21 Червня 2021

На Одещині фермер збільшив врожаї суниці вдвічі завдяки німецькій технології

У м. Кілія, Одеської області фермер Юрій Лагуза впровадив у своєму господарстві німецьку технологію виробництва суниці – вирощування «на буграх». У перший же рік після посадки врожай суниць зріс у 2 рази.

Технологія вирощування «на буграх» була впроваджена Юрієм Лагузою ще кілька років тому, після перегляду YouTube каналу німецьких фермерів.

«Такий спосіб посадки більш ефективний, тому що навесні бугор швидше прогрівається та відрізняється більшою вологоємністю в порівнянні з грядкою», – вважає фермер.

Проте такий інноваційний спосіб вирощування передбачає використання складного та дорогого обладнання, яке одночасно, за один прохід, укладає в землю крапельну стрічку, формує бугор з ґрунту та вкриває його мульчуючою плівкою.

На Одещині фермер збільшив врожаї суниці вдвічі завдяки німецькій технологіїКоштів на придбання такого обладнання не було, але нова технологія настільки захопила Юрія, що він зважився на авантюру: самостійно виготовив основний механізм і пристосував його до роботи в парі зі своїм стареньким трактором. Допомогли досвід роботи механізатором, інженерна кмітливість та вмілі руки місцевих механіків.

«Оброблені за допомогою нового пристосування 0,2 га експериментальної ділянки в перший же сезон дали врожай суниці садової майже в два рази більший, ніж на ділянках, де використовувалася традиційна технологія», – стверджує  Юрій Лагуза.

Цього року Юрій Лагуза за технологією «вирощування на буграх» заклав плантації суниці на 1 га землі. Крім того, господарство планує нарощування обсягів виробництва суниці за рахунок збільшення площ.

uhbdp.org

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Через погодні умови в Україні зібрали найгірший урожай черешні

Українські виробники черешні, через погодні умови, в...

Найдешевший та найефективніший спосіб збагатити грунт

Сидерати використовуються для поліпшення структури грунту і...

Погода

Kyiv
чисте небо
28.9 ° C
30.4 °
28.1 °
60 %
0.5kmh
0 %
Пн
27 °
Вт
29 °
Ср
31 °
Чт
32 °
Пт
32 °