26 Жовтня 2021

Новий метод дозволить виявити кукурудзяну совку прямо у полі

Австралійські вчені розробили новий молекулярний тест, що дозволяє виявляти в польових умовах наявність шкідників, які становлять загрозу для сільськогосподарських культур.

Новий тест, за словами науковців, дозволить в повній мірі організувати захист сільськогосподарських культур від шкідливих комах і підвищити рентабельність виробництва.

Одна з основних загроз для зернових, ріпаку та зернобобових культур в Австралії це – шкідник кукурудзяна совка (Spodoptera frugiperda).

Вчені розробили петлеву технологію ізотермічної ампліфікації (LAMP) для ідентифікації гусениць Spodoptera frugiperda, яких дуже важко відрізнити від інших видів шкідників.

Дослідник Бен Конгдон вважає, що нова технологія протягом півгодини допоможе точно і швидко ідентифікувати шкідника на молекулярному рівні прямо в польових умовах.

«Спочатку ми розробили наші власні праймери, які являють собою невеликі фрагменти ДНК, специфічні для частини генома Spodoptera frugiperda і необхідні для проведення аналізу. Для тестування потрібен тільки невеликий фрагмент гусениці, поміщений у воду і спеціальний реагент. Для проведення аналізу не потрібно застосування специфічних для тестування в лабораторних умовах приладів і обладнання», – зазначив Бен Конгдон.

Департамент промисловості та регіонального розвитку Австралії вже приступив до тестування системи на окремих культурах і перевіряє результати за допомогою геномного секвенування, щоб підтвердити діагноз польового тесту. У перспективі вчені планують провести тестування технології на зернових культурах, коли шкідник буде найбільш активний.

Старший науковий співробітник Хелен Спаффорд зазначає, що тест LAMP дозволить виробникам швидко і дешево ідентифікувати шкідника, щоб вони могли вжити заходів щодо захисту виробництва та оптимізації рентабельності.

agric.wa.gov.au.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Компанія «Сингента» запускає новий сезон аграрного реаліті-шоу на YouTube

20 жовтня на YouTube-каналі компанії «Сингента» стартував...

Компанія McConnel розробила автономний обприскувач

Компанія McConnel спільно з університетом Harper Adams...

Ціни на ріпак знову досягли рекордного рівня

Зростання вартості ріпаку відбулося через подорожчання нафти...

Погода

Kyiv
чисте небо
11 ° C
12.1 °
10 °
42 %
0.5kmh
0 %
Вт
10 °
Ср
11 °
Чт
14 °
Пт
13 °
Сб
15 °