06 Грудня 2021

На багатьох площах озимі культури можуть припинити вегетацію ослабленими

У першій декаді жовтня в Україні спостерігалися неоднозначні агрометеорологічні умови для росту і розвитку озимих та завершення збирання пізніх культур.

Про це повідомляється в місячному огляді «Укргідрометеоцентру».

Суха прохолодна погода була малосприятливою для сівби, утворення сходів та осіннього розвитку озимих культур.

Тому накопичення ефективного тепла, необхідного для зростання озимих, відбувалося значно повільніше, ніж минулого року. Відповідно і розвиток озимих культур відбувається пізніше.

На більшості посівів, які здійснені в кінці вересня і на початку жовтня, відзначається тільки проростання зерна.

За таких обставин складаються передумови для того, що на більшості площ озимі культури припинять вегетацію в слабо розвиненому стані і будуть уразливими до несприятливих умов перезимівлі (низьких температур, льодової кірки) в разі їх виникнення.

На частині жовтневих посівів, де спостерігається грунтова посуха, особливо в південних областях, сходи можуть не утворитися, – вважають в Укргідрометеоцентрі.

Внаслідок дефіциту опадів, який в більшості областей спостерігається з початку вересня (кількість опадів за цей період в основному не перевищила 20-50% від норми) і повної відсутності опадів в першій декаді жовтня, значно збільшилися площі з незадовільним зволоженням грунту.

Станом на 10 жовтня на більшості площ в Одеській, Херсонській, Запорізькій, Донецькій, багатьох осередках Харківської, Луганської, Дніпропетровської областей продуктивної вологи в 0-10 і 0-20 см шарах грунту не було зовсім.

На інших площах, внаслідок сухої та часто вітряної погоди, відбулося значне зменшення вмісту продуктивної вологи.

Проте прохолодна погода стримувала швидке пересихання верхніх шарів грунту і на більшій частині посівних площ ще зберігалося добре та задовільне зволоження.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
легкий сніг
-1 ° C
-0.7 °
-2.4 °
92 %
0.5kmh
90 %
Пн
3 °
Вт
4 °
Ср
1 °
Чт
3 °
Пт
5 °