05 Липня 2022

На американських фермах вирощуватимуть біопластик

Щорічно в світі виробляється близько 380 млн. т пластику, половина з якого використовується тільки один раз.

У природі пластик розкладається сотні років, з цієї причини вчені вбачають альтернативу у вирощуванні біопластика на фермах. На їхню думку, такий спосіб допоможе істотно знизити шкоду, що завдається довкіллю.

Американська компанія Yield10 Bioscience розробила два прототипи генетично модифікованих сортів рижію, насіння якого містить біологічний пластик полігідроксіалканоат.

Даний полімер досить поширений у природі і повністю розкладається. Метою Yield10 Bioscience є збільшення вмісту полігідроксіалканоата до 20%.

Крім того, полігідроксіалканоат можна використовувати в якості палива і корму для тварин.

Біопластик розкладається так само, як папір, дерево або бавовна, тому полімер цілком придатний для використання і в харчовій промисловості. На поточний момент частка полігідроксіалканоата в насінні генетично модифікованих сортів рижію становить 6%.

«Оскільки полігідроксіалканоат це – поліефірні полімери, їх можна переробляти в пластик. Це надзвичайно вигідно, оскільки вони є поновлюваним ресурсом, широко поширені в навколишньому середовищі і повністю біорозкладні», – каже Олівер Піплз, керівник американської компанії Yield10 Bioscience.

Компанія також має намір підвищити врожайність сортів рижію, що за підсумком дозволить знизити собівартість виробництва. Випробування нових сортів продовжаться в цьому році в США і Канаді.

agweb.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Чому цьогорічного падіння врожаю не уникнути

Україна завжди відігравала роль потужного та надійного...

Як правильно провести десикацію для якісних жнив

Війна внесла корективи не лише в посівну,...

Бор для формування високої врожайності культур

Сьогодні застосування позакореневих підживлень мікроелементами (B, Zn,...

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
20.6 ° C
22 °
19.8 °
82 %
1.4kmh
34 %
Вт
32 °
Ср
32 °
Чт
23 °
Пт
27 °
Сб
30 °