18 Травня 2022

Атлантіс® Стар – насолоджуйся чистотою!

Чим далі, тим гостріше постають у аграріїв питання щодо контролю злакових бур’янів у посівах зернових культур в Україні. Хоча ще десять років тому ця проблема не була для них актуальною. Давайте разом спробуємо знайти відповіді на деякі запитання.

В останнє десятиліття спостерігались динамічні зміни у видовому складі фітоценозів у зернових культурах в південно-східних регіонах України у бік збільшення частки злакових видів бур’янів. Схожа тенденція простежується і в сусідніх країнах, але там вона ще й ускладняється таким чинником, який у нас наразі мало зустрічається, – резистентністю. Якщо раніше злакові бур’яни зустрічались лише на краях полів, біля лісосмуг, то тепер ареал їх поширення – всі польові масиви, і коли проїжджати біля полів ячменю чи пшениці, інколи навіть важко розрізнити основну культуру.

Які ж основні види ми можемо спостерігати в сучасних агроценозах зернових культур? З основних – стоколос польовий (Bromus arvensis), вівсюг звичайний (Avena fatua), вівсюг неплідний (Avena sterilis), тонконіг однорічний (Poa annua), метлюг звичайний (Apera spica-venti), лисохвіст мишачехвостий (Alopecurus myosuroides), і це ще не далеко повний перелік всіх видів. Варто згадати й егілопс циліндричний (Aegilops cylindrica), який  неможливо якісно проконтролювати хімічним шляхом у посівах пшениці.

Читати по темі: Якісні препарати — запорука стабільного росту

Присутність цих однодольних видів у полях часто призводить до значних втрат урожайності зернових, спостерігаються ускладнення при збиранні. А для насіннєвих посівів це справжній виклик, оскільки насіння цих бур’янів – домішка, яку важко відокремити від зерна, а відтак якісно провести процес очищення матеріалу неможливо.  Ну і, звісно ж, наявність насіння бур’яну в товарному зерні може значно знизити закупівельну ціну на зернові. Не забуваймо і про дводольні (широколистяні) види, падалиці попередників, особливо соняшнику, які також часто зустрічаються у фітоценозах полів. Тож на сьогодні очевидно, що проблему забур’яненості полів необхідно вирішити якомога швидше.

Яким же чином ми можемо зняти ці проблеми конкуренції та зберегти потенціал урожаю, повернути і примножити інвестиції в урожай зернових? Таким рішенням стане Атлантіс® Стар – новий гербіцид від компанії «Байєр», створений спеціально для контролю бур’янів змішаного спектру – однорічних злакових і широколистих у посівах пшениці. Завдяки своєму складу (мезосульфурон-метил, йодсульфурон-метил,  тієнкарбазон-метил та антидот мефенпір-діетил) засіб надає нові можливості у контролі крос-спектру.

Efektyvnist-Atlantis-Star-AgroArena-Pivden-s.-SHevchenkove-Mykolayivska-oblast-vesna-2020-obrobka-u-fazu-VVSN-21

Ефективність Атлантіс® Стар, АгроАрена «Південь», с. Шевченкове, Миколаївська область, весна 2020 (обробка у фазу ВВСН-21)
Ефективність Атлантіс® Стар, АгроАрена «Південь», с. Шевченкове, Миколаївська область, весна 2020 (обробка у фазу ВВСН-21)

Давайте розглянемо детальніше, за рахунок чого все це відбувається. Мезосульфурон-метил має системні властивості, активно діє на бур’яни, які проросли після сходів, поглинається в основному через листковий апарат і може транслокуватись вгору по ксилемі й донизу по флоемі.  Йодосульфурон-метил  – системна речовина, що досить добре поглинається листям і переміщується в акропетальному і базипітальному напрямках у різні органи рослини. Завдяки системній рухливості (флоемно-ксилемній дії) діюча речовина проникає в усі частини рослини і накопичується в точках росту, включаючи «сплячі» (бічні) бруньки. Тієнкарбазон-метил проявляє активність у ґрунті, а також впливає на вегетуючі бур’яни. При післясходовому застосуванні діючі речовини поглинаються через кореневу систему, гіпокотиль і молоде листя. А технологія використання антидоту в препараті дає можливість нівелювати негативний вплив активних складових на культурну рослину, не зменшуючи потенціал урожаю.

Тепер поговоримо про використання препарату. Рекомендується весняна обробка вегетуючих посівів озимої пшениці у період від фази трьох листків до появи другого міжвузля  (BBCH 13–32), оптимально BBCH 25–27 у нормі 0,33–0,35 + ПАР Біопауер1,0 л/га. Фаза  розвитку дводольних  1–3 пари листків (BBCH 12–16), однодольних злакових бур’янів – від двох листків до початку кущіння (ВВСН 12–21). Слід зауважити, що особливістю впливу гербіциду на злакові бур’яни є швидка зупинка їх росту і далі повільне всихання впродовж 2–3 тижнів. Важливо не допускати переростання бур’янів, тому обробку слід проводити після відновлення вегетації, при встановленні стабільних позитивних температур і можливості її фізичного проведення та відсутності загрози понижень температури у найближчий тиждень після обробки. Продукт слід застосовувати з рекомендованими нормами витрати, вказаними на етикетці, й достатнім об’ємом робочого розчину, щоб забезпечити досягнення необхідного проникнення і рівномірного покриття, необхідного для оптимального контролю бур’янів.

Атлантіс® Стар – насолоджуйся чистотою

Тепер про досвід застосування у Південному регіоні. Саме тут маємо чимало проблем зі змішаним спектром, один із представників однодольних у якому –  стоколос (бромус) є одним із домінуючих та найбільш шкодочинних і з’являється вже з осені. Обробку посівів провели у фазу ВВСН-21,  одразу після відновлення вегетації до початку інтенсивного росту бур’янів. Отримали дуже гарну ефективність контролю основних домінуючих видів усього змішаного спектру, що чітко видно на фото і підтверджує переваги препарату.

Фахівці нашої компанії завжди готові прийти на допомогу і надати підтримку виробникам, а гербіцид Атлантіс® Стар дає можливість:

  •  однією обробкою контролювати змішаний спектр, економлячи час і фінанси;
  •  вирішує проблеми важкоконтрольованих злакових бур’янів;
  •  надає простий і зручний спосіб захисту посівів від засмічення, що забезпечує економію часу та ресурсів;
  •  має високу селективність, безпечний для культурних рослин.

Нехай технології від компанії «Байєр» приносять вам прибутки!

Гарних вам урожаїв!

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2022

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Чому не завжди спрацьовують бакові суміші або двокомпонентні ґрунтові гербіциди

Дуже актуальною є проблема фітотоксичності грунтових гербіцидів...

Як підвищити стійкість рослин до стресів?

Стрес у рослин – найпопулярніша тема останніх...

Стійкість бур’янів до гербіцидів та шляхи її подолання

Бур’яни – конкуренти культурних рослин за мінеральні...

Погода

Kyiv
хмарно
8 ° C
8.2 °
7 °
79 %
0.9kmh
100 %
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
20 °
Сб
22 °
Нд
13 °