25 Червня 2022

Надійний післясходовий захист соняшника, стійкого до імідазолінонів

Вирощування гібридів соняшника за окремими виробничими системами, зокрема гібридів, стійких до імідозолінонів, –  сучасний інструмент для аграрія в нинішніх непростих умовах.

Однак, щоб культура повною мірою реалізувала свій генетичний потенціал врожайності, їй необхідне максимально сприятливе середовище для росту та розвитку. І конкурентам у вигляді бур’янів, у ньому не місце, – наголошують фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK. Тому вони рекомендують неодмінно зробити акцент на післясходовому захисті.

«Ведення агробізнесу в посушливих регіонах із недостатньою кількість вологи, у тому числі в зонах ризикованого землеробства, а також утворення через недотримання сівозміни та структури посівних площ нових «агресивних» рас вовчка соняшникового і його активна «міграція» дедалі північніше створює значні складнощі у вирощуванні класичного соняшника, – зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Тому щорічно значна кількість аграріїв віддає перевагу гібридам, стійким до імідазолінонів, особливо у посушливих регіонах.

Вирощування соняшника за цією виробничою системою має ряд переваг. Це: необов’язкова наявність гербіцидних ґрунтових схем захисту, одночасний надійний контроль максимально широкого спектра сегетальної рослинності, в тому числі злісних видів бур’янів – амброзії, нетреби звичайної, капустяних видів, лободи білої тощо, додатковий контроль вовчка соняшникового.

Однак для отримання високих якісних і кількісних показників врожайності при вирощуванні імігібридів соняшника є одна важлива умова. А саме – застосування високоефективних страхових гербіцидів із групи імідазолінонів. Тому тим, хто в поточному агросезоні вирощує соняшник, стійкий до цієї групи гербіцидів, до обрання післясходового контролю бур’янів необхідно підійти дуже ретельно».

Для ефективного післясходового захисту гібридів соняшника, стійкого до імідазолінонів, Олександр рекомендує обрати двокомпонентний гербіцид системної дії Генезис (імазамокс, 33 г/л + імазапір, 15 г/л).

Обидві діючі речовини у його складі потрапляють до тканин рослин через ксилему та флоему. Там вони діють як інгібітори ензиму ацелоктатсинтази (АLS) – ключового ферменту біосинтезу незамінних амінокислот (ізолейцину, лейцину, валіну). Всередині рослин гербіцид швидко переміщується до точок росту. У результаті цього поділ клітин, ріст пагонів і кореневої системи бур’янів припиняється.

Застосування гербіциду Генезис у чутливі для бур’янів фази (сім’ядолі – 2 листочки, що в більшості випадків збігається з фазою розвитку культури 4 справжні листки) дозволяє високоефективно контролювати широкий спектр злакових і дводольних видів бур’янів. У тому числі й максимально проблемних: осот (види), амброзію (види), підмаренник чіпкий, вовчок соняшниковий та інші.

Високі пенетраторні властивості допоміжних речовин гербіциду дозволяють розчиняти найпотужніший восковий наліт на бур’янах. При цьому він є толерантним до культури при дотриманні регламентів застосування. Тому його можна застосовувати при системі землеробства no-till та за мінімального обробітку ґрунту.

Лише одна обробка гербіцидом Генезис в оптимальні фази росту бур’янової рослинності утримує поле чистим упродовж всього вегетаційного періоду.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Непрямі втрати у сільському господарстві оцінюються у 23,3 млрд дол. США

Непрямі втрати у сільському господарстві через зменшення...

Потрійний удар по хворобам

Одночасне підвищення середньодобових температур у поєднанні із...

«Контінентал» готує потужності зі зберігання до сезону жнив

«Контінентал Фармерз Груп» готує потужності зі зберігання...

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
18.9 ° C
18.9 °
18.9 °
71 %
2.5kmh
46 %
Сб
18 °
Нд
27 °
Пн
30 °
Вт
32 °
Ср
32 °