17 Травня 2022

Новинка від «Ерідон». Біопрепарат «Майкросорч плюс кукурудза» для сухої інокуляції насіння кукурудзи

Впродовж останніх десятиріч у світовій індустрії землеробства зростає зацікавленість у використанні корисних мікроорганізмів як альтернативи хімічним пестицидам і синтетичним добривам. Відомо, що нанесення на насіння корисних мікроорганізмів є ефективним механізмом їх внесення у ґрунт, де вони надалі колонізують кореневу систему культурних рослин, покращуючи засвоєння ними поживних елементів і підвищуючи їх стійкість до збудників хвороб, які містяться у ґрунті, та шкідників.

Фосфор є одним з основних поживних макроелементів для рослини. Його достатня наявність у ґрунті в доступній для рослин формі  – обов’язкова умова успішного виробництва сільгоспкультур. Однак ґрунтові запаси доступного для рослин фосфору знижуються на полях із двох основних причин. Перша – винесення цього елемента із ґрунту рослинами. Друга – після внесення фосфорних добрив у ґрунті швидко формуються сполуки, які рослини не здатні засвоювати: нерозчинні комплекси фосфору із катіонами Ca2+, Fe3+ (та іншими), а також органічні фосфоровмісні сполуки, що утворюються ґрунтовими мікроорганізмами. Перспективним підходом у вирішенні зазначеної проблеми є використання фосформобілізуючих бактерій, які здатні мобілізувати фосфор із ґрунту шляхом його мінералізації та розчинення і перетворити недоступні для рослин сполуки у форми, що є оптимальними для рослинного метаболізму.

Біологічні препарати, які застосовуються для обробки насіння бобових з метою підвищення азотфіксації, дуже добре відомі на українському ринку. Водночас технології обробки азотфіксуючими бактеріями насіння інших сільгоспкультур, які в розвинутих аграрних країнах набувають дедалі більшої популярності, для України можна вважати відносно новими.

МАЙКРОСОРЧ ПЛЮС КУКУРУДЗА

У 2021 р. компанія «Ерідон» представить для українських агровиробників дійсно інноваційний біологічний препарат для обробки насіння кукурудзи – МАЙКРОСОРЧ ПЛЮС Кукурудза від компаній IFAGRI і TALC USA. Препарат виробляється й успішно реалізується в США, країні, яка займає перше місце у світі з виробництва та експорту зерна кукурудзи. Відомо, що саме для Сполучених Штатів характерні впровадження найбільш передових технологій із вирощування кукурудзи та найвища конкуренція серед постачальників продуктів і технологій для вирощування цієї культури.

Біопрепарат МАЙКРОСОРЧ ПЛЮС Кукурудза становить собою порошок для сухого внесення, який містить:

  • три види фосформобілізуючих бактерій роду Pseudomonas;
  • азотмобілізуючі бактерії виду Azospirillium brasilense;
  • суміш тальку із графітом у пропорції 80/20;
  • мікроелементи залізо (0,7%) і марганець (0,9%).

ТЕХНОЛОГІЯ МІКРОБІОЛОГІЧНОЇ СТАБІЛІЗАЦІЇ ВІД TALC U.S.A.

Новинка від «ЕРІДОН». Біопрепарат «Майкросорч плюс кукурудза» для сухої інокуляції насіння кукурудзиБактерії в біопрепаратах МАЙКРОСОРЧ демонструють більше ніж 99% виживання впродовж 2 років зберігання. У складі препаративної форми бактерії перебувають у стані анабіозу (спокою/сплячки), й ті самі чинники, які викликають проростання насіння, тобто вологість і температура, виводять бактерії з такого режиму. Завдяки цьому бактерії зберігають життєздатність 2 роки за відсутності необхідності у використанні екстендеру (корму для бактерій, щоб зберегти їх живими). Технологія «замороження-розмороження» забезпечує практично повне збереження живучості бактерій навіть після кількох циклів замороження та розмороження. Бактерії у складі препаратів МАЙКРОСОРЧ можуть витримувати температуру навколишнього середовища до +38 °С.

МЕТОД ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТУ

Препарат застосовується у сухому вигляді шляхом перемішування з насінням до повного його покриття. Перемішування може здійснюватися як у бункерах сівалки, безпосередньо перед посівом, так і завчасно. В такому разі насіння має бути висіяним впродовж 90 днів після обробки.

ПОКРАЩЕННЯ ТЕКУЧОСТІ НАСІННЯ ТА ЗМАЩЕННЯ МЕХАНІЗМІВ СІВАЛКИ

Суміш тальку та графіту у пропорції 80/20 вбирає надлишкову вологість насіння, забезпечує текучість насіння в сівалці, змащування її механізмів та усуває статичну електрику. Покращання текучості та стабільності в подачі насіння механізмами сівалки забезпечує його більш рівномірне розподілення у полі завдяки попередженню злипання насінин у сівалці.

