06 Грудня 2021

Excelerator від Kuhn для вертикального обробітку ґрунту

Вертикальний обробіток ґрунту усуває ущільнення в його поверхневому шарі, не створює ущільнень у підорному шарі й навіть за оптимального агрофізичного стану ґрунту сприяє отриманню рівномірної структури, що стимулює кращий ріст і розвиток сільськогосподарських культур. Така технологія обробітку ґрунту забезпечить накопичення й утримання вологи у ньому навіть за дефіциту атмосферних опадів.

Оптимальний вертикальний обробіток ґрунту забезпечує подрібнення решток і перемішування їх із ґрунтом без руйнування його структури у зоні, критично важливій для висіяного насіння та розвитку коренів паростків.

Класичним прикладом агрегату вертикального обробітку ґрунту є Excelerator виробництва KUHN Krause, який за один прохід виконує подрібнення післяжнивних решток, часткове перемішування їх із ґрунтом (залежно від кута агресивності дисків від 3 до 5 градусів) та підготовку посівного ложа. Глибина обробітку – від 1 до 9 см. Робоча швидкість – у діапазоні від 12 до 16 км/год. Агрегати Excelerator виготовляють у шести модифікаціях із шириною захвату від 3,6 до 12,2 метра.

Читати по темі: Комплекс стрічкового обробітку ґрунту Kuhn Krause Gladiator

Агрегати оснащені ексклюзивними гібридними дисковими ножами Excalibur із 32-ма прорізами та гострим лезом, які розташовані у два ряди. За допомогою особливих зазубрин диски захоплюють і перерізають післяжнивні рештки. Відстань між дисками в ряду становить 20,3 см, а між слідами дисків після проходу агрегату – 9,5 см.

Головна відмінність Excelerator від дискового лущильника та дискової борони полягає у конструкції дисків і куті їх атаки. Невеликий кут атаки дисків, який регулюється у межах від 1 до 5 градусів, запобігає переміщенню шару ґрунту вбік та його деформації. Диски заглиблюються у ґрунт практично під прямим кутом. Завдяки особливій формі диск зношується рівномірно з обох боків, що сприяє самозаточуванню леза і збереженню гостроти під час роботи до його повного зношування. Форма дисків Excalibur у поєднанні з малим кутом атаки запобігає деформації ґрунту та утворенню гребенів (як на дисковій бороні), що покращує структуру ґрунту.

Вигляд поля після обробітку
Вигляд поля після обробітку

Великий радіус дисків та їх форма у поєднанні з малим кутом атаки полегшують проникнення на важких ґрунтах порівняно із класичною сферичною формою, як на інших дискових знаряддях. Мінімальний кут атаки дисків надає можливість керувати кількістю післяжнивних решток на поверхні поля – чим менший кут, тим більше решток на поверхні. Крім того, зменшується опір ґрунту і, як результат, збільшується робоча швидкість та скорочується витрата палива.

Стабільної глибини ходу дисків досягають постійним гідравлічним тиском, який створює гідросистема трактора. Діаметр диска становить 559  мм, а його товщина – 5 мм (опційно 6 мм). Дискові ножі другого ряду розташовані зі зміщенням відносно першого таким чином, що він обробляє смугу, яка залишається посередині між дисками першого ряду. Завдяки особливій формі дискових ножів поверхня поля залишається гладенькою. Подрібнені рослинні рештки, основна маса яких залишається на поверхні, закріплюється з верхнім шаром ґрунту наступним інструментом – ротаційними зірочками Star Wheels.

Крім того, ротаційні зірочки Star Wheels виконують попереднє вирівнювання перед проходом котка. Для якісного копіювання поверхні поля зірочки додатково підресорені.

Машини Excelerator укомплектовані котками із пласкими лопатями для роботи на твердих ґрунтах або котками із круглими прутками для умов суглинкових ґрунтів.

З огляду на те, що не всі господарства можуть собі дозволити придбати сучасну техніку, дилери компанії KUHN пропонують скористатися послугою кредитування від провідних банків. Наприклад, однією з найкращих є пропозиція Кредобанку: 0% на 12 місяців за умови першого внеску 50%.

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2021

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Made in Italy. Парад технічних новинок на виставці EIMA-2021

Наприкінці минулого місяця в італійському місті Болонья...

Як оптичні сенсори економлять ЗЗР і добрива

Ключовий принцип точного землеробства – обробляти поле...

Погода

Kyiv
туман
0.4 ° C
1 °
-0.2 °
98 %
0.5kmh
90 %
Пн
3 °
Вт
3 °
Ср
1 °
Чт
3 °
Пт
9 °