28 Березня 2024

Інноваційний проєкт «Сильна молода рослина» від компанії «Євраліс»

Впроваджуючи стратегію «Від насіння до рішень», компанія «Євраліс» розпочала довгостроковий проєкт «Сильна молода рослина» із розробки інтегрованих технологій вирощування кукурудзи та соняшнику.

Ми закцентували нашу увагу в 2020 році на тих елементах технології, які, з одного боку, здатні забезпечити повний комплекс поживних елементів для швидкого старту на ранніх етапах розвитку та сталого розвитку рослин, а з іншого – зможуть розкрити природний потенціал рослини за різних умов вирощування.

Як ми можемо вплинути на оптимізацію розвитку рослин на ранніх стадіях?

Наше бачення вирішення цього питання полягає в комбінації: інокулянти, стартові добрива, сучасна генетика гібридів кукурудзи та соняшнику від компанії «Євраліс».

Для кукурудзи, наприклад, фаза утворення 3–5-го листка дуже важлива в формуванні генеративних органів: у цей період відбувається диференціація конуса наростання волоті, а також закладається та диференціюється конус наростання майбутнього жіночого суцвіття (качана). У фазі від 8-го до 11-го листка триває закладання майбутнього урожаю – формування генеративних органів (утворення колосових лопатей чоловічого суцвіття, витягування і неглибока сегментація основи жіночого суцвіття). Саме біологічні потреби рослин диктують необхідність у створенні оптимальних умов для потужного старту розвитку молодих рослин.

Аналіз використання окремих елементів технології, пов’язаних із аплікацією інокулянтів та використанням новітніх розробок оригінальних стартових добрив, дав нам можливість зробити цікаві висновки про їх ефективність.

Розвиток кореневої системи та наземної маси соняшнику ЕС САВАНА на початкових фазах органогенезу (липень 2020 р.)

Розвиток кореневої системи та наземної маси кукурудзи ЕС ФАРАДЕЙ на початкових фазах органогенезу (липень 2020 р.)На наш погляд, саме ці дві складові технології демонструють суттєвий вплив на рослини на ранніх етапах органогенезу.

Рис. 1. Мікофікс
Рис. 1. Мікофікс
Рис. 2. Рутфікс + Нове добриво + Проєкт
Рис. 2. Рутфікс + Нове добриво + Проєкт
Рис. 3. Рутфікс + Супер Павер Плюс + Проєкт
Рис. 3. Рутфікс + Супер Павер Плюс + Проєкт

Інокулянти набули найбільшого поширення у світі на сої. Водночас вони з кожним роком розширюють свою експансію на інші бобові культури (горох, нут).

Але використання інокулянтів сьогодні не обмежується тільки бобовими культурами.

До того ж вони не потребують доказів своєї ефективності для цих культур.

Інокулянти, використані в наших дослідах на кукурудзі та соняшнику, – це унікальні препарати, які створені спеціально для цих культур і вже довели свою ефективність.

Ми впевнені: побачивши ефект інокулянтів на кукурудзі та соняшнику, ви вже не зможете відмовитись від їх використання, а застосовувана досі технологія вашого господарства здаватиметься вам недосконалою і слабкою.

Стартові добрива – результативний підхід до оптимізації живлення рослин. Це як «американські гірки», тільки для рослин. Ми надаємо їм потужний старт для росту та розвитку, що значною мірою визначає формування майбутнього урожаю. Завдяки застосуванню стартових добрив рослини, повні сил та енергії, будуть здатні витримати найскладніші погодні умови та подолати будь-які примхи природи.

Хочемо поділитися першими даними спостережень: низка елементів цієї технології вже на ранніх стадіях демонструє помітну різницю в розвитку наземної частини та кореневої системи кукурудзи й соняшнику порівняно зі стандартом (контролем).

Наведені дані свідчать, що кожен елемент окремо також демонструє свою ефективність.

Але саме поєднання і саме цих елементів технології дає адитивний ефект щодо темпів динаміки розвитку гібридів. Можна сказати, що відбувається гетерозис – тільки технологічний, а не генетичний.

Наші спостереження підтверджують очікування від застосування цих елементів технології (рис. 1, 2, 3). Дослідження проводились на кременисто-зубоподібному гібриді кукурудзи ЕС ФАРАДЕЙ та на гібриді соняшнику ЕС САВАНА. Попереду нас чекають цікаві несподіванки та неочікувані висновки. Заради цього ми розпочали наш проект «Сильна молода рослина».

Далі буде цікавіше… Комплексні рішення – це те, чого вимагає аграрне суспільство.

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2020

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Новинки гібридів соняшнику компанії «Сингента»

Соняшник – основна олійна культура в Україні....

Контроль ґрунтових шкідників на початкових етапах розвитку соняшнику

В умовах України науково обґрунтовані розміри площ...

Контроль проблемних хвороб соняшнику

Хвороби соняшнику залежно від місця розвитку можна...

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
15.9 ° C
16 °
14.3 °
62 %
0.9kmh
35 %
Чт
16 °
Пт
12 °
Сб
17 °
Нд
21 °
Пн
20 °