18 Травня 2022

Мікродобрива від ТОВ «Мінераліс Україна»: новітні нанотехнології для українських і європейських аграріїв

Підвищений інтерес до мікродобрив, вироблених з використанням нанотехнологій, уже багато років спостерігається в багатьох високорозвинених аграрних країнах світу. Щороку витрачаються мільярди доларів на розробки новітніх технологій і формуляцій у цій галузі. Основною перевагою мікродобрив, які містять молекули, створені шляхом нанотехнологій, є їх надпроникність через біологічні мембрани завдяки використанню як комплексоутворювача природних карбонових кислот.

Виробництво переважної більшості імпортних і вітчизняних мікродобрив базується на використанні як хелатуючого агента синтетичної органічної кислоти ЕДТА. Основною властивістю цієї кислоти є здатність зв’язувати іони деяких металів з утворенням стабільних комплексів – хелатів. Хелатний агент невідомий у живій природі, тому рослині необхідно витрачати багато енергії на утилізацію цієї речовини. Рослина фактично не засвоює ЕДТА, а після того, як вона потрапляє у ґрунт, починає утворювати комплекси з токсичними металами. Ці сполуки справляють негативний вплив на рослину і призводять до накопичення важких металів у ній, а також у рослині, ґрунті та воді. Тому в багатьох країнах світу існує заборона або суворе обмеження на використання ЕДТА у рослинництві.

Сьогодні ТОВ «Мінераліс Україна» пропонує аграріям мікродобрива, що містять наночастинки металів у комплексі з харчовими карбоновими кислотами, які за своєю хімічною структурою ідентичні природним компонентам живих клітин. До прикладу, наноактиватор Нано-Мінераліс, який виробляє наша компанія, дає прибавку урожайності при нормі внесення 0,05–0,1 л/га. Хоча концентрація мікроелементів у ньому в десятки разів менша, ніж у звичайних мікродобривах. Цей препарат містить у своєму складі цитрати або сукцинати дев’яти біогенних металів. Унікальна чистота Нано-Мінералісу дає можливість застосовувати його для обробки не тільки рослин по вегетації, а й насіння та коріння розсади і саджанців. Він також дозволений для використання  у органічному землеробстві.

Інноваційна технологія виробництва, яку використовує ТОВ «Мінераліс Україна», дає змогу створювати мікродобрива, у яких комплексоутворювачем є лимонна, бурштинова, молочна та інші природні органічні кислоти. Препарати під торговою маркою Мікро-Мінераліс містять лимонну кислоту, яка є унікальним природним антиоксидантом, позитивно впливає на біохімічний склад ґрунту та міститься у більшості рослинних організмів.

Читати по темі: Підживлення рослин по мерзлоталому ґрунту

Виробляючи лінійку мікродобрив під торговою маркою Мікро-Мінераліс, ми намагаємося задовольнити вимоги наших клієнтів щодо асортименту та вмісту мікроелементів у добривах. Під цією торговою маркою ми виробляємо 12 комплексних та 9 монопродуктів. Найбільш популярними мікродобривами серед комплексних препаратів є Мікро-Мінераліс «Зернові», Мікро-Мінераліс «Аміно» та  Мікро-Мінераліс «Кремній-Калій», а серед монопрепаратів – Мікро-Мінераліс «Марганець», Мікро-Мінераліс «Магній», Мікро-Мінераліс «Цинк». Приваблива ціна та висока якість нашої продукції дають можливість нашим клієнтам отримувати прибавку урожайності, не витрачаючи зайвих коштів.

Препарат Мікро-Мінераліс «Аміно» 1 л/га + Мікро-Мінераліс «Кремній-Калій» 1 л/га
Препарат Мікро-Мінераліс «Аміно» 1 л/га + Мікро-Мінераліс «Кремній-Калій» 1 л/га

Ці чинники також належно оцінили і наші закордонні покупці. Близько 20 препаратів ми вже шість років постачаємо до Латвії, Литви, Туреччини, Молдови. У Європі фермери, на відміну від українських, велику увагу звертають на біологічні препарати. Зокрема, Біо-Мінераліс (біодобриво для польових і плодових культур) ми значно більше реалізовуємо на експорт. Зі слів латвійських фермерів, завдяки застосуванню Біо-Мінераліс вони мають змогу швидше оздоровити ґрунт для переходу на органічне землеробство, збільшити урожайність культур на проблемних полях і значно покращити стан посівів озимих культур.

Відносно новим напрямом для нашої компанії є виробництво біофунгіцидів, бактерицидів та біоінсектицидів. Справжніми хітами стали препарати Цидокс Про і ЛС-1: вони допомогли нашим фермерам вирішити проблеми з бактеріальними та грибними хворобами на грушах, яблуках, малині, лохині тощо. Є також практичний досвід застосування цих препаратів на пшениці, сої та соняшнику, де вони показали свою високу ефективність. Перевагою цих препаратів є їх невисока ціна у поєднанні з надзвичайно високою ефективністю. З 2020 року Цидокс Про і ЛС-1 дозволені до використання в органічному землеробстві.

ТОВ «Мінераліс Україна» постійно проводить дослідження і створює нові препарати для українських і європейських аграріїв. Широка мережа дистриб’юторів в Україні та Європі забезпечує повноцінне і вчасне забезпечення аграріїв мікродобривами та біопрепратами нашого виробництва.

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2022

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Ефективне внесення добрив як основа сучасного сільського господарства

Агротехніка сільськогосподарських рослин трохи нагадує пазл. У...

Як забезпечити отримання сталих високих врожаїв у реаліях сьогодення

Основне питання, яке традиційно цікавить кожного сільгоспвиробника,...

Погода

Kyiv
хмарно
8 ° C
8.2 °
7 °
79 %
0.9kmh
100 %
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
20 °
Сб
22 °
Нд
13 °