21 Жовтня 2021

Чи знайдеться трактор-велетень, якому під силу такий Titan?

У 2021 році LEMKEN оновила лінійку своїх найбільших плугів, випустивши модель Titan 18 (V), яка замінила попередню Euro Titan і Vari Titan. Основна особливість нового агрегату, що має 9–13 корпусів, у тому, що це плуг тільки для роботи трактора «по полю», що і не дивно, адже ефективний саме такий спосіб оранки.

З базовою системою Onland плуг також отримав переднє опорне колесо. Максимально можлива ширина трактора з агрегатом у базовому оснащенні становить 4 м, чого достатньо для більшості випадків. Проте LEMKEN, аналізуючи розміри тракторів, які можуть працювати з такими плугами, дійшов висновку, що 12, 13-корпусні плуги можуть тягнути і ширші трактори. Тому для них розроблено розширену опційну версію системи Onland, що дає можливість працювати з тракторами шириною до 4,6 м.

При обороті плуга система може складати його, зменшуючи радіус обороту, що знижує фізичні навантаження як на плуг, так і на трактор, а також дає можливість комбінувати агрегат з котком-грудкоподрібнювачем FlexPack, відомим за навісними плугами Jewel 7 та 8. Щоправда, такий коток придатний тільки для легких ґрунтів, на важких він малоефективний.

Як і попередник, новий Titan 18 залишається плугом вагонного типу (дві послідовні рами), причому задня рама, що може мати від трьох до п’яти корпусів, закріплена на шарнірі, а це гарантує відмінну адаптацію до рельєфу поля та незалежний підйом чи взагалі деактивацію, чим може похвалитися мало хто з конкурентів. Задня рама за принципом навісного плуга також оснащена опорним колесом.

Lemken-TitanДля покращення тягово-зчіпних властивостей трактора та зменшення витрат пального Titan 18 опційно оснащується гідравлічним підсилювачем тяги, який добре зарекомендував себе на менших плугах моделі Diamant. Це гідроциліндр, змонтований перед вежею навіски, що переносить вагу трактора з його передньої частини на задню або довантажує її до 1,5 тонни. Це зменшує пробуксовування, що заощаджує пальне.

Читати по темі: Леміші DuraМaxx від LEMKEN. Термін служби збільшений в 4 рази

Основні рухомі вузли плуга Titan 18 оснащені сферичними радіальними шарнірами, а це збільшує строк експлуатації та підвищує їх надійність. Висота рами плуга, як і в базовій комплектації, становить 80 см, опційно 85 см. Більший кліренс при відстані між корпусами 100 см покращує прохідність пожнивних решток та зменшує ризик забивання. За бажанням замовника можна вибрати суцільні або смугові відвали як в Dural-, так і DuraMaxx-виконанні. З п’ятьма формами передплужників з можливістю регулювання як за висотою, так і за відстанню до основного корпуса можна адаптувати плуг до будь-яких умов роботи.

Titan-18За потреби його можна оснащувати глибокорозпушувачами, які «зривають» ущільнення на 10–15 см нижче встановленої глибини обробітку. Ширина захвату Titan 18 змінюється ступінчасто механічно (33, 38, 44, 50 см на кожен корпус), а Titan 18 V – гідравлічно, від 30 до 55 см.

Чи знайдеться трактор-велетень, якому під силу такий Titan2Найбільша ширина захвату може сягати 6,50 та 7,15 см. Чи знайдеться трактор-велетень, якому під силу такий Titan?

Посилена рама квадратного профілю 180х180х12,5 мм може витримувати тягове зусилля потужних тракторів та опір важких ґрунтів. Велика відстань між вежею та оборотним механізмом додає маневреності та плавності в процесі розвороту, а це все прямо впливає на продуктивність. Її можна підвищити, працюючи вночі, адже плуг оснащений чотирма LED-фарами, які повністю його освітлюють.

Чи знайдеться трактор-велетень, якому під силу такий Titan3Плуг навішується на триточкову навіску третьої або четвертої категорії. За її відсутності LEMKEN пропонує візок-дишло з віссю та 3-точковим кріпленням. У базовому оснащенні найбільший плуг важить приблизно 7000 кг, що значно менше за аналогічні та позитивно позначається на витраті палива.

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2021

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Плуги New Holland – переваги в деталях

Останнім часом все більше аграріїв приділяють велику...

Вибір сівалки без зайвих мук

Не знаєте, якій сівалці віддати перевагу? Вибір...

Обприскувачі Stronger 4000. Переконлива продуктивність і надійність

Дедалі більший інтерес українських аграріїв викликають самохідні...

Погода

Kyiv
чисте небо
18.2 ° C
18.7 °
17.6 °
46 %
0.9kmh
0 %
Чт
18 °
Пт
16 °
Сб
12 °
Нд
7 °
Пн
7 °