Колісні трактори Valtra серії «А»: незамінні помічники

260
Колісні трактори Valtra серії «А»: незамінні помічники

Рік тому ми анонсували повернення в Україну всесвітньо відомого фінського бренду колісних тракторів Valta. За перший рік поставок в Україну було продано значну кількість тракторів серії «Т» в сегменті потужності 195–235 к. с. Власники машин задоволені прийнятим рішенням і характеризують придбані трактори як високоефективні та економічні машини.

Втім, компанія не зупинилась на досягнутому і розширила лінійку тракторів Valtra, поповнивши її менш потужними тракторами класу 100 к. с.

Йдеться про колісні трактори Valta серії «А» потужністю від 80 до 103 к. с., які виробляють на заводі в м. Черкезкей, Туреччина. На сьогодні лінійка тракторів включає 3 моделі: А75 (80 к. с.), А85 (88 к. с.), А95 (103 к. с.)

Ці трактори – найменші в лінійці Valtra, але це не заважає їм бути надійними помічниками на різних роботах і працювати 24 години на добу впродовж усього року. Трактори укомплектовані всім необхідним як для комфорту оператора, так і для використання з різним обладнанням.

valtra-2ОСНОВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

Valtra серії «А», як і решта машин цього бренду, оснащені дизельним двигуном AGCO Power. Об’єм його залежить від моделей: найменші оснащені двигунами на 3,3 л, більш потужні – 4,4 л. Сучасні технології цих двигунів дають змогу працювати з малою витратою палива, низьким рівнем шуму та зменшити забруднення довкілля. З огляду на це трактори користуються популярністю на фермах, під час виконання комунальних робіт.

Характеристики двигунаОкрім двигуна, важливим чинником ефективного забезпечення тягового зусилля трактора є трансмісія.

На всіх тракторах серії «А» встановлено механічну трансмісію, яка має 12 швидкостей за умови руху вперед і заднім ходом.

12 передач забезпечують швидкість 0,9–39 км/год, перемикання відбувається за допомогою важеля та вимикання зчеплення. Додаткова опція Hi-Shift підвищує комфорт водіння, адже не використання педалі зчеплення дає змогу економити час та енергію. Найкращий результат це дає під час роботи із фронтальним навантажувачем, коли необхідно часто змінювати напрямок руху.

ГІДРАВЛІЧНА СИСТЕМА ТА ВВП

Доступна лише проста та ефективна гідравлічна система з відкритим центром, продуктивність насоса становить 55 л/хв. У стандартній комплектації для управління робочим обладнанням встановлено три пари гідровиходів.

Для приводу обладнання, яке потребує підключення ВВП, можна використовувати дві стандартні швидкості: 540 або 1000 об./хв.

КАБІНА ТА РОБОЧІ ОРГАНИ

Стандартну практичну комфортабельну кабіну розроблено з огляду на тривалий час роботи оператора. Широкі вікна та повноцінні двосторонні двері забезпечують йому чудовий огляд і доступ. Усі основні елементи управління ергономічно розташовані та доступні, а наявність кондиціонера й обігріву забезпечать комфортну роботу незалежно від температури та погодних умов.

Кабіна та робочі органи

ПРИВІД І ШИНИ

Привід трактора – на чотири колеса (4WD), що значно покращує зчеплення із ґрунтом, знижує пробуксовку, збільшує тягове зусилля, зменшує ущільнення ґрунту та підвищує ефективність використання палива.

Передній міст кріпиться на поворотному шворні, невеликий радіус розвороту забезпечує маневреність як у полі, так і в приміщені.

Для оптимальної передачі потужності на ґрунт та забезпечення максимального тягового зусилля трактори комплектуються різними типами шин, встановлення колії здійснюється за допомогою дисків із регулюванням. Основні та найбільші шини – задні 460/85R34 і передні 380/85R24.

Леонід Кулик, технічний експерт

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2019

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram