як показує досвід, підживлення з використанням такої технології у порівнянні з класичним внесенням добрив значно відрізняється досягнутим результатом. Культури мають краще розвинену кореневу систему і зелену масу. Результати використання даної технології показали, що, в залежності від  регіону та культури, підвищення урожайності становить понад 15-20%.

Аплікатор для внесення рідких добривЗастосування аплікатору для внесення рідких добрив є вигідною інвестицією у майбутнє. Основні переваги агрегату полягають у наступному:

  • Аплікатор може застосовуватися як із традиційним обробітком ґрунту так і No-till, Mini-till та Strip-Till.
  • Агрегат вносить добрива рівномірно на глибину кореневої зони рослини, що забезпечує їх ефективне використання протягом вегетації. Коріння рослини поглинає амоній незалежно від вмісту води в ґрунті. Як наслідок – покращена посухостійкість та більш розвинена коренева система.
  • Вносити добрива можливо перед сівбою, в період вегетації та восени після збору урожаю.
  • Швидке проникнення в ґрунт без необхідності заробки.
  • Внесене аплікатором добриво не випаровується, забезпечуючи рослину поживними елементами впродовж усього вегетаційного періоду та запобігаючи азотному голодуванню.
  • Зменшення норм внесення добрив, оскільки відсутні втрати через випаровування та вимивання.
  • Можливість налаштування на будь-яке міжряддя та потрібну глибину.

Внесення добрив за допомогою аплікатора-культиватора підвищує ефективність їх засвоєння рослиною до 90%, а ефективне підживлення дає результат не лише в обсязі але й у вазі та якості кожної зернини. Наслідком цього є висока урожайність кожної окремої культури.

За інформацією звертайтесь:
ТОВ «ТЕХНОПОЛЬ АГРОТЕХНОЛОГІЇ»
Тел.: (099) 512-51-85, (096) 239-25-49
agrotechnopol@ukr.net
www.agro-technology.com.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram