16 Травня 2022

Науковці розробили ефективне добриво з використаних батарейок, яке сподобалося фермерам

Вчені відшукали застосування використаним лужним батарейкам. На їхній основі вони створили перше листкове добриво ZM-Grow.

Воно зареєстроване і схвалене для використання у Великобританії як для традиційних, так і для органічних систем землеробства.

«Це дійсно цікавий продукт. І фінські виробники Tracegrow (компанія з виробництва чистих технологій, яка працює в економіці кругового циклу), позиціюють його як добриво для економіки замкнутого циклу», — говорить Тім Керр, менеджер з добрив Hutchinsons.

Простіше кажучи, Tracegrow розробила інноваційну технологію для вилучення, очищення та повторного використання цинку та марганцю з лужних батарей, з яких до 80% мікроелементів можна використовувати повторно.

«ZM-Grow відповідає всім вимогам сталого розвитку, пропонує зменшений вуглецевий слід. А також забезпечує високоякісне, ефективне листкове добриво з мікроелементами, яке задовольняє дійсні потреби британських землеробів. ZM-Grow-це концентрат на основі сульфатів, що містить 60 г/л Zn, 67 г/л Mn і 75 г/л S. Ми знаємо, що баланс мікронутрієнтів може допомогти підвищити ефективність азоту, і ZM Grow може допомогти в цьому. Це в той час, коли ціни на азот знаходяться на рекордно високому рівні», – говорить експерт.

Компанія Hutchinsons тестувала і поширювала продукт протягом останніх двох сезонів. Відгуки виробників були дуже позитивними.

Рекомендована норма — 2-3 літри на 200-400 літрів води. Під час випробувань виявили, що розчин хімічно стабільний, проблем зі змішуванням не виникало. Він плавно проходить через фільтри та розпилювальні форсунки й не засмічує їх.

news.agropages

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
хмарно
18.1 ° C
18.7 °
18.1 °
34 %
4.9kmh
92 %
Пн
17 °
Вт
17 °
Ср
13 °
Чт
18 °
Пт
22 °