18 Травня 2022

Блу™ N – фіксуй азот з повітря!

Ведення сучасного інтенсивного сільського господарства неможливе без раціонального та правильного використання азоту. Азот – один з основних елементів живлення для рослин, що займає більшу частину структури ринку за видами добрив і є найдорожчим елементом із усіх, які застосовуються при вирощуванні сільськогосподарських культур.

Азот – ключовий елемент живлення для оптимального росту та розвитку рослин на всіх типах ґрунтів. Нарівні з найголовнішими елементами – вуглецем, киснем і воднем він бере участь у формуванні органічних речовин. Азот входить до складу найважливіших біологічних сполук у рослині: амінокислот, білків, пуринових і піримідинових основ, нуклеотидів, нуклеїнових кислот, хлорофілу й інших органічних молекул, а також рослинних гормонів, алкалоїдів, аміноцукрів. Чимало вітамінів містять азот, який синтезується рослинами.

Дефіцит азоту в період активного росту та розвитку рослини призводить до затримок у рості, слабкого розгалуження кореневої системи, зменшення площі листкової поверхні, втрати забарвлення аж до блідо-жовтого на нижніх листках. Рослини з нестачею азоту мають короткий період вегетації.

Рослини поглинають азот корінням у нітратній (NO3) та амонійній (NH4+) формах. Нітратна форма легкорухома і швидко втрачається в результаті денітрифікації та вилуговування. Амонійна форма завдяки своєму позитивному заряду краще утримується ґрунтовими часточками. Проте наявність і доступність азоту в ґрунті залежать від багатьох чинників: мікробіологічних процесів, гранулометричного складу, фізичних і хімічних властивостей тощо. Внесені у ґрунт азотні добрива можуть бути використані для формування врожаю лише на 50%, решта втрачається.

Читати по темі: Від чого залежить ефективність роботи гліфосату

Зростання вартості енергоносіїв внаслідок енергетичної кризи спричинить значне збільшення собівартості виробництва азотних добрив.  Тому сьогодні актуальним є пошук і впровадження нових ефективних рішень для оптимізації азотного живлення рослин.

Великий резерв азоту в атмосфері має молекулярний вигляд – N2, становить близько 78% об’єму повітря і є недоступним для рослин. В атмосфері у незначній кількості присутні також аміак та оксиди азоту (NO, N2О, NO3), які поглинаються разом з опадами. Питання збереження довкілля, оптимізації живлення рослин, збереження та підвищення родючості ґрунтів, а також створення нових способів підвищення ефективності біологічної фіксації азоту сьогодні є доволі актуальними.

Компанія Corteva Agriscience з гордістю представляє аграріям України та світу новий інноваційний біологічний продукт Блу™ N, який впродовж усього циклу вегетації забезпечує додаткове надходження азоту з атмосфери для всіх основних сільськогосподарських культур. Продукт придатний для використання в сертифікованому органічному виробництві.

БЛУ™ N – фіксуй азот з повітря!

ЩО ТАКЕ БЛУ™ N?

Блу™ N – це біологічний оптимізатор ефективності живлення рослин, який містить штам бактерій Methylobacterium Symbioticum і був розроблений для того, щоб забезпечити природне поглинання азоту без ризиків для довкілля, які виникають при застосуванні традиційних азотних добрив. Блу™ N – це нове рішення, що забезпечує гнучкість і надійність у сталому управлінні азотним живленням рослин, а відтак – активний ріст сільськогосподарських культур. Бактерії M. Symbioticum, які містить Блу™ N, швидко заселяють всю рослину, перетворюючи атмосферний азот у доступну для рослин форму азоту (амонійну). M. Symbioticum належать до ендофітних бактерій, які сприймаються імунною системою рослин і здатні поширюватися всередині рослинної тканини (листя та/або коріння).

  • Одна фоліарна обробка Блу™ N дає можливість «заселити» листки бактеріями.
  • Утворення метилобаміну підвищує фотосинтетичну активність рослин.
  • Комплекс нітрогенази перетворює N2 в NH4+ і робить азот доступним для рослин.

 

Біопрепарат адаптується до потреб рослин у період їх росту та розвитку і допомагає оптимізувати показники врожайності. Блу™ N сприяє покращенню вегетативного росту рослин, збільшенню вмісту хлорофілу, білка та крохмалю, підвищенню врожайності.

ЩО Є ДЖЕРЕЛОМ ЕНЕРГІЇ, ЯКУ БАКТЕРІЯ ВИКОРИСТОВУЄ ДЛЯ ЗАСЕЛЕННЯ ТА РОЗМНОЖЕННЯ?

