Формули успіху застосування біопрепаратів у бакових сумішах

104
Формули успіху застосування біопрепаратів у бакових сумішах

Якщо засіб захисту рослин не можна змішувати з іншими продуктами, це потребує додаткових витрат часу, а, значить, і коштів. Хороша новина в тому, що біологічні препарати можна використовувати в сумішах, поєднуючи між собою різні продукти. Приводимо кілька рекомендацій щодо застосування біопрепаратів від американського експерта Джона Кемпфа, засновника консалтингової фірми Advancing Eco Agriculture.

Найперше правило – не змішувати біологічні продукти з чим-небудь, що може їх вбити. Сюди відносяться не тільки такі очевидні речі, як бактерициди, а і вода.

За словами Джона Кемпфа, водопровідна вода часто містить хлор та інші хімічні речовини, призначені для знищення патогенів. Також слід уникати використання звичайних органічних засобів контролю, наприклад – міді і марганцю, оскільки це – біоциди.

Щоб біологічні препарати виконували свою роботу, вони повинні бути «живими». Неправильне зберігання під час транспортування або роботи може вбити мікроорганізми.

«Перед застосуванням перевірте, чи є в складі живі організми або інші біоактивні інгредієнти. Для оцінки ефективності використовуйте лабораторні дослідження, щоб дізнатися, чи відбулася колонізація», – каже Кемпф.

Як змішувати кілька конкуруючих біопрепаратів? Адже мікроби в деяких біологічних препаратах із задоволенням поглинають «колег». Незважаючи на це, допустимо змішувати різні типи біологічних препаратів, якщо не затягувати з часом.

«Ви можете комбінувати конкуруючі організми в одному розчині, якщо продукт застосовується швидко. Тобто, протягом двох-чотирьох годин після змішування. Не давайте їм часу поглинути один одного», – радить Кемпф.

За словами експерта, не потрібно турбуватися про те, що мікроби пожирають один одного, опинившись на рослині. Це тому, що їх концентрація стає набагато меншою, тобто вони роззосереджені.

За словами Кемпфа, іноді при змішуванні двох різних біопродуктів відбувається справжнє диво:«Ми отримуємо кращу продуктивність, коли комбінуємо біоконтроль різних видів – бактерії з грибами, наприклад, проти Pythium. Коли використовуєте бактерії і гриби разом, то отримуєте значно сильніші результати, ніж дія будь-якого біопродукту окремо».

В цілому, зазначив експерт, біологічні препарати «процвітають», коли їх змішують з добривами, гірше – в поєднанні з пестицидами в будь-якій формі.

«Те, що живить рослину, часто живить і біологічні організми. Це не 1+1=2. Іноді це 1+1=11», – каже Кемпф.

І, звичайно, як і у випадку з будь-яким засобом захисту рослин, необхідно дотримуватися інструкції виробника.

«Ознайомтеся з рекомендаціями виробника або дослідницькою інформацією, щоб уникнути несумісних комбінацій і використовуйте тільки ті комбінації, які мають нейтральний, адитивний або синергетичний ефект», – радить експерт.

growingproduce.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram