17 Травня 2022

У НААН заявили про великий дефіцит азотних добрив в Україні та Європі

На сьогодні дефіцит азотних добрив у Європі складає приблизно 7 млн тонн, в Україні – майже 2 млн тонн.

Про це заявив президент НААН України, академік Ярослав Гадзало.

«Це – велика цифра для європейських країн. Тому імпортом звідти перекрити нестачу виробництва добрив вітчизняними підприємствами буде дуже складно. Органічних добрив теж не вистачає через зменшення поголів’я великої рогатої худоби», – підкреслив академік.

За словами експерта, ймовірно не буде внесено необхідної кількості міндобрив у період весняних польових робіт, посіву, живлення озимих. За таких умов важко прогнозувати врожай 2022 року. Бажано зберегти його хоча б на рівні 2021-го.

«Ми направили свої пропозиції й до Мінекономрозвитку, і до Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо того, як можна забезпечити більш-менш стабільну роботу хімічної галузі, підприємств-виробників мінеральних добрив.

Це дуже важливо врахувати, бо земля не є нескінченним ресурсом. Не можна забрати всю поживу. Хоча в останні роки з ґрунту виноситься на 15 млн тонн більше поживи, ніж вноситься. І якщо зараз ще обмежити внесення міндобрив, ми навряд чи можемо розраховувати на гарний врожай», – наголосив Ярослав Гадзало.

Академік переконаний, порушену проблему потрібно вирішувати у лютому, щоб агропромисловий комплекс міг стабільно працювати весь рік. Для цього держава має надати підтримку агровиробникам.

naas.gov.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку...

«Контінентал» завершив посадку картоплі

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася посадка картоплі....

Надійний післясходовий захист соняшника, стійкого до імідазолінонів

Вирощування гібридів соняшника за окремими виробничими системами,...

Погода

Kyiv
кілька хмар
19.3 ° C
19.3 °
19.3 °
21 %
6.7kmh
12 %
Вт
18 °
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
21 °
Сб
17 °