17 Травня 2022

Чого ми навчилися з 20-річного досвіду використання стрічкової технології висіву

Коли майже 20 років тому на фермі «Клейдон» почали застосовувати стрічкову технологію висіву, ми мало знали про переваги цього способу для сільськогосподарського бізнесу.

Початковим стимулом було зниження витрат з огляду на тогочасну ціну пшениці та необхідність знизити собівартість виробництва, щоб підвищити прибуток і таким чином допомогти фермі вижити.

Безсумнівно, невизначеність цін на товари вимагає від усіх підприємств постійного перегляду своїх операційних витрат, щоб прибутковість завжди залишалася якомога вищою.

Оскільки дедалі більше фермерів почали використовувати «клейдонський» спосіб вирощування своїх культур, ми стали помічати вторинні переваги від поведінки ґрунту, зокрема, в багатьох випадках, незалежно від регіону вирощування, спостерігалося відчутне підвищення врожайності.

Зрозуміло, нам було цікаво, чому так відбувається. Тож ми почали це з’ясовувати, усвідомлюючи водночас, що, як галузь, повинні піклуватися також про свої ґрунти. Спочатку було виявлено, що вміст органічних речовин у ґрунті збільшився, а кількість дощових черв’яків значно зросла разом із покращенням біології ґрунту. Коли ґрунтознавча спільнота визначила 2015 рік як рік ґрунту, який тепер став десятиліттям ґрунту, ми зрозуміли, що вирощування посівів за допомогою стрічкової технології за методом Opti-till дало набагато більше переваг, ніж зниження витрат.

Чого ми навчилися з 20-річного досвіду використання стрічкової технології висіву2

Основною перевагою для тих господарств, де брак часу був проблемою через місце розташування або розмір господарства, стала можливість висівати культури за більш оптимальних умов. Сімейні господарства, яким постійно бракувало робочої сили, отримали змогу вирощувати культури з мінімальною трудомісткістю, а також збільшувати розмір посівних площ за допомогою тієї ж сівалки.

В останні роки багато фермерів говорять, що їхні ґрунти змінюються і ними стає легше управляти. Таке явище спостерігається й на фермі «Клейдон», хоча ми не можемо назвати причину. Це може бути пов’язано, в основному, з біологією ґрунту та підвищенням активності дощових черв’яків, що не тільки змінило поведінку ґрунтів, а й допомагає їм впоратися з екстремальними погодними умовами, які останнім часом, схоже, стають уже звичним явищем.

Читати по темі: Механічна обробка міжрядь знищує до 90% бур’янів і покращує умови життєдіяльності культурних рослин

Ще одним позитивним чинником є здатність ґрунту зменшувати ерозію від впливу дощів чи вітру завдяки наявності на поверхні рослинних решток, які допомагають зв’язувати поверхню ґрунту та захищати його від ерозійного впливу погоди. Збереження вологості ґрунту, особливо коли пружинна борона є частиною системи утворення мульчі на поверхні, без руйнування його структури, має значні переваги в більш сухих регіонах, сприяючи стабільності врожаю.

Інтегрований підхід розвинувся, коли десять років тому почали застосовувати пружинну борону з багатофункціональним використанням, управлінням рослинними рештками, що має вирішальне значення при стрічковій сівбі, боротьбі з бур’янами та падалицею, а також допомагає контролювати слимаків. Її також можна застосовувати після висіву.

Чого ми навчилися з 20-річного досвіду використання стрічкової технології висіву3

Якщо практикується висівання покривних культур, які підвищують рівень органічної речовини в ґрунті, поглинають вуглець і, залежно від виду культури, фіксують азот, TerraStar можна використовувати для боротьби з рештками. Ще одна корисна функція – прогрівання ґрунту навесні без руйнування природної структури ґрунту перед посівом.

Крім того, сівалка Claydon Hybrid здатна висівати в покривні культури, таким чином максимізуючи вигоду при використанні в багатьох випадках без необхідності культивації.

З огляду на збільшення обмежень у використанні хімічних речовин міжрядний обробіток є корисним підходом до комплексної боротьби з бур’янами і може дати рослинам поштовх до розвитку за допомогою мінералізації азоту, оскільки забезпечує доступ повітря у верхні 2–3 см ґрунту.

Саймон Ревелл, експорт-менеджер

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2022

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

STEKETEE EC-Weeder 9 V: універсал із штучним інтелектом

Як працює просапний культиватор STEKETEE, оснащений системою...

Обираємо культиватор-підживлювач

Просапні культиватори-підживлювачі використовують для міжрядної культивації, забезпечуючи...

Lehner Vento®: робоча ширина – до 12 метрів!

Сівалка VENTO® має потужні 12-вольтові вентилятори (1...

Погода

Kyiv
рвані хмари
15.7 ° C
16.5 °
14.2 °
45 %
0.9kmh
62 %
Вт
18 °
Ср
11 °
Чт
19 °
Пт
22 °
Сб
18 °