22 Жовтня 2021

«Конвізо Смарт» – інноваційна технологія контролю бур’янів

15 червня 2017 року на «Агро Арені Захід», що у Тернопільській області, компанії «Байєр» та «КВС-Україна» презентували сільськогосподарським виробникам і широкій аудиторії інноваційну технологію захисту цукрових буряків під назвою «Конвізо® Смарт». Ця технологія орієнтована на майбутнє і пропонує новий підхід до захисту цукрових буряків від бур’янів.

В чому ж полягають особливості нової технології? «Конвізо® Смарт» поєднує у собі гербіцид Конвізо 1® від компанії «Байєр», що характеризується широким спектром контролю широколистих і злакових бур’янів, та гібриди цукрових буряків від компанії «КВС», які є стійкими до цього гербіциду. Конвізо 1® та гібриди від «КВС» якнайкраще вписуються в концепцію безпечної та зручної технології вирощування цукрового буряку. Головною перевагою нової технології є гнучкість і екологічність у вирощуванні.

ОСНОВНI ПЕРЕВАГИ КОНВIЗО 1®

– Повний спектр контролю злакових і широколистих бур’янів

– Ґрунтова та контактна дія

– Широке вікно застосування

– Максимально безпечний для культури

– Низька норма внесення

– Можливість однократного внесення за сезон

Близько 20 років тому вчені компанії «Байєр» і «КВС» разом почали працювати над створенням нової технології захисту цукрових буряків. Адже контроль бур’янів лишається суттєвою проблемою для традиційної системи захисту цукрових буряків, оскільки фактично обмежується лише фазою сім’ядолі бур’янів. Тому невчасне внесення гербіцидів внаслідок різних причин може призвести до втрати врожаю. При застосуванні нової технології «Конвізо® Смарт» зникає необхідність постійного контролю за розвитком бур’янів. Досліди, проведені відділом розвитку та інновацій компанії «Байєр», довели, що навіть лободу білу у фазі третьої пари справжніх листків завдяки новій технології можна контролювати на 96%.

Дві діючі речовини препарату Конвізо 1® – тієнкарбазон-метил та форамсульфурон, що належать до хімічного класу сульфонілсечовин, вже добре відомі на ринку і чудово доповнюють одна одну. Форамсульфурон характеризується сильною контактною дією, а тієнкарбазон-метил впливає комбіновано, поєднуючи контактну та ґрунтову дію на бур’яни.

В результаті цього тандему новий гербіцид забезпечує близький до стовідсоткового контроль таких бур’янів, як куряче просо, тонконіг однорічний, вівсюг звичайний, березка польова, амброзія полинолиста, щириця звичайна, осоти рожевий і жовтий, кропива, пирій повзучий, лобода біла, види ромашок, гірчаків та інших широколистих і злакових бур’янів. Один із небагатьох видів бур’янів, на який гербіцид діє не досить ефективно, – це вероніка персидська.

«Ми представляємо дійсно проривну технологію з вирощування цукрових буряків. Використовуючи «Конвізо® Смарт», аграрії зможуть контролювати бур’яни, застосовуючи менші кількості активних речовин з меншою кількістю обробок. Це, у свою чергу, сприяє максимальній безпечності для культури й довкілля», – розповідає Дмитро Мілко, маркетинг-менеджер компанії «Байєр», відповідальний за розвиток цієї технології в Україні.

«Важко було створити гербіцид, який міг би контролювати широкий спектр бур’янів у посівах цукрових буряків у пізні фази розвитку. Адже існують проблемні бур’яни, які належать до тієї ж родини, що й цукрові буряки (наприклад, лобода біла) і за класичної технології захисту потребують контролю на ранніх фазах розвитку. З технологією «Конвізо® Смарт» ми можемо робити це дещо пізніше; таким чином, у агрономів з’являється ширше вікно застосування препарату.

Залежно від погодних умов використання гербіциду Конвізо 1® надає більше часу виробникам між гербіцидними обробками порівняно із класичною технологією захисту. Таким чином, кількість обробок зменшуються до 1–2 за сезон (рис. 1). Завдяки цьому вдається заощаджувати на використанні як техніки, так і трудових ресурсів. Також зникає необхідність у бакових сумішах, і таким чином зменшується кількість помилок під час приготування розчину.

