23 Травня 2022

Мерлін® Флекс Дуо: гербіцид для захисту кукурудзи, який адаптується до ваших потреб!

Кукурудза – стратегічна культура  для українських сільгоспвиробників. «Цариця полів» досить зручна у вирощуванні та сівозміні, а ціни на кукурудзу вже другий рік тримаються на досить високому рівні.

Cлід зазначити, що погодні та кліматичні умови в Україні щороку змінюються настільки інтенсивно, що аграрії змушені змінювати та пристосовувати до цих умов технологію вирощування кукурудзи. Останнім часом в Україні змінюються не тільки погодно-кліматичні умови, а й ареал шкідників, хвороб і бур’янів, які раніше були карантинними або ж зовсім не зустрічались. Якщо, наприклад, канатник Теофраста раніше вважався бур’яном, більш характерним для південних регіонів нашої країни, то сьогодні він поширений майже по всій її території.

У 2021 році компанія «Байєр» представила новий гербіцид для захисту посівів кукурудзи – Мерлін® Флекс Дуо. Препарат показав хороші результати у боротьбі з основними бур’янами в посівах кукурудзи на «Байєр АгроАренах», чим викликав неабиякий інтерес українських аграріїв. Мерлін® Флекс Дуо ефективний проти таких проблемних бур’янів, як плоскуха звичайна,  канатник Теофраста, амброзія полинолиста, нетреба звичайна, види мишіїв, лободи, щириць, усі види падалиці соняшнику та ріпаку, а також проти видів гірчаків і багатьох інших бур’янів.

«Байєр АгроАрена Лубни» (Полтавська область), попередник соняшник, 6 тижнів після внесення

У 2021 році Мерлін® Флекс Дуо застосовували на чотирьох наших «АгроАренах»: «Байєр АгроАрена Схід» (Харківська область), «Байєр АгроАрена Північ» (Полтавська область), «Байєр АгроАрена Умань» (Черкаська область) та «Байєр АгроАрена Захід» (Тернопільська область). Препарат спрацював дуже добре на всіх локаціях. Внесення гербіциду на ранніх стадіях розвитку культури (до 2–3 листків) дало можливість вчасно забрати конкуренцію з боку бур’янів, а ґрунтова активність препарату забезпечила тривалу захисну дію препарату. Тому ті варіанти, де на кукурудзі використовували гербіцид Мерлін® Флекс Дуо, продемонстрували на «Байєр АгроАренах» найвищі результати врожайності серед всіх інших схем захисту кукурудзи.

«Байєр АгроАрена Умань» (Черкаська область), попередник кукурудза, 8 тижнів після внесення
«Байєр АгроАрена Умань» (Черкаська область), попередник кукурудза, 8 тижнів після внесення

Препарат містить у собі 2 діючі речовини: ізоксафлютол (50 г/л), тербутилазин (375 г/л) та ципросульфамід (антидот). Мерлін® Флекс Дуо діє як системно, так і контактно. Ізоксафлютол поглинається кореневою системою та листям бур’янів і переміщається в рослинах. Тербутилазин – інгібітор фотосинтезу, має системну і контактну дію, поглинається як корінням, так і листями бур’янів. Препарат блокує фермент, який бере участь у ключових етапах біосинтезу каротиноїдів. Це спричиняє знебарвлення рослин бур’янів. Бур’яни, які з’являються, знебарвлюються в міру того, як Мерлін® Флекс Дуо проникає у рослину через кореневу систему. За достатнього зволоження ґрунту сходи бур’янів не з’являються або швидко гинуть після проростання. Антидот, який входить до складу препарату, забезпечує широке вікно його застосування та м’яку дію на культуру.

ТОВ «Лебедюк», Сумська область, 4 тижні після внесення
ТОВ «Лебедюк», Сумська область, 4 тижні після внесення

Однією з переваг цього продукту є гнучкий час внесення: препарат можна вносити як ґрунтово, так і в ранньопіслясходововий період (до 3 листків кукурудзи). Це дає змогу аграрію більш раціонально розподілити використання сільськогосподарської техніки в господарстві та не втрачати настільки дорогий під час посівної час. Водночас варто зазначити, що, за результатами внутрішніх досліджень відділу розвитку ринку компанії «Байєр», дещо ефективнішим порівняно із ґрунтовим застосуванням є ранньопісля­сходове внесення внесення Мерлін® Флекс Дуо. Як ми бачимо на діаграмі (див. рис. 1), різниця в ефективності залежно від часу внесення не дуже суттєва щодо більшості бур’янів, але водночас вона важлива для контролю амброзії полинолистої (80% і 99%) і абсолютно критична у боротьбі з таким проблемним бур’яном як гірчак березковидний (10% проти 95%). Тож наголошуємо, що для контролю гірчаку березковидного препарат слід вносити лише в ранньопіслясходовий період, коли рослини цього бур’яну вже з’явились на полі й перебувають на ранніх фазах розвитку!

