Fendt MOMENTUM: огляд нової сівалки в деталях

173

Напередодні дебюту сівалки точного висіву Fendt MOMENTUM, який відбудеться на виставці AGRO-2020 у м. Києві, ми відвідали першу презентацію нової машини на базі офісу компанії «Агроструктура» і вже готові поділитися з вами своїми враженнями.

Fendt MOMENTUM – абсолютно нова сівалка на ринку з можливістю внесення рідких добрив, у якій зібрано всі найкращі високотехнологічні рішення. В Україні сівалка точного висіву буде представлена у двох конфігураціях. Першою для наших аграріїв буде доступна Fendt MOMENTUM 16, яка має 16 рядків і раму шириною 12 метрів. Пізніше до неї приєднається і 24-рядковий варіант з рамою шириною 18 метрів. Для обох машин міжрядна відстань становить 70 см, об’єм зернових баків – 4,581 літра, а об’єм бака для рідких добрив – 3,785 літра.

Fendt MOMENTUM

Fendt MOMENTUM
Об’єм зернових баків сівалки становить 4,581 літра, а об’єм бака для рідких добрив – 3,785 літра

Швидко та точно – насінина за насіниною на ідеальній відстані

Завдяки своїм високотехнологічним висіваючим секціям і гнучкій рамі нова сівалка здатна розміщувати насінини максимально точно та рівномірно у ґрунті, відчутно збільшуючи потенціал урожайності.

За допомогою вакуумного дозатора vSet Fendt MOMENTUM може висівати різні типи насіння – кукурудзу, соняшник, сою на високій робочій швидкості. Дозування насіння Fendt MOMENTUM здійснюється з точністю до 99,5%, мінімізуючи кількість пропусків або двійників. Завдяки висіваючій трубці SpeedTube Fendt MOMENTUM може висівати кукурудзу та сою зі швидкістю 16–18 км/год і вище, витискаючи максимум у період коротких термінів для оптимального висіву.

Завдяки висіваючій трубці SpeedTube Fendt MOMENTUM може висівати кукурудзу та сою зі швидкістю 16–18 км/год і вище
Завдяки висіваючій трубці SpeedTube Fendt MOMENTUM може висівати кукурудзу та сою зі швидкістю 16–18 км/год і вище

Нову сівалку також можна пристосувати для дрібнішого насіння – таких культур як ріпак, просо, пшениця та цукровий буряк, які також будуть мати високу точність висіву. Електродвигун дозатора vDrive гарантує оптимальний висів і відстань між насінням навіть на поворотах, незалежно від типу насіння.

«Ми чекали цей продукт в Україні з нетерпінням і раді відмітити, що саме наша країна є першою на євразійському континенті, де презентують нову сівалку Fendt MOMENTUM. До нас вона була представлена лише у США та Південній Америці. Цієї весни ми відсіяли нею близько 1 тисячі гектарів у різних регіонах України, на різних ґрунтах, мали як перезволоженні, так і пересушені ділянки. І отриманими результатами повністю задоволені»

Антон Костирко, директор із маркетингу корпорації AGCO в Східній Європі

Чудово пристосовується до ґрунтових умов та рельєфу ґрунту

У процесі сівби розташовані в одну лінію тандемні колеса із плаваючою віссю дають змогу сівалці чудово пристосовуватись до рельєфу. Гнучка рама забезпечує ідеальне положення кожної окремої висіваючої секції для розміщення насіння. Щоб забезпечити максимальне копіювання рельєфу, гнучку раму розділено на три секції. Запатентовані датчики керують її положенням залежно від розташування висіваючих секцій відносно рами. Завдяки цьому рама також адаптується під час руху, легко пристосовуючись до горбистої місцевості.

Автоматична система притискного зусилля DeltaForce регулює тиск на висіваючу секцію залежно від умов грунту і швидкості руху. За допомогою DeltaForce система завжди працює з необхідним притискним зусиллям, відтак насіння розміщується на ідеальній глибині.

Автоматична система притискного зусилля DeltaForce регулює тиск на висіваючу секцію залежно від умов грунту і швидкості руху
Автоматична система притискного зусилля DeltaForce регулює тиск на висіваючу секцію залежно від умов грунту і швидкості руху

Fendt MOMENTUM Ставка на рідкі добрива

Модулі vApply з електричним управлінням, встановлені на кожній висіваючій секції, регулюють потік і норму внесення рідкого добрива. Для забезпечення рівномірного росту та розвитку рослин за будь-яких умов на кожну окрему висіваючу секцію вноситься однакова кількість добрив.