Метилобактерії поглинають метанол із рослини і в результаті аноксигенного фотосинтезу виробляють у клітині метаналь (формальдегід). Це сприяє їх життєздатності, розмноженню та утворенню нових колоній бактерій для подальшого переміщення в молоді частини рослини – заселення.

БЛУ™ N – фіксуй азот з повітря!

ЯК БАКТЕРІЯ ПЕРЕМІЩУЄТЬСЯ ДО МОЛОДИХ ЧАСТИН РОСЛИНИ?

Метилобактерії самостійно переміщуються за допомогою джгутиків разом із водою та метаболітами фотосинтезу, що використовуються як будівельний матеріал для нових листків. Після досягнення зони росту метилобактерії розташовуються між новими клітинами і запускають нітрогеназний цикл, доставляючи амоній до рослини. В основі нітрогенази лежить складний комплекс із заліза, сірки та іону молібдену, необхідного для фіксації азоту.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ БІОПРОДУКТУ

Блу™ N слід вносити у ранкові години, коли продихи на листках рослин відкриті найбільше. Оптимальна температура для застосування Methylobacterium коливається в ме­жах від +10оС до +30оС.

Необхідно стежити за рівнем pH робочого розчину: він має бути не меншим за 5 і не більшим за 8. Також слід контролювати вміст хлору у воді, взятої для приготування робочого розчину, – він не повинен перевищувати 2 ppm.

Препарат не рекомендується застосовувати, якщо культура перебуває в стані стресу (внаслідок ушкодження шкідниками, хворобами, раніше внесеними препаратами, дії посухи чи спеки, надмірної вологості повітря та ґрунту, а також впливу прохолодних погодних умов тощо).

Сьогодні оптимізатор живлення Блу™ N зареєстрований в Україні для використання у посівах кукурудзи, зернових колосових і овочевих культур; найближчим часом планується розширення реєстрації на інші сільськогосподарські культури. У світі продукт використовується майже на всіх культурах. Норма витрати Блу™ N становить 333 г/га. Оптимальна фаза внесення у посівах кукурудзи – від 4 до 8 листків культури, у посівах озимих зернових – після відновлення весняної вегетації, від середини кущіння до цвітіння (ВВСН 25–61). Оптимальний період застосування Блу™ N на овочевих культурах закритого та відкритого ґрунту – в  фазу від 5 листків до початку цвітіння культури.

ПЕРЕВАГИ БЛУ™ N:

  • a перетворює азот з атмосфери в амонійну форму, щоб забезпечити азотом рослини;
  • a працює через механізм саморегулювання, забезпечуючи азо­том рослини без ризику перенасичення;
  • a заселяє молоді рослини і є прямим джерелом додаткового азоту в будь-який період вегетації, без ризиків втрат від вилуговування чи випаровування;
  • a забезпечує додаткове азотне живлення рослини, ефективно зменшуючи втрати азоту в навколишнє середовище.

Блу™ N – інноваційний інструмент, що сприяє підвищенню доступності, поглинання та використання поживних речовин шляхом фіксації атмосферного азоту (N2) і наданню рослині безпосереднього доступу до нього, а також підвищенню ефективності фотосинтезу рослини.

З огляду на біологічне походження Блу™ N слід бути обережним при його застосуванні у бакових сумішах: звертати увагу на регламенти застосування препаратів, що додаються до суміші (термін застосування, культури, сумісність та ін.). Перш ніж змішувати Блу™ N з іншими продуктами, варто звернутися до виробника продукту, а також до представників компанії Corteva Agriscience.

Більше на www.corteva.com.ua
™ ® Торгові марки Corteva Agriscience та її афілійованих структур. ©2022 Corteva.
Виробник: Симборг С.Л. (Symborg S.L.)
Перед застосуванням препаратів уважно читайте напис на тарній етикетці.

Галина Радзіцька, категорійний маркетинг-менеджер з гербіцидів та Оптинайт™ технології Corteva Agriscience

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2022

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Чому не завжди спрацьовують бакові суміші або двокомпонентні ґрунтові гербіциди

Дуже актуальною є проблема фітотоксичності грунтових гербіцидів...

Як підвищити стійкість рослин до стресів?

Стрес у рослин – найпопулярніша тема останніх...

Стійкість бур’янів до гербіцидів та шляхи її подолання

Бур’яни – конкуренти культурних рослин за мінеральні...

Погода

Kyiv
сильний дощ
8 ° C
8.2 °
7.6 °
90 %
0.9kmh
100 %
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
20 °
Сб
22 °
Нд
13 °