Дробарка-термінатор знищує до 93% насіння бур’янів

248
Дробарка-термінатор знищує до 93% насіння бур’янів

Німецька компанія Zürn Harvessting запустила виробництво насіннєвої дробарки Seed-Terminator від австралійського фермера-винахідника. Пристрій призначений для зернозбиральних комбайнів з метою знищення насіння бур’янів.

Розробником пристрою став фермер з Австралії Рей Харрінгтон. Загалом, це – потужний подрібнювач, який кріпиться до задньої частини комбайна. За словами винахідника, 80% насіння бур’янів надходить з комбайна.

Завдяки новому пристрою, при проходженні насіння бур’янів очисним столом комбайна, воно через воронку потрапляє у подвійний ротор з молотками, який працює зі швидкістю до 3000 об/хв. Таким чином ці молотки подрібнюють насіння. Потім воно надходить до статору з трьома сітками перед виходом.

Дробарка-термінатор знищує до 93% насіння бур’янівКілька випробувань, проведених в Австралії, зокрема Trengove Consulting, підтвердили, що кращу ефективність пристрою забезпечує висока швидкість його роботи. Таким чином досліджено, що  до 93% знищення насіння райграсу відбувається на швидкості 2250 об/хв. ККД до 98% забезпечується при обертах від 2500 до 3000 об/хв. Наразі лише дуже дрібне насіння мальви та люцерни не потрапляє до системи навіть на максимальній швидкості.

Прогресуюча стійкість бур’янів до хімічної обробки та зростаюче несхвалення споживачів щодо використання гербіцидів змушують шукати альтернативу у механічних системах боротьби з бур’янами.

farm-connexion.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram