26 Жовтня 2021

На американських фермах вирощуватимуть біопластик

Щорічно в світі виробляється близько 380 млн. т пластику, половина з якого використовується тільки один раз.

У природі пластик розкладається сотні років, з цієї причини вчені вбачають альтернативу у вирощуванні біопластика на фермах. На їхню думку, такий спосіб допоможе істотно знизити шкоду, що завдається довкіллю.

Американська компанія Yield10 Bioscience розробила два прототипи генетично модифікованих сортів рижію, насіння якого містить біологічний пластик полігідроксіалканоат.

Даний полімер досить поширений у природі і повністю розкладається. Метою Yield10 Bioscience є збільшення вмісту полігідроксіалканоата до 20%.

Крім того, полігідроксіалканоат можна використовувати в якості палива і корму для тварин.

Біопластик розкладається так само, як папір, дерево або бавовна, тому полімер цілком придатний для використання і в харчовій промисловості. На поточний момент частка полігідроксіалканоата в насінні генетично модифікованих сортів рижію становить 6%.

«Оскільки полігідроксіалканоат це – поліефірні полімери, їх можна переробляти в пластик. Це надзвичайно вигідно, оскільки вони є поновлюваним ресурсом, широко поширені в навколишньому середовищі і повністю біорозкладні», – каже Олівер Піплз, керівник американської компанії Yield10 Bioscience.

Компанія також має намір підвищити врожайність сортів рижію, що за підсумком дозволить знизити собівартість виробництва. Випробування нових сортів продовжаться в цьому році в США і Канаді.

agweb.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Компанія «Сингента» запускає новий сезон аграрного реаліті-шоу на YouTube

20 жовтня на YouTube-каналі компанії «Сингента» стартував...

Компанія McConnel розробила автономний обприскувач

Компанія McConnel спільно з університетом Harper Adams...

Ціни на ріпак знову досягли рекордного рівня

Зростання вартості ріпаку відбулося через подорожчання нафти...

Погода

Kyiv
чисте небо
11 ° C
12.1 °
10 °
42 %
0.5kmh
0 %
Вт
10 °
Ср
11 °
Чт
14 °
Пт
13 °
Сб
15 °