17 Травня 2022

Біопрепарат МайкроСорч Плюс Соя для сухої інокуляції та покращення текучості насіння сої в сівалці

У сезоні 2021 року на території України погодні умови для розвитку сої в різних регіонах дещо відрізнялися, але загалом вплив атмосферних чинників на вегетаційний період культури був здебільшого позитивним. Сприятливими були умови для утворення бульбочкових бактерій на кореневій системі рослин за інокуляції насіння сої. Застосування інокулянту МайкроСорч Плюс Соя також позитивно вплинуло на симбіоз бактерій із рослинами сої, а саме: з кореневою частиною, що, в свою чергу, сприяло утворенню достатньої кількості бульбочок.

Оскільки рослини сої не здатні повною мірою фіксувати азот самостійно, їм потрібна допомога бактерій роду Bradyrhizobium, які мають бути в симбіозі з кореневою системи рослин у ґрунті. В польових умовах бактерії цього виду зустрічаються в ґрунті у вигляді аборигенних штамів. Але їх замало для якісної й ефективної фіксації атмосферного азоту. Природні ж штами ризобій, які містяться у ґрунті, не настільки ефективні, як ті, що входять до складу сучасних інокулянтів, і тому не забезпечують достатньої фіксації азоту для нормального розвитку рослин сої.

Як свідчить практичний досвід, інокуляцію доцільно й економічно вигідно проводити високовірулентними штамами бактерій Bradyrhizobium japonicum. При цьому слід зважати на pH ґрунту, зокрема, на те, що його висока кислотність негативно впливає на довгострокову життєздатність азот­фіксуючих бактерій. А отже, інокуляція є необхідним елементом технології інтенсивного вирощування сої.

Біопрепарат МайкроСорч Плюс Соя для сухої інокуляції та покращення текучості насіння сої в сівалці1

Визначаючи потребу та норми стартових добрив, потрібно пам’ятати, що внесення азоту понад 25–30 кг/га затримує утворення бульбочок і знижує активність азотфіксації. Соя, як бобова культура, є гарним попередником, фіксує власний азот, залишаючи його до 100 кг у пожнивних рештках.

БІОПРЕПАРАТ МАЙКРОСОРЧ ПЛЮС СОЯ

Виходячи з важливості використання інокулянтів на сої, компанія «Ерідон» у 2020 р. презентувала в Україні новий інноваційний біопрепарат для обробки насіння сої – МайкроСорч Плюс Соя.

Читати по темі: Вплив азотного живлення і гербіцидів на продуктивність сої

Цей  біопрепарат готовий до використання. До його складу входять  2,27 кг сухого інокулянту (гарантований мініальний вміст бактерій Bradyrhizobium japonicum 2 × 105 КУО/г) та 9,07 кг суміші тальку Talc USA із графітом 80/20, яка також включає мікроелементи: залізо 0,7% і марганець 0,9%. Біопрепарат виробляють у США з використанням технології мікробіологічної стабілізації, яка забезпечує найвищий рівень живих клітин бактерій порівняно з більшістю інших інокулянтів на ринку.

Хочемо поділитися результатами середньої врожайності сої в регіонах України при застосуванні МайкроСорч Плюс Соя клієнтами компанії Ерідон:

 •  Волинська обл. – 22 ц/га;
 •  Київська обл. – 30–35 ц/га;
 •  Сумська обл. – 22–24 ц/га;
 •  Рівненська обл. – 25–27 ц/га;
 •  Тернопільська обл. – 30–40 ц/га;
 •  Херсонська обл. – 41–46 ц/га;
 •  Хмельницька обл. – 32–39 ц/га;
 •  Черкаська обл. – 34 ц/га.

За спостереженнями клієнтів, у цілому середні прибавки врожаю сої в 2021 р. при інокуляції насіння препаратом МайкроСорч Плюс Соя станови­ли від 5 до 12 %.

Агровиробники, які використовували МайкроСорч Плюс Соя в 2021 році шляхом обробки насіння у бункерах сівалок, відмітили добру проникність інокулянту крізь насіння сої на фоні інокулянтів з торф’яною основою, а також якість покриття самого насіння.

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

Біопрепарат МайкроСорч Плюс Соя застосовують у сухому вигляді шляхом механічного перемішування з посівним матеріалом до повного покриття поверхні насіння. Це можна робити як у бункерах сівалки безпосередньо перед сівбою, так і на лініях, де насіння протруюється фунгіцидами та інсектицидами вологим способом перед його фасуванням.

Завдяки симбіозу з бульбочковими бактеріями посіви сої можуть на 80% забезпечувати свою потребу в азоті. Симбіотично фіксований азот надходить до рослини в органічній формі, тому забезпечує 100% засвоєння.

Норма застосування біопрепарату становить 2,5–2,8 кг/т. Підвищена норма рекомендується для застосування протруєного насіння і за умов підвищеної вологості.

ПОКРАЩЕННЯ ТЕКУЧОСТІ НАСІННЯ ТА ЗМАЩЕННЯ МЕХАНІЗМІВ СІВАЛКИ

Суміш тальку та графіту в пропорції 80/20 знижує вологість насіння, забезпечує його текучість в сівалці, змащування її механізмів і усуває статичну електрику. Покращення текучості та стабільності в подачі насіння механізмами сівалки забезпечує його більш рівномірний розподіл у полі, оскільки запобігає злипанню та склеюванню насінин у сівалці.

ПЕРЕВАГИ ТЕХНОЛОГІЇ МІКРОБІОЛОГІЧНОЇ СТАБІЛІЗАЦІЇ

 •  2-річний термін придатності біопрепарату;
 •  Відсутня необхідність в екстендері;
 •  Оброблене насіння можна зберігати до 90 днів;
 •  Бактерії у складі препарату можуть витримувати температуру до +38°С.

Сезон 2021 року привернув увагу виробників сої до сухого інокулянту на основі тальку та графіту МайкроСорч Плюс Соя.

Всім – щедрих і якісних врожаїв!

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2021

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Волога для сої

Потенціал сучасних сортів сої дуже високий. За...

Оптимізація густоти стояння рослин сої залежно від групи стиглості сорту

Найпродуктивніші посіви сої формуються за оптимальної кількості...

Чи можна збільшити врожайність сої при диференційованій сівбі?

Минулого року я тестував диференційовану сівбу яровини:...

Погода

Kyiv
кілька хмар
19.3 ° C
19.3 °
19.3 °
21 %
6.7kmh
12 %
Вт
18 °
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
21 °
Сб
17 °