Широке вікно використання гербіциду Конвізо 1®
Рис. 1. Широке вікно використання гербіциду Конвізо 1®

Взагалі існують два можливих сценарії застосування гербіциду Конвізо 1®. Перший – це дворазове внесення по 0,5 л/га, другий – 1 л/га одноразово. Використання прилипача Меро® в кількості 1,0 л/га задля кращої ефективності є обов’язковим.

У першому випадку, якщо ми плануємо два внесення, потрібно орієнтуватись на фазу від сім’ядолі до 2-х пар справжніх листків. Хоча можливе внесення навіть у фазу 6 листків – це найпізніше за використання одноразового внесення за сезон. Якщо ж говорити про такий складний бур’ян, як лобода біла, то обов’язково потрібно провести першу обробку до фази 4 справжніх листків бур’яну. Аналогічна ситуація складається і з другим внесенням при появі другої хвилі бур’янів.

Якщо планується застосувати Конвізо 1® одноразово й фітосанітарний стан поля дозволяє зробити це, тоді ми дещо зміщуємо обробіток на більш пізні фази розвитку бур’янів, проводячи його не пізніше від появи 6 справжніх листків основних видів бур’янів.

Для оптимального захисту ми рекомендуємо проводити дві обробки по 0,5 л/га з інтервалом 12–16 днів із обов’язковим додаванням прилипача Меро® 1 л/га при кожному внесенні. Втім, все залежить від конкретних умов на полі, таких як особливості ґрунтів, фітосанітарний стан, погодні умови. У процесі дослідження ми спостерігали випадки ефективного застосування гербіциду з термінами між внесеннями більше ніж 20 днів.

Також важливо, що Конвізо 1® може комбінуватись із будь-яким класичним гербіцидом, зареєстрованим для використання на цукрових буряках.

До фази розвитку цукрових буряків обробіток Конвізо 1® абсолютно не прив’язується. У процесі дослідження ми пробували застосовувати гербіцид у різні фази розвитку культури, більше того, навіть вносили 4-кратну норму препарату, але критичних проявів фітотоксичності на буряках не спостерігалося (рис. 2).

Конвізо® Смарт пропонує повну безпеку для культури
Рис. 2. Конвізо® Смарт пропонує повну безпеку для культури

Звісно, потрібно розуміти, що будь-який гербіцид певним чином впливає на культуру, але порівняно із класичною технологією при перевищенні норм внесення пригнічення буряків не відбувається і рослини продовжують свій розвиток», – підсумовує Дмитро Мілко.

«Відомо, що захист від бур’янів є одним із найважливіших заходів забезпечення високих врожаїв цукрових буряків. Тому, коли ми розпочинали цей проект, нашими основними цілями було створення високоефективного й водночас безпечного для культури гербіциду з широким спектром контролю бур’янів та виведення гібридів, які були б толерантними до цього гербіциду. В новій системі «Конвізо® Смарт» нам вдалося поєднати ці два компоненти», – розповідає менеджер з маркетингу компанії «КВС» Андрій Новак.

«Наші інноваційні гібриди були створені методами класичної селекції. Жоден ген не був змінений у процесі їх виведення. Вони  містять ензим, що змінився природним чином і бере участь у біосинтезі життєво важливих амінокислот. Рослини з таким спонтанно зміненим ензимом були спеціально відібрані та використовувалися для подальшої селекції.

До наступного сезону в нас плануються два гібриди під технологію «Конвізо® Смарт», наразі вони проходять процес реєстрації. Це будуть гібриди нормально врожайного типу з технологією EPD (Early Plant Development – ранній розвиток рослин), яка сприяє гарному старту цукрових буряків на ранніх фазах розвитку. Все насіння буде протруєно інсектицидом Пончо Бета», – зазначає Андрій Новак.

День Поля Конвізо Смарт«Конвізо® Смарт» буде доступною на ринку вже в наступному році, а українські аграрії, одними з перших в світі, зможуть ознайомитися з особливістю технології власноруч.

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2017

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Тонкощі cівби цукрових буряків

Десятиліттями цукрові буряки висівають із міжряддями 45...

Особливості впливу бур’янів на посіви буряків

Орні землі – це території, свідомо звільнені...

Погода

Kyiv
чисте небо
14.8 ° C
16.5 °
14.1 °
41 %
1.3kmh
0 %
Пт
14 °
Сб
11 °
Нд
8 °
Пн
7 °
Вт
11 °