29 Березня 2024

Найпоширеніші помилки при обрізці плодових дерев

Початок березня традиційно вважається порою обрізки плодових дерев. Погода весь час вносить свої корективи в терміни обрізки, то розтягуючи, то скорочуючи період робіт приблизно на один-півтора тижні.

Важливо пам’ятати основне обмеження – обрізку потрібно проводити до початку набрякання бруньок.

Яблуні, груші і сливи обрізають першими – з середини лютого до кінця березня і в серпні. Інші види, такі як вишня і персики, обрізаються пізніше.

Найкраще для обрізки вибрати безхмарний, а не дощовий день. Оптимальний варіант – тепла погода при температурі близько 0 градусів за Цельсієм. Якщо недавно було хмарно, висока вологість або сталася раптова зміна погоди, варто відкласти процедуру для більш сприятливого моменту.

Розпочинати обрізку треба видаливши гілки, які затінюють крону. Також потрібно вкоротити ті, що перекривають одна одну і лежать дуже близько. Гілки, які ростуть не зовні, а всередині крони дерева, також видаляються.

Іноді обрізка проводиться з використанням відповідної техніки. Це залежить від виду дерева, але загальне правило однакове для всіх. Дерева зрізаються під кутом 45 градусів. Гілки видаляються у місці за потовщенням, садівники називають його «кільцем». Нові пагони вкорочуються на 1/3 до 2/3 і обрізаються після живого зачатка. Можливо, в наступному році на цьому місці виросте нова гілка.

Є ще один сигнал, коли підрізати фруктові дерева. Це тоді, коли на окремих гілках є численні ознаки шкідників або дерево має захворювання грибного походження. У цьому випадку потрібно видалити всі заражені гілки.

Відразу після весняної обрізки дерев варто використати засоби захисту рослин з урахуванням виду дерева і типу захворювання. Завдяки цьому хвороба не буде поширюватися. Заражені гілки потрібно якомога швидше спалити. Місця після обрізки потрібно змастити садовою маззю.

Найпоширеніша помилка – обрізати занадто близько до бруньки. Якщо місце обрізки торкнеться бруньки, новий пагін не буде рости або буде слабким і сприйнятливим до пошкоджень від вітру або хвороб.

Обрізка дерев фруктових – зазвичай нелегкий процес. Багато садівників не знають, скільки гілок потрібно видалити. Тому обрізка часто буває занадто сильною. Якщо гілки обрізати занадто інтенсивно, то вони швидко виростуть і стануть пишними, що далеко не завжди потрібно.

Проте, найбільш поширена причина грибних захворювань кори – використання невідповідних засобів. Секатори, вигнуті під неправильним кутом або погано заточені, можуть викликати великі ушкодження на місці розщеплення.

Врахуйте, що підрізні ножиці діляться на дві групи для різних цілей. Одними обробляються живі пагони, іншими – сухі. Більш того, після кожного розрізу інструмент потрібно очищати спиртом. Це гарантує, що ви не перенесете хвороботворні мікроорганізми на різні дерева.

galsad.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
помірний дощ
9.5 ° C
10.9 °
9.3 °
91 %
3.5kmh
100 %
Пт
10 °
Сб
19 °
Нд
22 °
Пн
23 °
Вт
20 °