Рис. 1. Ефективність Мерлін® Флекс Дуо за ґрунтового та ранньопіслясходового застосування
Рис. 1. Ефективність Мерлін® Флекс Дуо за ґрунтового та ранньопіслясходового застосування

Препарат наділений здатністю «очікування» першого дощу або зрошення («реактивація»), якщо опади після обробки кукурудзи відсутні. Після зволоження гербіцидна дія препарату відновлюється. Препарат може багаторазово відновлювати свою дію після опадів. В такі роки, як 2021, ця властивість дає змогу стримувати ріст і розвиток бур’янів впродовж усього сезону. При цьому наявність антидоту забезпечує м’яку дію на культуру.

Читати по темі: Шляхи підвищення ефективності вирощування кукурудзи

Ми знаємо, наскільки проблемна падалиця соняшнику в посівах кукурудзи. Розрізняють три види падалиці: класичний соняшник; CL-стійкий; експрес-стійкий. Мерлін® Флекс Дуо контролює всі види падалиці соняшнику! За рахунок контактної та тривалої ґрунтової дії препарат може контролювати кілька хвиль падалиці соняшнику. При внесенні ранньопіслясходово ми можемо забрати першу хвилю  контактно – за рахунок швидкої спалюючої дії препарату, а поява наступних хвиль буде контролюватись ґрунтово.

Препарат має тривалий період захисної дії – 7–9 тижнів. Якщо складаються відповідні погодно-кліматичні умови, то захисна дія триватиме навіть довше і внесення післясходових гербіцидів не знадобиться. Такі умови склались у 2021 році, і при ранньому післясходовому внесенні препарат втримав усі бур’яни до кінця сезону.

Препарат не має післядії на більшість сільськогосподарських культур, на наступний рік після використання Мерлін® Флекс Дуо не рекомендується сіяти лише цукровий буряк.

ОТЖЕ, ПІДСУМУЄМО КЛЮЧОВІ ПЕРЕВАГИ ПРЕПАРАТУ:

  1. Гнучкий час внесення (можна вносити як ґрунтово, так і післясходово до 2–3 листків культури);
  2. Контроль основних проблемних бур’янів кукурудзи, включно з усіма видами падалиці соняшнику;
  3. Селективність до культури завдяки антидоту;
  4. Тривалий період захисної дії (7–9 тижнів);
  5. Фактично немає обмежень у сівозміні.

Отож при виборі гербіциду для захисту кукурудзи радимо вам звернути увагу на такий високоефективний препарат як Мерлін® Флекс Дуо!

ВІДГУКИ

Володимир Стахович Баскевич, агроном, ПФГ «Поточище», Івано-Франківська область: «Препаратом дуже задоволені, будемо використовувати його і в цьому році. У зв’язку з проблемами сівозміни ми у нашому господарстві часом перед кукурудзою сіємо соняшник, тому отримуємо таку проблему, як падалиця соняшнику. Вносили Мерлін® Флекс Дуо післясходово. Був дуже вражений швидкістю дії препарату: фактично 2–3 дні – і падалиця згоріла! При цьому препарат добре втримав і наступні хвилі падалиці та всі інші бур’яни. Більше гербіцидних внесень не знадобилось!»

Володимир Віталійович Олійник, головний агроном, ПСП «Новоселиця», Житомирська область: Застосування та подальша робота Мерлін® Флекс Дуо сподобалась. Препарат знищив весь спектр бур’янів, включно з падалицею соняшнику Express і таким проблемним бур’яном, як гірчак березковидний. При цьому роботу даного гербіциду було видно до самого збирання культури, а боротись було з чим, тому що тільки падалиці соняшнику було три хвилі. Що цікаво, на тому ж полі ми поряд заклали ділянку, де була схему захисту продуктами іншої компанії, то нам проти падалиці соняшнику довелось робити два гербіцидні внесення, в той час як Мерлін® Флекс Дуо було достатньо всього одного!

Дмитро Гірник, менеджер з маркетингу компанії «Байєр»  (кукурудза, цукровий буряк – ЗЗР) dmytro.hirnyk@bayer.com

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2022

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Алгоритми гербіцидного захисту кукурудзи від бур’янів

ҐРУНТОВІ ГЕРБІЦИДИ НА КУКУРУДЗІ Як правило, ґрунтові гербіциди,...

Погода

Kyiv
хмарно
10.7 ° C
11 °
9.8 °
89 %
0.5kmh
100 %
Нд
10 °
Пн
16 °
Вт
19 °
Ср
22 °
Чт
20 °