01 Липня 2022

Коли після теплої зими сіяти соняшник

Останіми роками теплі зими сформували тенденцію зміщення сроків сівби ярих культур на більш ранній час.

Переважно це робиться для того, аби встигнути ефективно використати запаси продуктивної вологи, яка сьогодні є головним лімітуючим фактором вирощування сільськогосподарських культур. Однак її дефіцит щороку стає все більшим. Особливо це помітно нинішньої малосніжної зими.

Донедавна науково оптимальним строком сівби високоолійних гібридів соняшнику вважався стабільний перехід середньодобової температури на глибині загортання насіння +10..+12°С. Це дозволяє отримати дружні сходи на 9-12-й день.

Проте, з урахуванням недостатньої кількості продуктивної вологи у метровому шарі ґрунту в південних, південно-східних областях областях України, а також різкими темпами підвищення середньодобової температури у цих регіонах, фахівці Всеукраїнського наукового інституту селекції рекомендують розпочинати сівбу соняшнику при настанні стабільних позитивних температур вище +6..+8°С вночі на глибині загортання насіння 4-6 см з рекомендованою для регіону густотою (для центральних і північних областей України – +8..+10°С).

vnis.com.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Науковці вивели сорт пшениці, надстійкої до хвороб

Група доктора Хана Фангпу з Інституту генетики...

В Україні знову змінилися закупівельні ціни на сою та ріпак

Котирування на ріпак та сою кілька тижнів...

Експорт української агропродукції залізницею під загрозою

За словами Марії Дідух, директора ГС «Всеукраїнський аграрний...

Погода

Kyiv
чисте небо
25.9 ° C
25.9 °
25.9 °
52 %
3.5kmh
0 %
Пт
28 °
Сб
27 °
Нд
29 °
Пн
31 °
Вт
33 °