26 Жовтня 2021

Комплекс стрічкового обробітку ґрунту Kuhn Krause Gladiator

Останнім часом особливу увагу вітчизняних аграріїв привертає технологія Strip-till, головною метою якої є економія витрат на вирощування сільськогосподарських культур. За технології Strip‑till ґрунти обробляють і розпушують лише смугами у рядках майбутнього посіву. При цьому приблизно дві третини поля залишаються не обробленими. Отже, обробляти необхідно лише ті ділянки поля, куди безпосередньо закладатимуть насіння.

Технологія смугового обробітку ґрунту, що якнайкраще підходить переважно для рядкових культур, доволі молода: уперше цей термін з’явився близько 30 років тому. Strip-till перегукується із нульовим обробітком ґрунту – No-till – і забезпечує приблизно таку ж саму ефективність, але при цьому містить елементи традиційного обробітку ґрунту.

Для стрічкового обробітку ґрунту та внесення рідких або твердих мінеральних добрив, а також для підготовки насіннєвого ложа компанія KUHN (Франція) пропонує агрегати KUHN Krause Gladiator. Найважливішими характеристиками цих машин є міцність конструкції, простота у експлуатації та висока якість роботи.

Машини KUHN Krause Gladiator виготовляють у навісному та причіпному варіантах агрегатування у кількох модифікаціях, які відрізняються між собою, головним чином, кількістю оброблюваних рядків та шириною міжрядь. У навісному виконанні ці машини мають 6-, 8- та 12-рядні моделі з шириною міжрядь 70 і 76 см. Загальна робоча їх ширина становить 4,6; 6,1 та 9,1 метра. Причіпні машини представлені двома моделями – 12 і 16 рядків із шириною міжрядь 76 см. Робоча ширина захвату цих знарядь 9,1 та 12,2 метра. Агрегати KUHN Krause Gladiator найбільше підходять для широкорядкового вирощування культур (кукурудзи, сої, соняшнику, ріпаку тощо). Вони запобігають втраті вологи із ґрунту й появі ерозії.

Основу агрегатів KUHN Krause Gladiator становить міцна інноваційна рама, на якій з інтервалом 70 або 76 см розташовані секції ST-PRO. Конструкція рами та робочих органів дає змогу обробляти різні за щільністю і гранулометричним складом ґрунти. Міцна лапа проникає на задану глибину, розпушуючи ґрунт і обробляючи його у вигляді смуг. Завдяки особливостям конструкції та низькому тяговому опору забезпечується висока робоча швидкість (10–15 км/ год) і низький тяговий опір.

Ексклюзивна система внесення добрив Drop Zone забезпечує їх потрапляння на задану глибину. Залежно від типу внесених добрив (рідкі або сухі), глибина внесення може становити від 13 до 28 см. Це дає змогу налаштувати глибину внесення добрив незалежно від глибини обробітку ґрунту.

За один прохід KUHN Krause Gladiator забезпечує одночасне виконання кількох операцій: вкладає рослинні рештки у міжряддя, стрічками шириною приблизно 24 см розпушує ґрунт на глибину від 15 до 30 см, подрібнює грудки з подальшим ущільненням обробленої смуги ґрунту, точно вносить добрива та готує насіннєве ложе.

Агрегат KUHN Krause Gladiator працює таким чином. Передній диск із прямим кутом прорізує шар рослинних решток. Розгортаючий диск вкладає рослинні рештки в міжряддя. Після цього масивний леміш розпушує ґрунт у смузі на глибину до 30 см. І вже потім задній коток подрібнює грудки та ущільнює верхній шар розпушеного рядка. Прикочувальний коток з можливістю регулювання тиску на ґрунт роздавлює великі грудки й відтак створює перед сівбою дрібногрудочковий фон. За такої роботи істотно заощаджуються час і паливно-мастильні матеріали, а рослинні рештки у міжряддях зберігають умови для затримання вологи. Крім того, вони запобігають водній та вітровій ерозії ґрунту, а також слугують органічним добривом. Дощова і тала вода легко стікає в оброблені смуги.

Посилені підшипники маточин ножа не потребують щозмінного обслуговування. Загартовані штифти та втулки шарнірів на моделях зі складною рамою й додаткова опція допоміжного механізму піднімання не потребують щозмінного змащування.

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2021

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Плуги New Holland – переваги в деталях

Останнім часом все більше аграріїв приділяють велику...

Погода

Kyiv
чисте небо
11 ° C
12.1 °
10 °
42 %
0.5kmh
0 %
Вт
10 °
Ср
11 °
Чт
14 °
Пт
13 °
Сб
15 °