05 Грудня 2021

Фітосанітарний стан посівів на 25 жовтня

За прохолодної погоди на посівах озимих зернових культур ранніх строків сівби не відбувалось активного розвитку шкідників та проявлення хвороб. Рослини озимих колосових культур здебільшого знаходяться у фазах сходи-3-й листок, початок кущення, озимий ріпак – у фазах сходи-2-4 листочки, формування розетки.

Стан посівів характеризується в основному як задовільний, на окремих площах сходи відсутні або зріджені, що зумовлено недостатньою кількістю вологи в ґрунті під час посіву культур.

На ранніх посівах відмічається незначне заселення рослин злаковими попелицями, цикадками, в умовах похмурої з приморозками погоди їх шкідливість незначна. Скрізь борошнистою росою, септоріозом, кореневими гнилями охоплено 2-3% рослин озимих пшениці та жита.

У степових, осередково лісостепових областях, переважно у посівах озимої пшениці, розміщеної після стерньових попередників, триває живлення личинок хлібної жужелиці, які, за чисельності 0,2-2 екз. на кв.м, пошкодили 0,5-2% рослин (Дніпропетровська, Вінницька, Запорізька, Івано-Франківська, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Сумська обл.). Гусениці озимої совки, за чисельності 0,5-2 екз. на кв.м, пошкодили до 5% рослин озимих культур.

Повсюди у посівах озимого ріпаку триває живлення несправжніх гусениць ріпакового пильщика, де ними пошкоджено 2-8% рослин. У посівах культури у Донецькій області на 9% рослин відмічають розвиток капустяної молі. Хрестоцвітими блішками, листоїдами, попелицями, переважно в крайових смугах полів, пошкоджено 3-8% рослин.

Альтернаріозом, пероноспорозом, борошнистою росою, білою плямистістю, фомозом, кореневими гнилями та бактеріозом уражено 1-9% рослин культури у Дніпропетровській, Волинській, Житомирській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській областях.

Ґрунтовими розкопками озимого ріпаку на 1 кв.м виявлено дротяників – 0,5 екз., личинок травневого хруща – 0,5 екз., гусениць підгризаючих совок – 0,2-0,3 екз. Заселення осередкове і переважно в краях полів.

У господарствах постійно здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових та ріпаку.

dpss.gov.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
легкий сніг
-1.5 ° C
-1.3 °
-2.3 °
93 %
3.1kmh
90 %
Пн
2 °
Вт
3 °
Ср
1 °
Чт
3 °
Пт
4 °