ПІДВИЩЕННЯ ВРОЖАЙНОСТІ

Як свідчать результати досліджень, проведених у США, препарат забезпечує до 25,8 % збільшення засвоєння азоту з ґрунтової атмосфери, а також вивільнення фосфору з фосфатів у ґрунті для засвоєння його рослинами кукурудзи. Польові випробування на полях американських фермерів продемонстрували, що використання препарату в середньому збільшує врожай на 369 кг з 1 га.

Експериментальні дослідження в умовах України, проведені на полях Київської та Житомирської областей у 2019–2020 роках, засвідчили, що використання препарату збільшує врожайність – в середньому на 850–1290 кг з 1 га при перерахунку на стандартну вологу зерна кукурудзи.

Польові дослідження проводилися з використанням для доробки насіння гібридів кукурудзи DEKALB, у 2019 році – ДКС 4408, а в 2020 – ДКС 4014. Площа досліджуваних ділянок становила 20 га.

Після появи сходів у варіанті з доробкою насіння МайкроСорч Плюс Кукурудза (2,4 кг/т) спостерігалось рівномірне розподілення насінин у рядку, а відповідно й самих рослин, порівняно з варіантом без доробки (рис. 1).

Рис. 1. Вплив доробки насіння МайкроСорч Плюс Кукурудза (2,4 кг_т) на рівномірність розміщення рослин кукурудзи
Рис. 1. Вплив доробки насіння МайкроСорч Плюс Кукурудза (2,4 кг/т) на рівномірність розміщення рослин кукурудзи

Перед збиранням врожаю у варіанті з обробкою насіння МайкроСорч Плюс Кукурудза також було відмічено однакову висоту кріплення качанів порівняно з варіантом без доробки (рис. 2).

Рис. 2. Вплив доробки насіння МайкроСорч Плюс Кукурудза (2,4 кг_т) на рівномірність кріплення качанів на рослинах кукурудзи
Рис. 2. Вплив доробки насіння МайкроСорч Плюс Кукурудза (2,4 кг/т) на рівномірність кріплення качанів на рослинах кукурудзи

На основі даних про біологічну врожайність можемо спостерігати різницю в 3,28 т/га при перерахунку на стандартну вологість у бік доробки насіння інокулянтом МайкроСорч Плюс Кукурудза (2,4 кг/т) (табл. 1).

Таблиця 1. Біологічна врожайність кукурудзи Декалб ДКС 4408, Київська обл., 2019 р.Зібравши кукурудзу з досліджуваних ділянок комбайном, у 2019 році отримали прибавку від доробки насіння інокулянтом МайкроСорч Плюс Кукурудза (2,4 кг/т) – 0,85 т/га (табл. 2).

Таблиця 2. Фактична врожайність кукурудзи Декалб ДКС 4408, Київська обл., 2019 р.На відміну від врожаїв 2019 року, показники врожайності у 2020 році були на порядок нижчими, що можна пояснити непростим сезоном. Водночас хочеться відмітити закономірність прибавки врожаю у варіанті з доробкою насіння ДКС 4014 інокулянтом МайкроСорч Плюс Кукурудза (2,4 кг/т): 1,29 т/га при врожайності на контролі 3,89 т/га, а у дослідному варіанті – 5,18 т/га в перерахунку на стандартну вологість (табл. 3).

Таблиця 2. Фактична врожайність кукурудзи Декалб ДКС 4408, Київська обл., 2019 р.Застосування МайкроСорч Плюс Кукурудза на ваших полях допоможе гарантовано отримати заплановані врожаї. Наша співпраця гарантує ваш успіх!

Юрій Баранчук, канд. с.-г. наук, менеджер по дослідженнях відділу технологічної підтримки  ТОВ «Фірма Ерідон», моб. тел.: 0503845832;
Євген Черненко, канд. біол. наук, заст. керівника відділу технологічної підтримки ТОВ «Фірма Ерідон», моб. тел.: 0503739524

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2020

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Алгоритми гербіцидного захисту кукурудзи від бур’янів

ҐРУНТОВІ ГЕРБІЦИДИ НА КУКУРУДЗІ Як правило, ґрунтові гербіциди,...

Мерлін® Флекс Дуо: гербіцид для захисту кукурудзи, який адаптується до ваших потреб!

Кукурудза – стратегічна культура  для українських сільгоспвиробників....

Погода

Kyiv
кілька хмар
19.3 ° C
19.3 °
19.3 °
21 %
6.7kmh
12 %
Вт
18 °
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
21 °
Сб
17 °