Можливі два варіанти внесення добрив. Перший – за допомогою диска в борозну. Це може бути внесення врівень із зерном, на 1,2 см глибше і на 2,5 см глибше та на 5 см вбік від зерна. Крім того, для внесення стартерів можна використовувати спеціальні трубки, які розміщуються за висівним сошником і вносять добрива безпосередньо в рядок.

«На сьогодні сівалка має не лише просто висівати насіння у ґрунт. Цього замало. Сучасна сівалка має сіяти швидко, точно, якісно з постійним контролем процесу, щоб можна було провести посівну кампанію в максимально стислі терміни та забезпечити отримання рівномірних сходів. З цими завданнями Fendt MOMENTUM вдається впоратися цілком успішно. Нова сівалка оснащена найбільш сучасними і передовими на сьогодні рішеннями та технологіями, які дають можливість аграріям пришвидшити повернення інвестицій, вкладених у кожен гектар поля» 

Олексій Копилов, менеджер із розвитку бізнесу Fendt корпорації AGCO

Повністю автоматичний захист ґрунту

Для кращого захисту ґрунту Fendt MOMENTUM має додаткову систему контролю ваги Load Logic із широким спектром варіантів розподілу маси. Вага розподіляється рівномірно на кожне колесо або центр машини. Система накачування шин автоматично регулює тиск в них залежно від того, транспортується сівалка по дорозі чи працює в полі й наскільки заповнені її баки. Тиск повітря у шинах можна контролювати автоматично або вручну з кабіни трактора.

Система накачування шин автоматично регулює тиск в них залежно від того, транспортується сівалка по дорозі чи працює в полі й наскільки заповнені її баки
Система накачування шин автоматично регулює тиск в них залежно від того, транспортується сівалка по дорозі чи працює в полі й наскільки заповнені її баки

Колеса бічних секцій сівалки розміщуються на краю, що дає змогу краще стабілізувати секції та підтримує розподіл їхньої маси.

Розташований в одну лінію тандем коліс Fendt MOMENTUM значно збільшує потенційну навантажувальну здатність, захищаючи ґрунт. Взаємодія розташованого в одну лінію тандема із плаваючою віссю забезпечує високі показники прохідності в полі та перевагу при транспортуванні.

Велика увага приділена комфорту механізатора. Є резервуар з водою для миття рук…
Велика увага приділена комфорту механізатора. Є окремий резервуар з водою для миття рук…
а також спеціальний вентилятор, для очищення від пилу
…а також спеціальний вентилятор для очищення від пилу

Все в полі зору

Сучасний термінал сівалки 20/20 забезпечує чіткий огляд і точний машинний аналіз даних. Fendt MOMENTUM збирає з висіваючих секцій дані про глибину сівби, точність розкладки насіння та внесення добрив, потім аналізує та візуалізує їх у режимі реального часу. Цю інформацію можна використовувати для постійного підлаштовування машини до умов висівання. Термінал використовує технології посекційного внесення (SectionControl) і внесення змінних норм (VariableRateControl). Збережені дані можна проаналізувати на ходу чи пізніше. Все управління дуже просте й інтуїтивне.

Усі функції роботи рами Fendt MOMENTUM контролюються і регулюються через ISOBUS.

«Fendt MOMENTUM повністю відповідає всім запитам сьогодення і найближчого майбутнього. Це сівалка для тих, хто цінує час і прагне отримати гарантовану якість висіву та високу продуктивність. Під час засівання тестових ділянок в Україні показник сингуляції становив не менше ніж 99,8%. При цьому швидкість сівби інколи доходила до 19 км/год»

Сергій Лук’янець, продакт-спеціаліст техніки Fendt і Valtra корпорації AGCO

Одразу до роботи

Всі функції щодо підготовки та транспортування сівалки покликані забезпечити максимальну ефективність. Fendt MOMENTUM складається/розкладається одним натисканням кнопки, і водночас автоматично вмикається система накачування шин для регулювання тиску в шинах. Усі функції рами контролює гідравліка трактора від системи Power Beyond. Це означає, що використовується менше гідравлічних з’єднань. Кількість оливи та її тиск змінюються в міру необхідності.

З новими сівалками можна буде ознайомитись на виставці AGRO-2020 у м. Київ та заходах CropTour Fendt MOMENTUM. З цією метою уже у квітні поточного року було засіяно тестові ділянки кукурудзи на загальній площі близько 1 тис. га.

Замовити сівалку в Україні можна з липня 2020 року.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram