16 Травня 2022

Гербіцид Дуофайт — мистецтво подвійного контролю бур’янів від IFAGRI

Наближається весна, і з її приходом аграрії акцентують увагу на посівах озимих зернових. Після відновлення вегетації усі зусилля будуть спрямовані на боротьбу зі шкідливими об’єктами.

Найбільш шкідливими для зернових навесні є однорічні та багаторічні дводольні бур’яни. Саме вони конкурують із рослинами зернових культур за вологу, поживні речовини, чим зменшують потенційний врожай. У середньому втрати зерна пшениці через забур’яненість сягають 0,2 – 0,35 т/га, а іноді досягають і 50%.

У останні роки актуалізувалася проблема забур’яненості, адже порушення сівозмін, спрощення системи обробітку ґрунту сприяють накопиченню в орному шарі насіння бур’янів. Для збереження та отримання максимальної врожайності зернових суттєве значення впродовж періоду їх вегетації мають заходи щодо обмеження чисельності бур’янів. За наявності в посівах 25% і більше зелених бур’янів збирання врожаю комбайнами стає неможливим.

Проблема забур’яненості посівів усіх сільськогосподарських культур завжди буде актуальною. Забезпечити належну урожайність без застосування гербіцидів неможливо.

Для розв’язання цієї проблеми компанія «Ерідон» підготувала надійне рішення за конкурентною ціною – гербіцид Дуофайт від британської компанії IFAGRI. Дуофайт, ВГ, призначений для захисту пшениці та ячменю від однорічних і багаторічних дводольних бур’янів. Назва гербіциду перекладається як «подвійний бій» і завдячує наявності двох діючих речовин: флорасуламу 180 г/кг і трибенурон-метилу 500 г/кг, вміст яких підібрано оптимально для потреб захисту в умовах України.

Гербіцид Дуофайт — мистецтво подвійного контролю бур’янів від Ifagri

Дуофайт, ВГ вирізняється широким вікном застосування – від фази двох листків до появи прапорцевого листка культури і гнучкими нормами внесення – від 20 г/га до 40 г/га, що має важливе значення для сільгосп­виробників.

Трибенурон-метил належить до класу похідних сульфонілсечовин, флорасулам – до класу триазолопіримідинів. Діючі речовини препарату є інгібіторами синтезу ферменту ацетолактатсинтази (ALS), що бере участь в утворенні незамінних амінокислот. Гербіцид діє системно, швидко проникає через листя бур’янів, переміщується по всій рослині. Ріст чутливих бур’янів зупиняється вже через кілька годин після обприскування, листки їх поступово стають хлоротичними, точка росту відмирає. Швидкість дії препарату залежить від погодних умов на час обробки (вологість, температура), видового складу бур’янів і фази їх розвитку (молоді рослини більш чутливі до гербіциду). Через 2–3 тижні відмічається повна загибель бур’янів.

Читати по темі: Сучасна система живлення пшениці

Гербіцид Дуофайт застосовується з додаванням в робочу суміш неіонного ад’юванту Тенеріс 90, який покращує змочування листкової поверхні та стимулює проникнення діючих речовин у тканини рослини. Найкраща ефективність препарату Дуофайт досягається при обробці дводольних бур’янів на ранніх стадіях їх розвитку: однорічних у фазах 2–4 листків, багаторічних – у фазах розетки до початку стеблування, за наявності перерослих видів (підмаренник чіпкий – висота до 15–20 см, види ромашки – висота до 20 см, види осоту – до бутонізації). Температура застосування – від 8 до 25°С. Не слід застосовувати гербіцид, коли рослини мокрі від роси чи дощу, а також якщо впродовж 3 год після обробки очікуються опади. Не рекомендується проводити обробку в дні, коли прогнозують нічні приморозки, та після них.

Серед переваг застосування гербіциду Дуофайт, ВГ слід назвати:

  •  дуже широкий спектр дії проти дводольних бур’янів;
  •  широке вікно внесення – від 2–3-х листків до появи прапорцевого листка культури;
  •  низька норма внесення;
  •  відсутність жодних обмежень та післядії з можливістю використання в усіх типах сівозмін;
  •  технологічне рішення для обмеження розвитку підмаренника чіпкого в усіх фазах його розвитку.

Впровадження на ринок України гербіциду Дуофайт, ВГ розширить доступ українських аграріїв до високоякісних і технологічних засобів захисту рослин компанії IFAGRI.

Бажаємо вам чистих посівів для реалізації потенціалу врожайності!

Євген Черненко, канд. біол. наук, заступник керівника відділу технологічної підтримки ТОВ «Фірма Ерідон». Мобільний тел.: 0503739524

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2022

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Хвороба, яка матиме вирішальний вплив на врожайність зернових

Актуальна інформація про хворобу, яка матиме вирішальний...

Як рекорду досягали й усі труднощі здолали

Продовжуючи минулорічну практику, в цій статті ми...

Стратегія роботи з посівами озимої пшениці та гібридного жита навесні 2022 року

Кожного року з наближенням весняно-польових робіт постає...

Погода

Kyiv
хмарно
18.1 ° C
18.7 °
18.1 °
34 %
4.9kmh
92 %
Пн
17 °
Вт
17 °
Ср
13 °
Чт
18 °
Пт
22 °