24 Жовтня 2021

«МетеоЗахист» надає аграріям упевненості за будь-яких погодних викликів

Уже п’ятий сезон поспіль завдяки програмам захисту від агрономічних ризиків компанії Syngenta індексне страхування доступне для українських сільгоспвиробників у рамках проєкту «МетеоЗахист», аналогів якому немає на вітчизняному ринку.

Сьогодні експерти Syngenta з партнерами – страховою компанією PZU та IFC поділилися результатами роботи програми у цьому вкрай непередбачуваному через погодні та інші виклики сезоні-2020.

Досягнення програми:

  • у сезоні 2020 року обсяги програми «МетеоЗахист» зросли майже на 50 %: було залучено 799 сільгоспвиробників;
  • загальна застрахована площа склала 879 тис. га, загальний розмір відшкодування – 58 млн грн;
  • для учасників програми впроваджено електронне підписання документів – майже 90% документів було підписано з використанням електронних цифрових підписів;
  • започатковано благодійний проєкт разом з Українською біржею благодійності «ПроДобро», скарбничка якого поповнилася на 360 тис. грн.

«МетеоЗахист» надає аграріям упевненості за будь-яких погодних викликів«Попит на програму продовжує зростати і навіть карантин не став на заваді. На сьогодні «МетеоЗахист» залишається найбільшим за обсягами відшкодування страховим проєктом в Україні, – зауважує Роман Хрипко, керівник напряму захисту від агрономічних ризиків, Східна Європа, компанія Syngenta, і продовжує: – Центр, Схід та Південь цього року отримали дуже низький рівень опадів у період цвітіння та наливу зерна соняшнику й кукурудзи. На Сході були досить високі температури для пшениці. У деяких регіонах Заходу, а також у Запорізькій та Одеській областях, навпаки, відзначали надмірні рівні опадів. Унаслідок чого 39% страхових полісів були з відшкодуванням. Скажу відверто, такий показник значно вищий від наших очікувань, але ми зі своїм страховим партнером змогли здійснити всі розрахунки та забезпечити отримання відшкодування. Для цього в період карантину довелося адаптуватися, перейшовши на електронний документообіг та підписання».

«МетеоЗахист» надає аграріям упевненості за будь-яких погодних викликів«МетеоЗахист» надає аграріям упевненості за будь-яких погодних викликів«МетеоЗахист» надає аграріям упевненості за будь-яких погодних викликів«Зміна клімату щораз більше впливає на аграрний сектор України, змушуючи сільгоспвиробників шукати дієві інструменти захисту від втрат через погодні умови. Складна ситуація на Сході змусила державу звернути увагу на розбудову системи агрострахування, що є дуже позитивним кроком та має зменшити негативний вплив погоди на фінансовий стан виробників. Тимчасом програма «МетеоЗахист» надає фінансову підтримку 2 агровиробникам уже зараз і дозволяє впевнено дивитися у майбутнє», – говорить Андрій Заріпов, експерт із питань агрострахування проєкту «Розвиток фінансування аграрного сектора в Європі та Центральній Азії» Міжнародної фінансової корпорації (IFC).

Думку експерта поділяє й Альона Гальцова, директор управління міжнародного страхування, ПрАТ СК «PZU Україна», і додає: «ПрАТ СК «PZU Україна» є страховою компанією, яка усвідомлює та знає тенденції потреб ринку споживачів страхових послуг, особливо аграрного сектора. Ми стали саме тим страховим партнером, при підтримці якого програма індексного страхування «МетеоЗахист» є безпечним та перевіреним часом інструментом фінансової підтримки сільгоспвиробників у всіх регіонах України».

«Ми вже понад 5 років співпрацюємо з компанією Syngenta в різних фінансових програмах. У 2020 році нас дуже суттєво зачепила посуха і ми зібрали в 3 рази менше врожаю по кукурудзі, ніж очікували. Отримали компенсацію за погану погоду в розмірі 354 тис. грн і це була досить суттєва допомога для нас. Участь у програмі «МетеоЗахист» від компанії Syngenta – це цікава й унікальна можливість страхування, де мінімізовано додаткові затрати та вплив людського фактора при оцінці стану посівів і навіть корупції. Саме тому індексне страхування дуже вдалий інструмент, і ми із задоволенням ним користуємося», – ділиться своїм досвідом Роман Горобець, заступник голови СФГ «АСТРА».

З кожним роком погодні чинники дедалі більше впливають на результати роботи сільгоспвиробників, випробовуючи їх на міцність посухами чи надмірними опадами. Як захистити посіви і бути впевненими в своїх інвестиціях? Оптимальним рішенням для аграріїв стає індексне страхування, яке набуває популярності в світі. Серед його переваг – простота, прозорість і швидке отримання страхових виплат.

«МетеоЗахист» надає аграріям упевненості за будь-яких погодних викликів«МетеоЗахист» – страховий проєкт компанії Syngenta, що захищає інвестиції сільгоспвиробників, які застосовують її технології, від несприятливих погодних умов. Для розрахунку відшкодування використовуються рівень опадів та максимальні денні температури. Учасник отримує захист у найбільш критичні фази, важливі для отримання гарного врожаю: в період цвітіння і наливу зерна – від нестачі опадів та надто високих температур, у період збирання – від надмірних опадів.

До того ж програма «МетеоЗахист» не тільки надає впевненості, страхуючи від несприятливих погодних умов, а й впроваджує соціальні ініціативи: разом з Українською біржею благодійності у березні 2020 року було започатковано благодійний проєкт «ПроДобро», метою якого є закупівля обладнання для регіональних закладів охорони здоров’я.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
рвані хмари
6.2 ° C
7.1 °
4.8 °
68 %
0.9kmh
75 %
Нд
8 °
Пн
8 °
Вт
11 °
Ср
12 °
Чт
11 °